Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Audi Q7 dostává mild-hybrid i plug-in hybrid

28.6.2019, Milan Šurkala, aktualita
Audi představilo faceliftovaný model velkého SUV Q7. Vedle omlazeného designu se můžeme těšit i na mild-hybridní technologii, kteoru dostanou všechny verze. Nebude ale chybět ani verze s plug-in hybridním pohonem.
Na trhu se objevuje nové velké SUV Audi Q7. Aktualizovaná verze omlazuje vzhled a dostává masku typickou pro nové vozy Audi. Přední světla mohou mít na přání technologii HD Matrix LED a automobilka přidala i trochu na chromu. Už v základní verzi budou k dispozici 19" kola a všechny varianty dostanou vzduchové odpružení.
 
Audi Q7 2019
 
Elektromechanický stabilizátor pomáhá vozu zůstat v přímce po přejetí terénní nerovnosti a zajímavostí je také možnost dokoupit funkci natáčení zadních kol. Ta se můžou natočit až o 5° proti předním kolům, díky čemuž usnadňují manévrování ve stísněných prostorech při malé rychlosti. Naopak při vysoké rychlosti se natáčejí ve směru natočení předních kol, čímž vůz stabilizují. Verze S-Line mají podvozek snížený o 15 mm.
 
Audi Q7 2019
 
Do prodeje půjdou nejprve naftové verze 45 TDI s výkonem 170 kW a točivým momentem 500 Nm nebo 50 TDI s 210 kW a 600 Nm. Obě budou mít mild-hybridní technologii, tedy je zde 48V elektrický systém a alternátor/startér BAS, který dokáže rekuperovat až 8 kW a nabíjet malý Li-Ion akumulátor. Ten pak pomáhá snížit spotřebu vozu až o 0,7 l/100 km. Pokud při rychlosti 55 až 160 km/h pustíte pedál plynu, vůz umí až na 40 sekund vypnout spalovací motor. O něco později se objeví také benzínová verze 55 TFSI s 250 kW a 500 Nm a ještě o trochu později pak plug-in hybrid 55 TFSIe.
 
Audi Q7 2019
 
Audi Q7 potřebuje silné motory, neboť jde o pořádně velké auto. Na délku má 5063 mm, je 1970 mm široké a 1741 mm vysoké. Dovnitř se podle konfigurace vejde 5 nebo dokonce 7 pasažérů. Obrovský je také zavazadlový prostor, ten má objem 865 litrů, po sklopení pak 2050 litrů.
 
Audi Q7 2019
 
Samozřejmostí jsou i moderní technologie, takže vůz nabídne LTE Advanced a Wi-Fi hotspot, navigace je propojena s Google Earth a je zde dokonce i cloudový asistent Amazon Alexa. Novinkou je také systém Car-to-X s informacemi o světlech na semaforech, který je spouštěn v některých evropských městech. Nechybí samozřejmě adaptivní tempomat, asistent pro jízdu v zácpách, udržování jízdního pruhu a další. Cena základní verze startuje na 64.100 EUR.
 
Audi Q7 2019
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama