www.svetmobilne.cz
>
>

Audi S8 dostává inteligentní odpružení a mild-hybrid V8

Audi S8 dostává inteligentní odpružení a mild-hybrid V8
, , aktualita
Automobilka Audi představuje svou novou vlajkovou loď, sportovní limuzínu S8. Ta dostává mild-hybridní technologii s přeplňovanou V8, inteligentní odpružení pro každé kolo zvlášť a také natáčení zadní nápravy.
K oblíbeným
reklama
Mezi sportovními limuzínami máme nováčka v podobě Audi S8. Novinka vychází z klasické limuzíny Audi A8, přidává však několik úprav pro vyšší dynamiku, sportovnější zážitky, současně však při velmi komfortní jízdě. Základem je tak dvakrát přeplňovaný osmiválec V8 s objemem 4,0 litru, který dává maximální výkon 420 kW a točivý moment vrcholící hodnotou 800 Nm. Jde však o mild-hybrid, takže je zde i malý Li-Ion akumulátor, který může být průběžně nabíjen a dovoluje vozu použít nasbíranou elektrickou energii ke snížení spotřeby. Tomu dopomáhá i technologie vypínání válců spalovacího motoru.
 
Audi S8
 
Nové Audi S8 je zajímavé i jinými vlastnostmi. Např. tu máme vzduchové odpružení, které dokáže ovládat každé kolo zvlášť. Jednou z jeho funkcí je spolupráce s kamerami, které dokáží odhalit výmoly a kolem pohnout tak, aby minimalizovalo náraz a zajistilo tak komfortnější jízdu. Zároveň se díky tomuto systému může řídit náklon vozu, a to v některých směrech a případech až o 5°. Přidává se k tomu ještě pohon všech čtyř kol, která mohou být také všechna natáčena, což zlepšuje jízdní vlastnosti ve vysokých rychlostech a usnadňuje manévrování v těch nízkých.
 
Audi S8
 
Téměř 2,5tunové auto musí také něco brzdit. Za příplatek je možné mít keramické brzdy s uhlíkovými vlákny, které jsou vepředu tvořeny kotouči o průměru 420 mm, vzadu pak s průměrem 370 mm. Pokud jde o vzhled vozu, moc změn se tu neudálo. Máme zde trochu výraznější spoilery, nová 5paprsková kola (s dvojitými paprsky), jiný tvar výfukových koncovek a podobně. Pochopitelně nechybí ani moderní výbava pro částečně autonomní řízení (Level 3), takže tu máme 5 radarů, 6 kamer, 12 ultrazvukových senzorů a laserový skener (lidar). Podporováno je i Car-to-X, systém předávání informací o semaforech, který se rozbíhá v některých velkých městech.
 
Audi S8
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13 CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13
Už za pár týdnů by se měly představit nové telefony Apple iPhone 12 a s nimi i nové procesory Apple A14 Bionic. Podle nových úniků by tyto 5nm procesory měly nabídnout výrazně vyšší výkon, hovoří se až o 40 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení
Pomalu se nám blíží doba masivního nástupu technologie 5G. Český telekomunikační úřad tak nyní vyhlásil výběrové řízení, které má přidělit rádiové frekvence pro 5G sítě a počítá i s novými operátory, což se těm starým ani trochu nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny
Huawei má čím dál tím těžší pozici. I když je největším producentem telefonů na světě, brzy nebude mít k dispozici nové procesory. Zásoby se tenčí a TSMC pro něj ani nebude vyrábět nové, takže hrozí konec i jeho vlastním procesorům Kirin.
9.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala