www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Asus přijde o značku ZenFone. Naštěstí jen v Indii

Asus přijde o značku ZenFone. Naštěstí jen v Indii
, , aktualita
Asus bude muset řešit přejmenování svých smartphonů na jednom z největších světových trhů. Na indickém trhu totiž prohrál spor s nepříliš známým výrobcem, a přišel tak o možnost používat označení ZenFone.
K oblíbeným
reklama
Asus používá pro svých produktů a produktových řad slovo zen, které si vypůjčil z buddhismu. Na trhu proto najdeme notebooky ZenBook, tablety ZenPad, počítače Zen AiO nebo smartphony ZenFone s vlastní softwarovou nadstavbou Zen UI. Na indickém trhu ovšem bude muset společnost provést rebranding. Vrchní soud ve městě Dillí totiž dal za pravdu místní společnosti Telecare Network, která si zaregistrovala ochranné známky Zen a Zen Mobile, které používá pro mobilní telefony, tablety a příslušenství. Žalobce si stěžoval, že Asus využívá podobnou ochrannou známku ZenFone pro produkty ze stejné kategorie. Dodával přitom, že i vzhledem ke stejnému cenovému rozpětí mohli zákazníci nabít dojmu, že značky jsou nějakým způsobem příbuzné.
 
 
Asus se bránil tvrzením, že značka má původ v buddhistické filozofii a má obecnou povahu. Dokazuje to skutečnost, že na indickém trhu má ochrannou známku Zen zaregistrováno několik společností. Tento argument soud odmítl s tím, že toto slovo nemá žádné spojení s mobilními telefony a tablety, proto v tomto případě nemůže být považování za obecné. Samotné  Rovněž neuspělo ani tvrzení, že mezi zákazníky nemohlo dojít ke zmatku, neboť značka ZenFone byla jasně spojena s firmou Asus. Žalobci nahrával fakt, že svou ochrannou známku aktivně používal už od roku 2008, zatímco Asus vstoupil na trh až v roce 2014. Telecare Network měl také vložit nemalé prostředky do propagace svých produktů, ambasadorem se měl stát jeden z bolywoodských herců. A to ještě dávno před vstupem Asusu.
 
Soud tedy rozhodl ve prospěch domácí společnosti. Pro Asus to znamená konec možnosti prodávat mobilní telefony, příslušenství a související produkty pod značkami Zen nebo ZenFone. Společnosti běží od 28. května osmitýdenní lhůta, během které by měla učinit změny. Asus zatím neinformoval o svých dalších krocích, ale odchod z indického trhu se smartphony by byl dost nepravděpodobný. Přece jen jde o jeden z největších světových trhů, který navíc skýtá obrovský potenciál, neboť značná část obyvatel dosud nevlastní chytrý telefon. Místo toho nejspíš taiwanský výrobce bude muset přistoupit k přejmenování svéí řady smartphonů ZenFone a případně dalších produktů. Tato změna by se ovšem projevila pouze na indickém trhu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala