www.svetmobilne.cz
>
>

Audi svolává e-tron, SUV by mohlo začít hořet

Audi svolává e-tron, SUV by mohlo začít hořet
, , aktualita
První elektromobil od Audi má problém. Automobilka udělala chybu při montáži, následkem čehož hrozí vyšší riziko vzniku zkratu. V nejhorším případě by se mohl vznítit celý 95kWh akumulátor vozu.
K oblíbeným
reklama
Chyby se nevyhýbají nikomu a výjimkou není ani německá automobilka Audi. Ta v září minulého roku představila svůj první elektromobil, SUV e-tron, jenže už po chvilce prodeje by měl zamířit do servisů. Automobilka totiž v USA provádí dobrovolnou svolávací akci kvůli závadě na akumulátoru. Přesněji řečeno, jde o netěsnost ve spojitosti s kabelovým svazkem, kvůli čemuž se k akumulátoru může dostat vlhkost, vzniknout zkrat a v nejhorším případě se může akumulátor i vznítit, což by pro vůz mohlo mít likvidační následky.
 
SUV Audi e-tron
 
Celkově se akce týká 540 již dodaných vozů v USA a 1644 kusů celkem. Opravy by měly být zahájeny v průběhu srpna letošního roku a zatím nebyl znám jediný případ vznícení tohoto vozu. Nicméně to při pár stovkách prodaných kusů, které jsou na silnicích jen pár týdnů, není nic až tak překvapivého. I když nedošlo k vznícení, celosvětově už 5 vozů ohlásilo závadu akumulátoru (kontrolkou na palubní desce) kvůli zaznamenané vlhkosti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5 Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5
Evolveo si přichystalo nový chytrý náramek FitBand B5, který vstupuje na český trh. Tento model má barevný OLED displej, aktivní GPS modul a překvapivě slušnou výdrž 120mAh Li-Pol akumulátoru.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala