www.svetmobilne.cz
>
>

Autonomní auta matou policii, na Rhode Island je kontrolovali po pár hodinách

Autonomní auta matou policii, na Rhode Island je kontrolovali po pár hodinách
, , aktualita

Autonomní vozidla mají občas zvláštní tvary a jsou tak značně podezřelými dopravními prostředky pro policii. Tak se stalo i na Rhode Island, kde policie zastavila auto od May Mobility jen pár hodin po jeho vypuštění na silnice.

K oblíbeným
reklama
Policie v Providence na Rhode Island byla překvapena novými autonomními vozítky od May Mobility. Ta zde začala provozovat tzv. shuttle busy a jen pár hodin po jejich vypuštění do provozu je strážníci zastavili ke kontrole, neboť šlo o podezřelý vůz, se kterým se ještě nesetkali. Autonomní vůz zastavil na zastávce a během toho, co vystupovali cestující, policisté spustili houkačky a chtěli auto zkontrolovat. V tomto případě ještě měli štěstí, ve voze byl totiž operátor, který na autonomní vůz dohlížel.
 
May Mobility
 
Situace ale opět přinesla otázku, jak budou autonomní auta reagovat na policii a policie na ně, když je nebude někdo řídit (třeba tehdy, když ve voze není vůbec nikdo, což se týká různých autonomních taxi nebo funkcí pro přivolání autonomního vozu). Společnost May Mobility se nechala slyšet, že se pokusí veřejnost i nejrůznější složky, jako jsou ty policejní, lépe seznámit se svou službou, aby všichni věděli, o co jde. Vyjádřila i své překvapení, protože v oblasti Providence byla tato autonomní vozítka dlouhou dobu testována a nešlo zas o takovou novinku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Harry Potter: Wizards Unite vyjde už 21. června Harry Potter: Wizards Unite vyjde už 21. června
Dlouho očekávaná nová hra od společnosti Niantic, Harry Potter: Wizards Unite, se už blíží. Vývojáři ji po testech v Austrálii a na Novém Zálandu hodlají představit světu už v tento pátek, 21. června.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD
Ban Spojených států na čínskou společnost Huawei je už i vidět. Prodeje smartphonů této společnosti padají o desítky procent a firma také předpokládá snížení příjmů o hrozivých 30 miliard dolarů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Hummer se možná vrátí jako elektromobil Hummer se možná vrátí jako elektromobil
Velká terénní auta Hummer se už nějaký ten pátek nevyrábí, společnost GM nicméně zvažuje, že značku vrátí na světlo tohoto světa. Mohla by totiž vyrábět velké terénní elektromobily a zatopit např. Rivianu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bez turba a s manuálem: nové Porsche 718 GT4 a Spyder Bez turba a s manuálem: nové Porsche 718 GT4 a Spyder
I v dnešní době se najdou auta, která ctí staré hodnoty. I když i Porsche ve velkém přechází na přeplňované motory a automatické převodovky, 718 GT4 a Spyder budou výjimkou. Mají atmosférický šestiválec a manuál.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO
Nianticu se nikdy nelíbilo, že se lidé snažili podvédět v jeho úspěšné hře Pokémon GO. Nyní to zašlo dokonce tak daleko, že skupinu hackerů Global++ chce hnát před soud za upravené verze oblíbené hry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala