www.svetmobilne.cz
>
>

Audi S8 dostává inteligentní odpružení a mild-hybrid V8

Audi S8 dostává inteligentní odpružení a mild-hybrid V8
, , aktualita
Automobilka Audi představuje svou novou vlajkovou loď, sportovní limuzínu S8. Ta dostává mild-hybridní technologii s přeplňovanou V8, inteligentní odpružení pro každé kolo zvlášť a také natáčení zadní nápravy.
K oblíbeným
reklama
Mezi sportovními limuzínami máme nováčka v podobě Audi S8. Novinka vychází z klasické limuzíny Audi A8, přidává však několik úprav pro vyšší dynamiku, sportovnější zážitky, současně však při velmi komfortní jízdě. Základem je tak dvakrát přeplňovaný osmiválec V8 s objemem 4,0 litru, který dává maximální výkon 420 kW a točivý moment vrcholící hodnotou 800 Nm. Jde však o mild-hybrid, takže je zde i malý Li-Ion akumulátor, který může být průběžně nabíjen a dovoluje vozu použít nasbíranou elektrickou energii ke snížení spotřeby. Tomu dopomáhá i technologie vypínání válců spalovacího motoru.
 
Audi S8
 
Nové Audi S8 je zajímavé i jinými vlastnostmi. Např. tu máme vzduchové odpružení, které dokáže ovládat každé kolo zvlášť. Jednou z jeho funkcí je spolupráce s kamerami, které dokáží odhalit výmoly a kolem pohnout tak, aby minimalizovalo náraz a zajistilo tak komfortnější jízdu. Zároveň se díky tomuto systému může řídit náklon vozu, a to v některých směrech a případech až o 5°. Přidává se k tomu ještě pohon všech čtyř kol, která mohou být také všechna natáčena, což zlepšuje jízdní vlastnosti ve vysokých rychlostech a usnadňuje manévrování v těch nízkých.
 
Audi S8
 
Téměř 2,5tunové auto musí také něco brzdit. Za příplatek je možné mít keramické brzdy s uhlíkovými vlákny, které jsou vepředu tvořeny kotouči o průměru 420 mm, vzadu pak s průměrem 370 mm. Pokud jde o vzhled vozu, moc změn se tu neudálo. Máme zde trochu výraznější spoilery, nová 5paprsková kola (s dvojitými paprsky), jiný tvar výfukových koncovek a podobně. Pochopitelně nechybí ani moderní výbava pro částečně autonomní řízení (Level 3), takže tu máme 5 radarů, 6 kamer, 12 ultrazvukových senzorů a laserový skener (lidar). Podporováno je i Car-to-X, systém předávání informací o semaforech, který se rozbíhá v některých velkých městech.
 
Audi S8
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD
Apple před pár dny inovoval nabídku svých notebooků MacBook Air. Zjistilo se však, že nové verze mají i jednu nepříjemnou vlastnost. Jejich SSD disky jsou ve čtení znatelně pomalejší než v minulosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej
I když se společnosti Sony na trhu smartphonů poslední roky vůbec nedaří, stále se snaží přicházet s novinkami. Jednou z nich by mohla být připravovaná Xperia 1R s extrémním 5K rozlišením displeje.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny
Společnost Qualcomm si vysloužila další nemalou pokutu. Evropská komise na ní uvalila vysokou pokutu ve výši 242 milionů EUR za umělé podsazování cen za účelem eliminace konkurenčních výrobců 3G modemů pro smartphony.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned
Internetem už kolují zprávy o připravované nové generaci chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch Active 2. Ty by měly dostat systém měření EKG jako Apple Watch 4. Bohužel si ale na tuto funkci ještě počkáme.
20.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed
Chevrolet Corvette se po 66 letech výroby dočkal velké změny. Nový model C8 Stingray modelového ročníku 2020 totiž vyjede s motorem uprostřed. A půjde o pořádně velký atmosférický osmiválec.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala