Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus plánuje kovový tablet s 2K displejem a 4GB RAM

30.6.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Asus začal na svých facebookových stránkách lákat na nový tablet ZenPad 3s 10, který by měl nabídnout prémiový design i výbavu. Z jiných zdrojů potom máme k dispozici náznaky konkrétních specifikací této novinky s Androidem.
Obrázek tabletu ZenPad 3s 10 se nejprve objevil na facebookové stránce Asus Taiwan s tím, že k oficiálnímu představení dojde 12. července. Ačkoliv výrobce neposkytl žádné detaily o výbavě, už na první pohled bylo jasné, že chystaná novinka bude mířit výše než ostatní nedávno představené modely z řady ZenPad. A potvrzuje to i dvojice taiwanských webů, která sdílí část výbavy a také další fotografie dosud nepředstaveného tabletu.

Asus ZenPad 3s 10 by se měl pochlubit 9,7“ displejem s 2K rozlišením a tenčí rámečky okolo, než jakýkoliv jiný tablet s touto úhlopříčkou. Chybět by neměla technologie Tru2Life, která automaticky upravuje kontrast pro nejlepší kvalitu zobrazení. Srdcem bude údajně šestijádrový procesor, nejspíš některý z řady Qualcomm Snapdragon, kterému by měla dělat společnost 4GB RAM. Energii nejspíš dodá baterie o kapacitě 5 900 mAh, které by měla disponovat technologií rychlého nabíjení Quick Charge 3.0.

Není pochyb o tom, že výrobce svým novým zařízením jde především proti iPadu od Applu, což potvrzuje i použití celokovového tenkého designu. V nabídce by mělo být více barevných variant. Operačním systémem bude jistě Android, a to nejspíš ve verzi 6.0 Marshmallow doplněný o uživatelskou nadstavbu ZenUI. Za dva týdny, na kdy je plánováno oficiální odhalení, se snad dozvíme další podrobnosti o ZenPadu 3s 10 včetně ceny a dostupnosti na evropských trzích.

Zdroj: Liliputing.com
reklama