Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus T302 Chi přinese procesor Skylake v hliníkovém šasi

22.3.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Známe další podrobnosti o připravovaném konvertibilním tabletu Asus T302CA Chi. Novinka by měla nabídnout tenké hliníkové tělo s připojitelnou klávesnicí, 12,5“ displej nebo procesory Intel Core M na architektuře Skylake.
O konvertibilním notebooku Asus T302 Chi jsme už tento měsíc psali, teď se však díky webu Notebookitalia.it dostalo na internet poměrně dost nových informací včetně údajných renderů ukazujících chystané zařízení v celé své kráse. Novinka navazuje na aktuálně prodávaný model T300 Chi, kterému se výrazně podobá velmi tenkým šasi z leštěného hliníku.

V případě konstrukce však přece jen došlo k jedné výrazné změně. Tablet by mělo být možné vložit do klávesnicového doku, který se připojuje přes pogo piny, nikoliv už přes Bluetooth. Tradičnější typ spojení, který očekáváme u Asusu T302, je nejen spolehlivější, ale zároveň umožnil do klávesnicového doku umístit ještě sekundární baterii pro prodloužení výdrže.

V oblasti výbavy by měl být základem 12,5“ dotykový displej s Full HD rozlišením a procesor Intel Core M šesté generace na architektuře Skylake, který nevyžaduje aktivní chlazení, takže zařízení bude chybět větrák, což znamená prakticky bezhlučný provoz. Na těle tabletu údajně nalezneme dvojici reversibilních portů USB Type-C, klávesnicový dok pak nejspíš obsahuje ještě dva klasické porty USB Type-A.

V tuto chvíli víme minimálně o dvou nabízených konfiguracích, přičemž ta základní, která bude údajně cílit především na běžné zákazníky, podle všeho nabídne procesor Intel Core M3-6Y30, 4GB RAM, 128GB SSD a operační systém Windows 10 Home. Vyšší konfigurace své využití jistě najde i v podnikové sféře, a to díky procesoru Intel Core M7-6Y75 s podporou Intel vPro, 8GB RAM, 256GB SSD a Windows 10 Pro.

Asus T302 Chi už nejspíš nebude patřit do řady Transformer Book, taiwanský výrobce se totiž snaží zjednodušit svou nabídku. Před nedávnem to odnesla třeba řada Transformer Book Flip, která se spojila s Vivobooky, všechny tablety s Androidem se zase označují jako ZenPady. Ať už to bude jakkoliv, Asus T302 Chi by se měl prodávat za cenu začínající na 599 eurech, v přepočtu 16 200 Kč včetně DPH.

Zdroj: Notebookitalia.it
reklama