www.svetmobilne.cz
>
>

Audi končí s vývojem nových spalovacích motorů

Audi končí s vývojem nových spalovacích motorů
, , aktualita
Stále přísnější emisní normy a protlačování elektrických aut stojí za tím, že se Audi rozhodlo už nevyvíjet nové generace spalovacích motorů. Stávající rodiny benzínových i naftových motorů tak budou poslední.
K oblíbeným
reklama
Tlak na stále nižší emise, a tedy stále přísnější emisní limity, působí, že nová auta se už jen těžko vyhnou elektrifikaci. Také roste otázka, zda má vůbec smysl vyvíjet zbrusu nové spalovací motory. Mercedes-Benz už to vzdal a nyní se přidává Audi. Její CEO Markus Duesmann řekl, že se automobilka už nebude pokoušet o vývoj nové generace spalovacích motorů. Stávající TFSI a TDI tak budou posledními generacemi.
 
Audi TDI
ilustrační foto, autor: The Car Spy, CC BY 2.0, přes Wikimedia Commons
 
To nicméně současně znamená, že další vývoj spalovacích motorů bude i nadále probíhat, ale půjde už jen o vylepšování nynějších motorů, aby plnily nové standardy jako Euro 7. Připouští, že technicky jde o velmi těžký úkol, který ale ve výsledku životnímu prostředí skoro nic nepřinese. Automobilce to současně pomůže vyhradit více finančních prostředků do vývoje technologií pro elektromobily.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů
I když mnozí přičítají Applu plánované zastarávání, je pravdou, že snad žádná konkurence nemá tak dlouhodobou softwarovou podporu jako on. I to se projevuje na tom, že už 90 % iPhonů má novou verzi iOS 14.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 % Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 %
Prodeje elektrifikovaných vozů rychle rostou a máme zde např. zajímavá data z Velké Británie za březen letošního roku. Elektrifikovaná auta zde mají více než 41% tržní podíl, nabíjecí se pak dostala na téměř 14 %.
7.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář