Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus Transformer Book V: pět v jednom

16.6.2014, Jáchym Šlik, aktualita
Asus nedávno představil Transformer Book V, který by měl nahradit až pět zařízení. Od smartphonu přes tablet až po notebook. A na výběr má uživatel hned ze dvou operačních systémů: Androidu 4.4 KitKat a Windows 8.1.
Vrcholem snažení Asusu zkombinovat co možná nejvíce zařízení do jednoho by mohl být model Transformer Book V, který společnost představila na nedávném veletrhu Computex 2014 v Taipei. Novinka by měla být schopna nahradit celkem pět zařízení: smartphone s Androidem, tablet s Windows, tablet s Androidem, notebook s Windows a notebook s Androidem.

Asus Transformer Book V je tvořen samostatným smartphonem, který je vybaven 5” displejem s rozlišením 1280 x 720 pixelů, 64-bitovým čtyřjádrovým procesorem Intel Atom Moorefield, 2GB RAM a až 64GB vnitřní pamětí. Nechybí ani 8MPx zadní fotoaparát, 2MPx přední kamerka, LTE, baterie o kapacitě 2 550 mAh a operační systém Android 4.4 KitKat.

Pokud smartphone vložíte do tabletového docku, vytvoříte tak tablet s Androidem. Srdcem tabletu přitom je už zmíněný procesor Moorefield od Intelu, který se nachází v telefonu. Princip je tedy naprosto stejný jako v případě řady Asus Padfone, kde tablet také využívá “vnitřnosti” smartphonu.

Tablet má 12,5” IPS displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. V případě, že vám k nějaké činnosti nebude stačit Android, můžete tablet jednoduše přepnout na Windows 8.1. Tablet tak začne využívat své vlastní komponenty - procesor Intel Core, 4GB RAM a integrovanou grafiku Intel HD.

Uvnitř tabletu se nachází také webkamera s HD rozlišením, dva disky (128GB SSD, 1TB HDD) a 28WH baterie. A poslední kouzelný krok, kterým můžete tablet proměnit ve dvě další zařízení. Stačí připojit dodávanou klávesnici a z tabletu máte rázem notebook s Windows 8.1 nebo Androidem 4.4 Kitkat.

Asus zatím neoznámil, kdy a za jakou cenu se začne Transformer Book V prodávat. Není dokonce ani vyloučeno, že se zařízení na pulty obchodů nikdy nedostane. Kvůli tlaku ze strany Googlu i Mocrosoftu musel taiwanský výrobce zrušit už jedno hybridní zařízení, a to Transformer Book Duet TD300.

Zdroj: Asus.com, DailyTech.com
reklama