reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Asus ukázal tři tablety i Transformer Book Trio

, , aktualita
Asus ukázal tři tablety i Transformer Book Trio
Společnost Asus s sebou na Computex 2013 přivezla mimo jiné také tři nové tablety Transformer Pad, Fonepad i MeMO Pad a vedle toho také víceúčelové zařízení Transformer Book Trio fungující jako notebook, tablet i desktopový počítač.
Asus ukázal tři tablety i Transformer Book Trio
Společnost Asus se tak dále snaží představovat nové a nové modely víceúčelových zařízení, jejichž králem by se mohl stát Transformer Book Trio zastupující tablet, notebook i stolní počítač a využívající dva operační systémy.Transformer Book Trio se sám skládá podobně jako hybridní tableto-notebooky z odnímatelného displeje s úhlopříčkou 11,6", jenž sám o sobě po oddělení může fungovat jako tablet vybavený operačním systémem Android. Společně se základnou vybavenou klávesnicí a příslušným hardwarem však bude pracovat jako malý notebook s Windows 8 a pak už je jen krůček k tomu, abychom tuto základnu využili s externím monitorem a mohli s tímto zařízením pracovat stejně jako s desktopem. Zde to je myšleno samozřejmě s rezervou, neboť rozdíl mezí tímto a klasickým desktopem je jasný.

Zařízení je založeno na procesoru Intel Core i7 "Haswell", který poskytne i grafické jádro a k ruce bude mít 750GB disk. Tablet samotný má pak v sobě 2GHz procesor Intel Atom, 64 GB SSD a k tomu displej typu IPS s rozlišením Full HD.Pak tu máme podobné zařízení - Asus Transformer Pad Infinity, což už tedy je mnohem jednodušší zařízení. Hlavní částí je zde tablet připojitelný k dokovací stanici s klávesnicí, díky níž může pracovat jako notebook. Hardware je ale založen na architektuře ARM, konkrétně tedy NVIDIA Tegra 4 na 1,9 GHz (Cortex-A15) se 72jádrovou grafikou GeForce. Jeho 10,1" displej má zde velmi jemné rozlišení 2560 x 1600, je typu IPS a má desetibodovou dotykovou vrstvu. Pak tu máme zvuk SonicMaster, hardwarovou klávesnici s touchpadem, port USB 3.0, čtečku karet SDXC a v základně také sekundární baterii, z níž můžeme tu primární v tabletu dobíjet.Asus MeMO Pad HD 7 je označen za cenově dostupný 7" tablet s doporučenou cenou 129 USD za 8GB verzi a 149 USD za 16GB verzi. Jedná se o 7" model s hmotností 302 gramů, vícedotykovým displejem IPS s rozlišením 1280 x 800 a čtyřjádrovým procesorem. Ani zde nechybí Asus SonicMaster, dále přední 1,2Mpix kamera, zadní 5Mpix kamera (ta je volitelná) a na výběr bude mezi tmavě modrým, bílým, růžovým a zeleným provedením. Je tedy jasné, že tento model je zaměřen spíše na omladinu.Posledním představeným zařízením je nová verze Fonepadu, tedy hybridu mezi telefonem a tabletem. Jde o Fonepad Note FHD 6 se 6" displejem, dvoujádrovým Atomem Z2560 na 1,6 GHz a displejem Super IPS+ s rozlišením Full HD a jasem 450 nit, díky němuž bude obraz viditelný i na přímém slunci. Poslední informace hovoří opět o SonicMaster a také stylusu pro psaní poznámek a preciznější ovládání.

Zdroj: TZ Asus