www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Asus přijde o značku ZenFone. Naštěstí jen v Indii

Asus přijde o značku ZenFone. Naštěstí jen v Indii
, , aktualita
Asus bude muset řešit přejmenování svých smartphonů na jednom z největších světových trhů. Na indickém trhu totiž prohrál spor s nepříliš známým výrobcem, a přišel tak o možnost používat označení ZenFone.
K oblíbeným
reklama
Asus používá pro svých produktů a produktových řad slovo zen, které si vypůjčil z buddhismu. Na trhu proto najdeme notebooky ZenBook, tablety ZenPad, počítače Zen AiO nebo smartphony ZenFone s vlastní softwarovou nadstavbou Zen UI. Na indickém trhu ovšem bude muset společnost provést rebranding. Vrchní soud ve městě Dillí totiž dal za pravdu místní společnosti Telecare Network, která si zaregistrovala ochranné známky Zen a Zen Mobile, které používá pro mobilní telefony, tablety a příslušenství. Žalobce si stěžoval, že Asus využívá podobnou ochrannou známku ZenFone pro produkty ze stejné kategorie. Dodával přitom, že i vzhledem ke stejnému cenovému rozpětí mohli zákazníci nabít dojmu, že značky jsou nějakým způsobem příbuzné.
 
 
Asus se bránil tvrzením, že značka má původ v buddhistické filozofii a má obecnou povahu. Dokazuje to skutečnost, že na indickém trhu má ochrannou známku Zen zaregistrováno několik společností. Tento argument soud odmítl s tím, že toto slovo nemá žádné spojení s mobilními telefony a tablety, proto v tomto případě nemůže být považování za obecné. Samotné  Rovněž neuspělo ani tvrzení, že mezi zákazníky nemohlo dojít ke zmatku, neboť značka ZenFone byla jasně spojena s firmou Asus. Žalobci nahrával fakt, že svou ochrannou známku aktivně používal už od roku 2008, zatímco Asus vstoupil na trh až v roce 2014. Telecare Network měl také vložit nemalé prostředky do propagace svých produktů, ambasadorem se měl stát jeden z bolywoodských herců. A to ještě dávno před vstupem Asusu.
 
Soud tedy rozhodl ve prospěch domácí společnosti. Pro Asus to znamená konec možnosti prodávat mobilní telefony, příslušenství a související produkty pod značkami Zen nebo ZenFone. Společnosti běží od 28. května osmitýdenní lhůta, během které by měla učinit změny. Asus zatím neinformoval o svých dalších krocích, ale odchod z indického trhu se smartphony by byl dost nepravděpodobný. Přece jen jde o jeden z největších světových trhů, který navíc skýtá obrovský potenciál, neboť značná část obyvatel dosud nevlastní chytrý telefon. Místo toho nejspíš taiwanský výrobce bude muset přistoupit k přejmenování svéí řady smartphonů ZenFone a případně dalších produktů. Tato změna by se ovšem projevila pouze na indickém trhu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5 Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5
Evolveo si přichystalo nový chytrý náramek FitBand B5, který vstupuje na český trh. Tento model má barevný OLED displej, aktivní GPS modul a překvapivě slušnou výdrž 120mAh Li-Pol akumulátoru.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala