Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus ZenFone 4: co zatím víme o nové řadě telefonů?

6.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Asus minulý měsíc představil ZenFone 4 Max, který je prvním zástupcem další generace smartphonů ZenFone 4. Podívejme se, jaké další modely můžeme očekávat, jaká je jejich předpokládaná výbava a kdy by měly být představeny.
Řada ZenFone 4 nebyla představena na únorovém veletrhu MWC 2017, ani na konci května na Computexu 2017. Fanoušci tak celkem logicky začínají být nervózní, co je důvodem tohoto zdržení. Předchozí spekulace tvrdily, že by měl být na vině nedostatek komponentů, jako jsou například LCD displeje. Nedávno však bylo pevně stanoveno datum 18. srpna 2017, kdy by měly nové telefony od Asusu konečně představeny. Objevil se však ještě jeden teaser, který zmiňuje datum 21. září. Prozatím vše nasvědčuje tomu, že hlavní vychytávkou řady ZenFone 4 budou duální fotoparáty, které se pravděpdoobně objeví hned u několika modelů. Pojďme si jednotlivé zástupce představit.
 
 
Asus ZenFone 4 Max je jediný model z řady, který už byl oficiálně představen, i když zatím jen na ruském trhu. Podobně jako u loňského ZenFonu 3 Max je i tentokrát hlavním lákadlem baterie o nadstandardní kapacitě 5 000 mAh, kterou lze využít také k nabíjení jiných zařízení (jako power banku). K další výbavě patří 5,5" displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD), procesor od Qualcommu (čtyřjádrový Snadragon 425 nebo osmijádrový Snapdragon 430), 2GB či 4GB RAM a až 64GB interní úložiště. Asus nabídne několik modelů pod stejným názvem, přitom rozdíly ve výkonu budou jistě znatelné. Všechny varianty však dostaly 13MPx duální fotoaparát, operační systém Android 7.0 Nougat a kovové tělo.
 
 
Asus ZenFone 4 Pro by měl být vlajkovou lodí taiwanského výrobce. Na internet už uniklo nejen pár obrázků, ale také seznam klíčových specifikací. Pokud jsou pravdivé, můžeme se těšit na 5,7" displej s rozlišením 2560 x 1440 pixelů (Quad HD), procesor Snapdragon 835, 4GB RAM, 64GB úložiště, Android 7.1.1 Nougat a duální zadní fotoaparát s 2x optickým zoomem.
 
 
Duálním fotoaparátem bude s největší pravděpdoobností vybaven také základní Asus ZenFone 4, který by měl být dostupný v několika variantách. Smartphone si můžeme alespoň z dálky prohlédnout na výše přiloženém plakátu, který na novinku láká. Můžeme si všimnout, že na zadní straně Asus využije tradiční motiv soustředěných kruhů. K dalším očekávaným modelům patří ZenFone 4V a ZenFone 4 Selfie.
 
 
Zdroj: Gsmarena.com (1, 2)


reklama