Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus Transformer Book Duet: notebook s Windows a Androidem

8.1.2014, Jan Vítek, aktualita
Společnost Asus ve své zprávě z CES 2014 souhrnně představila svá nová mobilní zařízení, mezi něž patří také notebook vybavený operačními systémy Windows a Android, ale také PadFone mini, čili menší verze telefonu a tabletu v jednom.
Tím to však nekončí. Máme tu také telefony ZenFone, jež nabízí firemní uživatelské rozhraní ZenUI s vylepšenými ikonkami, nabídkami pěti barevnými schematy a také funkcí What's Next, která má napomoci při plánování událostí. ZenUI také má ve výbavě otevřenou platformu Omlet Messaging s Omlet Chat pro sdílení textů, fotek, videí i hudby, přičemž díky své otevřenosti tato platforma pracuje na různých telefonech a není omezena jen na vybrané modely.

Telefony ZenFone budou k dispozici ve třech verzích se 4", 5" a 6" displejem. ZenFone 4 má dvoujádrový procesor Intel Atom Z2520 na 1,2 GHz, dvě vestavěné kamerky, váží 115 gramů a v prodeji bude celkem v pěti barvách — černé, perleťově bílé, třešňově červené, modré a žluté.

ZenFone 5 nabídne displej IPS s rozlišením 1280 x 720, také dvoujádrový, ale neupřesněný procesor, kameru PixelMaster s rozlišením 8 Mpix a technologie GloveTouch a PenTouch zvyšující citlivost displeje pro ovládání i v rukavicích. ZenFone 6 má také HD displej, což nám dle zprávy umožní "konzumovat velké množství obsahu na jedné obrazovce", abychom se vyjádřili poeticky. Tento model se pak může pochlubit kamerou PixelMaster s rozlišením 13 Mpix. ZenFone 5 a 6 se dostanou na trh ve čtyřech barevných variantách - černé, perlově bílé, třešňově červené a šampaňské zlaté.

PadFone mini navazuje na původní model PadFone a skládá se ze 4" smartphonu a 7" tabletu, do nějž se telefon zasune. Pracovat zde bude procesor Atom Z2560 také se dvěma jádry, v základu dostaneme 8 GB paměti pro data rozšiřitelné o dalších 64 GB na micro SD a pak tu je také podpora dvou SIM karet. A také toto zařízení bude vybaveno rozhraním ZenUI a Omlet Chat.

Transformer Book Duet (model TD 300) je konvertibilní notebook pracující ve čtyřech režimech, a to dle Asusu jako první na světě. Jenomže čtyřmi režimy se už dlouho chlubí i zařízení od Lenova, ale to je konecně nepodstatné. Zajímavější je funkce Instant Switch, která dokáže během čtyř sekund přepnout mezi systémem Windows 8.1 a Android, a to pomocí stisku jednoho tlačítka nebo virtuální klávesy na tabletu.

Zařízení je založeno na procesorech Intel Core i7, čili na výkon bychom si stěžovat neměli. Pak tu je také Asus SonicMaster se stereo reproduktory a 13" dotykový displej IPS s rozlišením Full HD. To tedy u modelů s cenou od 700 USD, přičemž levnější 600dolarový Duet nabídne pouze 1366 x 768.

Zdroj: TZ Asus
reklama