www.svetmobilne.cz
>
>

Audi končí s vývojem nových spalovacích motorů

Audi končí s vývojem nových spalovacích motorů
, , aktualita
Stále přísnější emisní normy a protlačování elektrických aut stojí za tím, že se Audi rozhodlo už nevyvíjet nové generace spalovacích motorů. Stávající rodiny benzínových i naftových motorů tak budou poslední.
K oblíbeným
reklama
Tlak na stále nižší emise, a tedy stále přísnější emisní limity, působí, že nová auta se už jen těžko vyhnou elektrifikaci. Také roste otázka, zda má vůbec smysl vyvíjet zbrusu nové spalovací motory. Mercedes-Benz už to vzdal a nyní se přidává Audi. Její CEO Markus Duesmann řekl, že se automobilka už nebude pokoušet o vývoj nové generace spalovacích motorů. Stávající TFSI a TDI tak budou posledními generacemi.
 
Audi TDI
ilustrační foto, autor: The Car Spy, CC BY 2.0, přes Wikimedia Commons
 
To nicméně současně znamená, že další vývoj spalovacích motorů bude i nadále probíhat, ale půjde už jen o vylepšování nynějších motorů, aby plnily nové standardy jako Euro 7. Připouští, že technicky jde o velmi těžký úkol, který ale ve výsledku životnímu prostředí skoro nic nepřinese. Automobilce to současně pomůže vyhradit více finančních prostředků do vývoje technologií pro elektromobily.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elektro Volkswageny v Číně prodejně strádají, nejsou dostatečně "smart" Elektro Volkswageny v Číně prodejně strádají, nejsou dostatečně "smart"
Automobilce Volkswagen se po vleklých softwarových problémech konečně povedlo dostat své nové elektromobily řady ID na trh. Zatímco na starém kontinentě se jim daří, v Číně čelí značnému nezájmu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Takata falšovala údaje o bezpečnostních pásech Takata falšovala údaje o bezpečnostních pásech
Dnes už bývalá společnost Takata má další obrovský problém. Po aféře s airbagy se zjistilo, že není vše v úplném pořádku ani s jejími bezpečnostními pásy. Firma totiž falšovala údaje o jejich vlastnostech.
21.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi
Žádný operační systém není bezchybný a platí to i pro Apple iOS. Bezpečnostní výzkumník Carl Schou přišel na to, že připojením k bezdrátové sítě se specifickým SSID se dá v iPhonu zrušit Wi-Fi konektivita.
20.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné
Pokud nepotřebujete smartphone, může vám posloužit i jednoduchý mobilní telefon. Nokia pro takové zákazníky připravila novinky v podobě modelů 105 4G a 110G. Ten první dokonce nemá ani fotoaparát.
19.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou
Bezdrátové nabíjení více zařízení najednou není jednoduché. V případě nabíječky Zens Magnetic Dual Powerbank se to vyřešilo tak, že plochy pro bezdrátové nabíjení jsou na obou stranách powerbanky.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala