Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus ZenBook Flip UX360CA: ultrabook s otočným displejem

31.3.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Společnost Asus připravila nový přírůstek do řady ZenBook, který kombinuje prémiové zpracování, nízkou hmotnost a rozměry ultrabooku s všestranností konvertibilních zařízení, a to díky displeji otočitelnému o 360 stupňů.
Asus ZenBook Flip UX360CA se chlubí kovovým zpracováním s typickými soustředěnými kruhy na víku, tloušťkou 13,9 mm a hmotností 1,3 kg. Na první pohled byste nejspíš ani nepoznali, že se nejedná o standardní ultrabook. Displej je totiž otočitelný až o 360 stupňů, takže zařízení je možné používat i v režimu tabletu nebo stojánku. Počítač bude k dostání ve dvou barevných variantách, konkrétně zlaté (Icicle Gold) a šedé (Mineral Grey).

Ve výbavě ultrabooku nalezneme 13,3“ dotykový displej s rozlišením 3200 × 1800 (Quad HD+) nebo 1920 x 1080 pixelů (Full HD) a pasivně chlazené procesory z rodiny Intel Core M na architektuře Skylake, v nejvyšší konfiguraci až Intel Core m7-6Y75. K dispozici je také 4GB nebo 8GB LPDDR3 RAM a maximálně 512GB úložiště v podobě SSD. Výrobce slibuje výdrž na baterii až 12 hodin, i když v praxi bude tato hodnota jistě nižší.

Nabídka v oblasti konektivity zahrnuje Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.1, jeden nový port USB Type-C, dvojici tradičních portů USB 3.0, micro HDMI nebo čtečku paměťových karet. Nechybí ani stereo reproduktory či operační systém Windows 10 ve verzi Home nebo Pro. Asus ZenBook Flip UX360CA se zatím nedočkal žádného velkého představení, pouze se objevil na oficiálních stránkách výrobce, informace o ceně a dostupnosti nového ultrabooku tedy zatím zůstávají zahaleny tajemstvím.

Zdroj: Asus.com
reklama