Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus i Meizu mají v plánu nové chytré hodinky

11.8.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Zatímco Asus už má zkušenosti s výrobou chytrých hodinek, pro Meizu to bude premiéra. V obou případech by mělo jít o modely s kulatým displejem vyrobené z nerezové oceli, které svým designem připomínají klasické hodinky.
Asus byl jedním z prvních výrobců, kteří představili hodinky na platformě Android Wear. Od té doby byla představena už druhá generace ZenWatch, v září by pak měla být představena třetí. Podle informací z amerického úřadu FCC půjde o vůbec první hodinky od Asusu s kulatým displejem, design tedy bude bližší klasickým ručičkovým hodinkám. Produkt se v databázi objevil pod označením WI503Q, zatímco předchozí modely ZenWatch byly interně označovány jako WI500Q, WI501Q a WI502Q.

Novinka by měla být vyrobena z nerezové oceli, kromě dotykového displeje poslouží k ovládání také minimálně dvě tlačítka na boční straně, jejíž funkci by měl mít uživatel možnost si upravit. Ve výbavě by neměly chybět bezdrátové technologie Bluetooth 4.2 a Wi-Fi 802.11 b/g/n, přítomno údajně bude také rychlé nabíjení (10 W). ZenWatch 3 budou nejspíš jedy z prvních hodinek s operačním systémem Android Wear 2.0. Pokud s touto verzí nebudou rovnou představeny, dorazí jistě později formou softwarové aktualizace.

A své chytré hodinky brzy představí také Meizu. Čínský výrobce ostatně neoficiálně ukázal už jeden model hodinek v loňském roce, ale ten se nakonec nikdy nedočkal představení nebo dokonce uvedení na trh. Nový model by měl rovněž nabídnout kulatý displej, tělo z nerezové oceli a kožený pásek, možná se ale dočkáme i verze s kovovým řemínkem. Z výbavy zatím víme jen o použití procesoru Rockchip RK6321, který byl vyroben ve spolupráci s Intelem. Čip obsahuje dvojici jader Cortex A5 a je určen přímo pro nositelná zařízení.

Zdroj: Androidautohority.com, Gsmarena.com
reklama