www.svetmobilne.cz
>
>

Audi svolává e-tron, SUV by mohlo začít hořet

Audi svolává e-tron, SUV by mohlo začít hořet
, , aktualita
První elektromobil od Audi má problém. Automobilka udělala chybu při montáži, následkem čehož hrozí vyšší riziko vzniku zkratu. V nejhorším případě by se mohl vznítit celý 95kWh akumulátor vozu.
K oblíbeným
reklama
Chyby se nevyhýbají nikomu a výjimkou není ani německá automobilka Audi. Ta v září minulého roku představila svůj první elektromobil, SUV e-tron, jenže už po chvilce prodeje by měl zamířit do servisů. Automobilka totiž v USA provádí dobrovolnou svolávací akci kvůli závadě na akumulátoru. Přesněji řečeno, jde o netěsnost ve spojitosti s kabelovým svazkem, kvůli čemuž se k akumulátoru může dostat vlhkost, vzniknout zkrat a v nejhorším případě se může akumulátor i vznítit, což by pro vůz mohlo mít likvidační následky.
 
SUV Audi e-tron
 
Celkově se akce týká 540 již dodaných vozů v USA a 1644 kusů celkem. Opravy by měly být zahájeny v průběhu srpna letošního roku a zatím nebyl znám jediný případ vznícení tohoto vozu. Nicméně to při pár stovkách prodaných kusů, které jsou na silnicích jen pár týdnů, není nic až tak překvapivého. I když nedošlo k vznícení, celosvětově už 5 vozů ohlásilo závadu akumulátoru (kontrolkou na palubní desce) kvůli zaznamenané vlhkosti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13 CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13
Už za pár týdnů by se měly představit nové telefony Apple iPhone 12 a s nimi i nové procesory Apple A14 Bionic. Podle nových úniků by tyto 5nm procesory měly nabídnout výrazně vyšší výkon, hovoří se až o 40 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení
Pomalu se nám blíží doba masivního nástupu technologie 5G. Český telekomunikační úřad tak nyní vyhlásil výběrové řízení, které má přidělit rádiové frekvence pro 5G sítě a počítá i s novými operátory, což se těm starým ani trochu nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny
Huawei má čím dál tím těžší pozici. I když je největším producentem telefonů na světě, brzy nebude mít k dispozici nové procesory. Zásoby se tenčí a TSMC pro něj ani nebude vyrábět nové, takže hrozí konec i jeho vlastním procesorům Kirin.
9.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala