Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus Zenbook UX410: čtrnáctipalcový displej ve třináctipalcovém těle

3.10.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Asus v tichosti odhalil nový přírůstek do své řady Zenbooků, který se může kromě elegantního celokovového designu a nízké hmotnosti pochlubit také nezvykle tenkými rámečky. Díky tomu má ultrabook kompaktnější rozměry než modely se stejnou úhlopříčkou.
Asus u svého nejnovějšího ultrabooku zapracoval na zmenšení velikosti rámečků okolo displeje – mají šířku jen 6 mm. Dell se sice u svého modelu XPS 13 dostal na pouhých 5,2 mm, ale přesto si výrobce zaslouží pochvalu. Výhoda malých okrajů spočívá především v možnosti zmenšení celkové šířky a délky notebooku – Zenbook UX410 má tak sice 14“ panel, ale v těle srovnatelným se třináctipalcovými notebooky. Svou příslušnost k řadě Zenbook nezapře novinka svým elegantním celokovovým designem se soustředěnými kruhy na víku, tloušťkou pod 19 mm a hmotností jen 1,6 kg.

Přesto se nejedná o žádné ořezávátko, počítač je vybaven novými procesory Intel Core i3, Core i5 či Core i7 sedmé generace na architektuře Kaby Lake v kombinaci s až 16GB RAM. Úložiště může mít podobu maximálně 1TB HDD nebo 512GB SSD. Už zmíněný čtrnáctipalcový displej dostal technologii IPS a rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD). Chybět nemůže reversibilní port USB Type-C, který doplňuje port USB 3.0 a dvojici USB 2.0. Dále se o konektivitu stará port HDMI, čtečka SD karet, stejně jako Wi-Fi 802.11ac či Bluetooth 4.1. Notebook je dodáván se 48Wh baterií a operačním systémem Windows 10.

Asus Zenbook UX410 bude nabízen minimálně ve dvou variantách, které nesou označení UX410UA a UX410UQ. Druhá jmenovaná je navíc vybavena dedikovanou grafickou kartou Nvidia GeForce 940MX vycházející ze starší GeForce 940M. Dostupnost nového Zenbooku zatím nebyla upřesněna, to by se však v následujících týdnech mohlo změnit.

Zdroj: Notebookcheck.com
reklama