www.svetmobilne.cz
>
>

Audi ukázala elektrické SUV Q4 Sportback

Audi ukázala elektrické SUV Q4 Sportback
, , aktualita
Automobilka Audi chce dále rozšiřovat nabídku svých elektromobilů a představila koncept nového elektrického SUV. Jde o Q4 Sportback e-tron, které bude sportovnější variantou modelu Q4 e-tron.
K oblíbeným
reklama
Množství elektromobilů společnosti Audi bude brzy rozšířeno o další elektrická SUV. Vedle Q4 e-tron to bude i jeho verze kupé nazvaná Q4 Sportback e-tron, jejíž koncept byl právě představen. Hovoří se o tom, že by se Sportback měl začít prodávat už v příštím roce. Technicky jsou v podstatě identická a také se téměř neliší ani rozměry. Mají stejný rozvor 2,77 metru a šířku 1,9 metru. Na délku má pak kupé 4,6 metru a je vysoké 1,6 metru.
 
Audi Q4 Sportback e-tron
 
Dva elektrické motory dávají dohromady výkon 225 kW, což má zajistit akceleraci z 0 na 100 km/h za 6,3 sekundy. Maximální rychlost je elektronicky omezena na 180 km/h. Zadní motor dává 150 kW a 310 Nm, přední pak 75 kW a 150 Nm. Audi tvrdí, že 82kWh akumulátor (který váží 510 kg) má vydržet na ujetí 450 km, a to dokonce už podle reálnější normy WLTP. To mi ale přijde jako až dost optimistické číslo. Verze s pohonem jen zadní nápravy má ujet dokonce až přes 500 km. Zajímavé ale je, že Audi zároveň dodává spotřebu 21,6 až 26,3 kWh/100 km pro verzi 50 quattro, resp. 21,9 až 26,0 kWh/100 km u 55 quattro. Nabíjení je podporováno maximálně se 125 kW, což má stačit na nabití 80 % akumulátoru za 30 minut.
 
Audi Q4 Sportback e-tron
 
Pokud jde o koncept, tak ten obouvá velká 22" kola. Zajímavostí je i aerodynamika. Jde sice o SUV, ale i tak se Q4 Sportback e-tron může pochlubit koeficientem Cd=0,26, za což by se nemusel stydět ani slušně aerodynamický sedan.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny
Huawei má čím dál tím těžší pozici. I když je největším producentem telefonů na světě, brzy nebude mít k dispozici nové procesory. Zásoby se tenčí a TSMC pro něj ani nebude vyrábět nové, takže hrozí konec i jeho vlastním procesorům Kirin.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala