Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Autonomní auta matou policii, na Rhode Island je kontrolovali po pár hodinách

18.5.2019, Milan Šurkala, aktualita

Autonomní vozidla mají občas zvláštní tvary a jsou tak značně podezřelými dopravními prostředky pro policii. Tak se stalo i na Rhode Island, kde policie zastavila auto od May Mobility jen pár hodin po jeho vypuštění na silnice.

Policie v Providence na Rhode Island byla překvapena novými autonomními vozítky od May Mobility. Ta zde začala provozovat tzv. shuttle busy a jen pár hodin po jejich vypuštění do provozu je strážníci zastavili ke kontrole, neboť šlo o podezřelý vůz, se kterým se ještě nesetkali. Autonomní vůz zastavil na zastávce a během toho, co vystupovali cestující, policisté spustili houkačky a chtěli auto zkontrolovat. V tomto případě ještě měli štěstí, ve voze byl totiž operátor, který na autonomní vůz dohlížel.
 
May Mobility
 
Situace ale opět přinesla otázku, jak budou autonomní auta reagovat na policii a policie na ně, když je nebude někdo řídit (třeba tehdy, když ve voze není vůbec nikdo, což se týká různých autonomních taxi nebo funkcí pro přivolání autonomního vozu). Společnost May Mobility se nechala slyšet, že se pokusí veřejnost i nejrůznější složky, jako jsou ty policejní, lépe seznámit se svou službou, aby všichni věděli, o co jde. Vyjádřila i své překvapení, protože v oblasti Providence byla tato autonomní vozítka dlouhou dobu testována a nešlo zas o takovou novinku.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama