Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus inovuje Zenbook S i Zenbook Pro

3.9.2018, Milan Šurkala, aktualita
Asus inovoval také další dva Zenbooky. Úsporný model Zenbook S UX391FA nyní slibuje 20hodinovou výdrž na baterii. Zenbook Pro pak dostává vedle 15.6" i menší 14" variantu a byla rozšířena funkčnost jeho ScreenPadu.
Novinky z dílen společnosti Asus pokračují dalšími dvěma notebooky Zenbook S a Zenbook Pro 14. Pojďme se nejprve mrknout na Zenbook S UX391FA. Tato novinka staví na základě již známého modelu ultrabooku, vyměnila však procesor 7. generace za novější CPU Intel Core 8. generace. I díky tomu tento 13,3" notebook zvýšil svou výdrž na baterii ze 13,5 hodiny na nynějších 20 hodin. To je opravdu výborná hodnota. Také se zvýšila odolnost a splňuje armádní standard MIL-STD-810G.
 
Asus Zenbook S
 
Další novinkou je Zenbook Pro 14. Ten je menší variantou k loňskému modelu Zenbook Pro 15. Novinka tak má menší 14" NanoEdge displej a s tím i menší rozměry. Jeho rozlišení je Full HD, tedy 1920×1080 pixelů, a má certifikaci Pantone Validated hovořící o výborné barevné přesnosti.
 
Asus Zenbook Pro 14
 
Využívá procesoru Intel Core i7-8565U a výkonné grafiky Nvidia GeForce GTX 1050 Max-Q. Jeho tělo je z hliníku a využívá panty ErgoLift zdvihající zadní stranu notebooku nahoru pro lepší chlazení i ergonomii ovládání při práci. Notebook je možné ovládat i hlasem, podporuje Microsoft Cortana i Amazon Alexa.
 
Asus Zenbook Pro 14
 
Výrobce také dále vylepšil jeho touchpad nazvaný ScreenPad. Ten je druhou obrazovkou notebooku a je možné na něj instalovat i aplikace. Nově to jsou Adobe Sign, Handwriting a SpeechTyper, případně inovované verze aplikací ASUS Sync a Extender Mode.
 
Zdroj: asus.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama