Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asusy ZenBook Pro Duo a Duo dostaly dva displeje

28.5.2019, Milan Šurkala, aktualita
Asus představuje nové notebooky ZenBook Duo a Pro Duo, které mají jednu zvláštnost. Jsou totiž vybaveny dvěma displeji, kdy je ten druhý umístěn na spodní části notebooku u klávesnice. Pro Duo tak může mít dva 4K displeje. 
V nabídce notebooků značky Asus se objevilo několik novinek. Nyní se podíváme na modely ZenBook Duo (UX481) a Pro Duo (UX581). Ty jsou vybaveny dvěma displeji, kdy ten druhý nese název ScreenPad Plus a přináší další znatelné rozšíření pracovní plochy. Umístěn je na spodní části notebooku nad klávesnicí, ta se tak přesunula blíže k uživateli. Tuto plochu lze využít k zobrazení dalších aplikací nebo jiných nástrojů, které umožňují uživateli zrychlit a zpohodlnit workflow. K tomu je zde také software ScreenXpert.
 
Asus ZenBook Duo UX481
 
V případě Modelu ZenBook Pro Duo tu máme 15,6" OLED HDR dotykový displej s rozlišením UHD 4K (3840×2160 pixelů), pod nímž je druhý displej s rozlišením 3840×1100 pixelů. Na výšku tak má zhruba poloviční velikost. Samozřejmostí jsou také velmi tenké rámečky NanoEdge. Tento model má procesor Intel Core 9. generace, může být vybaven až 32 GB RAM, o graficku se pak stará výkonný čip GeForce GTX 2060. Pokud jde o úložiště, je možné sehnat verzi s až 1TB SSD (PCIe 3.0 x4), nechybí ani bezdrátové rozhraní Wi-Fi 6 (802.11ax) a porty Thunderbolt 3.
 
Asus ZenBook Pro Duo
 
Menší 14" varianta ZenBook Duo je podobným notebookem, ale v menším balení. Místo 4K displejů je zde jen Full HD rozlišení (1920 pixelů na šířku) a také výkon je o něco nižší. Máme tu procesor Intel Core i7 a grafický čip GeForce MX250.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama