www.svetmobilne.cz
>
>

Audi Q7 dostává mild-hybrid i plug-in hybrid

Audi Q7 dostává mild-hybrid i plug-in hybrid
, , aktualita
Audi představilo faceliftovaný model velkého SUV Q7. Vedle omlazeného designu se můžeme těšit i na mild-hybridní technologii, kteoru dostanou všechny verze. Nebude ale chybět ani verze s plug-in hybridním pohonem.
K oblíbeným
reklama
Na trhu se objevuje nové velké SUV Audi Q7. Aktualizovaná verze omlazuje vzhled a dostává masku typickou pro nové vozy Audi. Přední světla mohou mít na přání technologii HD Matrix LED a automobilka přidala i trochu na chromu. Už v základní verzi budou k dispozici 19" kola a všechny varianty dostanou vzduchové odpružení.
 
Audi Q7 2019
 
Elektromechanický stabilizátor pomáhá vozu zůstat v přímce po přejetí terénní nerovnosti a zajímavostí je také možnost dokoupit funkci natáčení zadních kol. Ta se můžou natočit až o 5° proti předním kolům, díky čemuž usnadňují manévrování ve stísněných prostorech při malé rychlosti. Naopak při vysoké rychlosti se natáčejí ve směru natočení předních kol, čímž vůz stabilizují. Verze S-Line mají podvozek snížený o 15 mm.
 
Audi Q7 2019
 
Do prodeje půjdou nejprve naftové verze 45 TDI s výkonem 170 kW a točivým momentem 500 Nm nebo 50 TDI s 210 kW a 600 Nm. Obě budou mít mild-hybridní technologii, tedy je zde 48V elektrický systém a alternátor/startér BAS, který dokáže rekuperovat až 8 kW a nabíjet malý Li-Ion akumulátor. Ten pak pomáhá snížit spotřebu vozu až o 0,7 l/100 km. Pokud při rychlosti 55 až 160 km/h pustíte pedál plynu, vůz umí až na 40 sekund vypnout spalovací motor. O něco později se objeví také benzínová verze 55 TFSI s 250 kW a 500 Nm a ještě o trochu později pak plug-in hybrid 55 TFSIe.
 
Audi Q7 2019
 
Audi Q7 potřebuje silné motory, neboť jde o pořádně velké auto. Na délku má 5063 mm, je 1970 mm široké a 1741 mm vysoké. Dovnitř se podle konfigurace vejde 5 nebo dokonce 7 pasažérů. Obrovský je také zavazadlový prostor, ten má objem 865 litrů, po sklopení pak 2050 litrů.
 
Audi Q7 2019
 
Samozřejmostí jsou i moderní technologie, takže vůz nabídne LTE Advanced a Wi-Fi hotspot, navigace je propojena s Google Earth a je zde dokonce i cloudový asistent Amazon Alexa. Novinkou je také systém Car-to-X s informacemi o světlech na semaforech, který je spouštěn v některých evropských městech. Nechybí samozřejmě adaptivní tempomat, asistent pro jízdu v zácpách, udržování jízdního pruhu a další. Cena základní verze startuje na 64.100 EUR.
 
Audi Q7 2019
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem
Čínská automobilka Byton chce dobýt nejen Evropu se svým novým elektrickým SUV M-Byte. To má být k mání za docela atraktivní cenu a zajímavostí bude např. i obrovský 48" displej místo přístrojové desky.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Moderní Land Rover Defender přijíždí Moderní Land Rover Defender přijíždí
Legendární Land Rover Defender se přestal vyrábět před několika lety a nyní se objevuje jeho moderní varianta. Opět bude k dispozici ve verzích 90 a 110, přičemž si budete moci vybrat i hybridní variantu.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala