www.svetmobilne.cz
>
>

Audi Q7 dostává mild-hybrid i plug-in hybrid

Audi Q7 dostává mild-hybrid i plug-in hybrid
, , aktualita
Audi představilo faceliftovaný model velkého SUV Q7. Vedle omlazeného designu se můžeme těšit i na mild-hybridní technologii, kteoru dostanou všechny verze. Nebude ale chybět ani verze s plug-in hybridním pohonem.
K oblíbeným
reklama
Na trhu se objevuje nové velké SUV Audi Q7. Aktualizovaná verze omlazuje vzhled a dostává masku typickou pro nové vozy Audi. Přední světla mohou mít na přání technologii HD Matrix LED a automobilka přidala i trochu na chromu. Už v základní verzi budou k dispozici 19" kola a všechny varianty dostanou vzduchové odpružení.
 
Audi Q7 2019
 
Elektromechanický stabilizátor pomáhá vozu zůstat v přímce po přejetí terénní nerovnosti a zajímavostí je také možnost dokoupit funkci natáčení zadních kol. Ta se můžou natočit až o 5° proti předním kolům, díky čemuž usnadňují manévrování ve stísněných prostorech při malé rychlosti. Naopak při vysoké rychlosti se natáčejí ve směru natočení předních kol, čímž vůz stabilizují. Verze S-Line mají podvozek snížený o 15 mm.
 
Audi Q7 2019
 
Do prodeje půjdou nejprve naftové verze 45 TDI s výkonem 170 kW a točivým momentem 500 Nm nebo 50 TDI s 210 kW a 600 Nm. Obě budou mít mild-hybridní technologii, tedy je zde 48V elektrický systém a alternátor/startér BAS, který dokáže rekuperovat až 8 kW a nabíjet malý Li-Ion akumulátor. Ten pak pomáhá snížit spotřebu vozu až o 0,7 l/100 km. Pokud při rychlosti 55 až 160 km/h pustíte pedál plynu, vůz umí až na 40 sekund vypnout spalovací motor. O něco později se objeví také benzínová verze 55 TFSI s 250 kW a 500 Nm a ještě o trochu později pak plug-in hybrid 55 TFSIe.
 
Audi Q7 2019
 
Audi Q7 potřebuje silné motory, neboť jde o pořádně velké auto. Na délku má 5063 mm, je 1970 mm široké a 1741 mm vysoké. Dovnitř se podle konfigurace vejde 5 nebo dokonce 7 pasažérů. Obrovský je také zavazadlový prostor, ten má objem 865 litrů, po sklopení pak 2050 litrů.
 
Audi Q7 2019
 
Samozřejmostí jsou i moderní technologie, takže vůz nabídne LTE Advanced a Wi-Fi hotspot, navigace je propojena s Google Earth a je zde dokonce i cloudový asistent Amazon Alexa. Novinkou je také systém Car-to-X s informacemi o světlech na semaforech, který je spouštěn v některých evropských městech. Nechybí samozřejmě adaptivní tempomat, asistent pro jízdu v zácpách, udržování jízdního pruhu a další. Cena základní verze startuje na 64.100 EUR.
 
Audi Q7 2019
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13 CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13
Už za pár týdnů by se měly představit nové telefony Apple iPhone 12 a s nimi i nové procesory Apple A14 Bionic. Podle nových úniků by tyto 5nm procesory měly nabídnout výrazně vyšší výkon, hovoří se až o 40 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení
Pomalu se nám blíží doba masivního nástupu technologie 5G. Český telekomunikační úřad tak nyní vyhlásil výběrové řízení, které má přidělit rádiové frekvence pro 5G sítě a počítá i s novými operátory, což se těm starým ani trochu nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny
Huawei má čím dál tím těžší pozici. I když je největším producentem telefonů na světě, brzy nebude mít k dispozici nové procesory. Zásoby se tenčí a TSMC pro něj ani nebude vyrábět nové, takže hrozí konec i jeho vlastním procesorům Kirin.
9.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala