www.svetmobilne.cz
>
>

Audi svolává e-tron, SUV by mohlo začít hořet

Audi svolává e-tron, SUV by mohlo začít hořet
, , aktualita
První elektromobil od Audi má problém. Automobilka udělala chybu při montáži, následkem čehož hrozí vyšší riziko vzniku zkratu. V nejhorším případě by se mohl vznítit celý 95kWh akumulátor vozu.
K oblíbeným
reklama
Chyby se nevyhýbají nikomu a výjimkou není ani německá automobilka Audi. Ta v září minulého roku představila svůj první elektromobil, SUV e-tron, jenže už po chvilce prodeje by měl zamířit do servisů. Automobilka totiž v USA provádí dobrovolnou svolávací akci kvůli závadě na akumulátoru. Přesněji řečeno, jde o netěsnost ve spojitosti s kabelovým svazkem, kvůli čemuž se k akumulátoru může dostat vlhkost, vzniknout zkrat a v nejhorším případě se může akumulátor i vznítit, což by pro vůz mohlo mít likvidační následky.
 
SUV Audi e-tron
 
Celkově se akce týká 540 již dodaných vozů v USA a 1644 kusů celkem. Opravy by měly být zahájeny v průběhu srpna letošního roku a zatím nebyl znám jediný případ vznícení tohoto vozu. Nicméně to při pár stovkách prodaných kusů, které jsou na silnicích jen pár týdnů, není nic až tak překvapivého. I když nedošlo k vznícení, celosvětově už 5 vozů ohlásilo závadu akumulátoru (kontrolkou na palubní desce) kvůli zaznamenané vlhkosti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Harry Potter: Wizards Unite vyjde už 21. června Harry Potter: Wizards Unite vyjde už 21. června
Dlouho očekávaná nová hra od společnosti Niantic, Harry Potter: Wizards Unite, se už blíží. Vývojáři ji po testech v Austrálii a na Novém Zálandu hodlají představit světu už v tento pátek, 21. června.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD
Ban Spojených států na čínskou společnost Huawei je už i vidět. Prodeje smartphonů této společnosti padají o desítky procent a firma také předpokládá snížení příjmů o hrozivých 30 miliard dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Hummer se možná vrátí jako elektromobil Hummer se možná vrátí jako elektromobil
Velká terénní auta Hummer se už nějaký ten pátek nevyrábí, společnost GM nicméně zvažuje, že značku vrátí na světlo tohoto světa. Mohla by totiž vyrábět velké terénní elektromobily a zatopit např. Rivianu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bez turba a s manuálem: nové Porsche 718 GT4 a Spyder Bez turba a s manuálem: nové Porsche 718 GT4 a Spyder
I v dnešní době se najdou auta, která ctí staré hodnoty. I když i Porsche ve velkém přechází na přeplňované motory a automatické převodovky, 718 GT4 a Spyder budou výjimkou. Mají atmosférický šestiválec a manuál.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO
Nianticu se nikdy nelíbilo, že se lidé snažili podvédět v jeho úspěšné hře Pokémon GO. Nyní to zašlo dokonce tak daleko, že skupinu hackerů Global++ chce hnát před soud za upravené verze oblíbené hry.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala