www.svetmobilne.cz
>
>

Audi S8 dostává inteligentní odpružení a mild-hybrid V8

Audi S8 dostává inteligentní odpružení a mild-hybrid V8
, , aktualita
Automobilka Audi představuje svou novou vlajkovou loď, sportovní limuzínu S8. Ta dostává mild-hybridní technologii s přeplňovanou V8, inteligentní odpružení pro každé kolo zvlášť a také natáčení zadní nápravy.
K oblíbeným
reklama
Mezi sportovními limuzínami máme nováčka v podobě Audi S8. Novinka vychází z klasické limuzíny Audi A8, přidává však několik úprav pro vyšší dynamiku, sportovnější zážitky, současně však při velmi komfortní jízdě. Základem je tak dvakrát přeplňovaný osmiválec V8 s objemem 4,0 litru, který dává maximální výkon 420 kW a točivý moment vrcholící hodnotou 800 Nm. Jde však o mild-hybrid, takže je zde i malý Li-Ion akumulátor, který může být průběžně nabíjen a dovoluje vozu použít nasbíranou elektrickou energii ke snížení spotřeby. Tomu dopomáhá i technologie vypínání válců spalovacího motoru.
 
Audi S8
 
Nové Audi S8 je zajímavé i jinými vlastnostmi. Např. tu máme vzduchové odpružení, které dokáže ovládat každé kolo zvlášť. Jednou z jeho funkcí je spolupráce s kamerami, které dokáží odhalit výmoly a kolem pohnout tak, aby minimalizovalo náraz a zajistilo tak komfortnější jízdu. Zároveň se díky tomuto systému může řídit náklon vozu, a to v některých směrech a případech až o 5°. Přidává se k tomu ještě pohon všech čtyř kol, která mohou být také všechna natáčena, což zlepšuje jízdní vlastnosti ve vysokých rychlostech a usnadňuje manévrování v těch nízkých.
 
Audi S8
 
Téměř 2,5tunové auto musí také něco brzdit. Za příplatek je možné mít keramické brzdy s uhlíkovými vlákny, které jsou vepředu tvořeny kotouči o průměru 420 mm, vzadu pak s průměrem 370 mm. Pokud jde o vzhled vozu, moc změn se tu neudálo. Máme zde trochu výraznější spoilery, nová 5paprsková kola (s dvojitými paprsky), jiný tvar výfukových koncovek a podobně. Pochopitelně nechybí ani moderní výbava pro částečně autonomní řízení (Level 3), takže tu máme 5 radarů, 6 kamer, 12 ultrazvukových senzorů a laserový skener (lidar). Podporováno je i Car-to-X, systém předávání informací o semaforech, který se rozbíhá v některých velkých městech.
 
Audi S8
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund
Elon Musk vyhlásil válku elektromobilu Porsche Taycan a rozhodl se ho překonat v času, za který dokáže jeho Model S zajet Severní smyčku Nürburgringu. Prý se to povedlo, a to dokonce o téměř 20 sekund. Což je k nevíře.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem
Čínská automobilka Byton chce dobýt nejen Evropu se svým novým elektrickým SUV M-Byte. To má být k mání za docela atraktivní cenu a zajímavostí bude např. i obrovský 48" displej místo přístrojové desky.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala