Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus i Lenovo chystají nadějné konvertibly

11.3.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Asus T302 Chi bude tablet s odpojitelnou klávesnicí, procesorem Intel Core m3 nebo systémem Windows 10. Naopak nový přírůstek do řady Lenovo Yoga vsadí na Android v kombinaci s čipem Intel Atom x5 a displejem otočitelným o 360 stupňů.
Asus Transformer Book T300 Chi by se brzy měl dočkat nástupce s označením T302 Chi, který nejspíš nepřinese jen vylepšenou výbavu, ale také nový klávesnicový dok. Ten by už neměl využívat bezdrátovou technologii Bluetooth, ale spolehlivější konektor s pogo piny. Pod klávesnicí bude také údajně ukryta sekundární baterie pro prodloužení výdrže zařízení.

V celohliníkovém těle konvertibilního tabletu se ukrývá 12,5“ displej o neznámém rozlišení a procesor Intel Core M3-6Y30 šesté generace na architektuře Skylake, který nevyžaduje aktivní chlazení pomocí větráku, takže provoz zařízení bude prakticky bezhlučný. Na těle tabletu se navíc objevila dvojice reversibilních portů USB Type-C.

Lenovo pracuje na novém přírůstku do řady Yoga. Jedná se o konvertibilní notebook, který bude mít podle fotografie displej uchycen pomocí unikátního pantu připomínající řemínek hodinek – toto zajímavé řešení můžete znát z modelu Yoga 3 Pro. Displej tedy bude nejspíš otočitelný až o 360 stupňů, což by umožnilo přístroj používat ve více režimech včetně stojánku a tabletu.

Nové zařízení z řady Yoga už se objevilo v benchmarcích pod označeními YB1-X90L a YB1-X90F. Odtud známe předpokládanou výbavu, která zahrnuje 10“ displej s rozlišení 1920 x 1200 pixelů, čtyřjádrový procesor Intel Atom x5-Z8500, 2GB až 4GB RAM nebo 32GB interní úložiště. Chybět by neměla ani dvojice fotoaparátů (8MPx zadní a 2MPx přední), Wi-Fi, Bluetooth, GPS a operační systém Android 5.1 Lollipop. Některé konfigurace nejspíš nabídnout také podporu mobilního připojení přes LTE.

K oficiálnímu představení obou novinek by mělo dojít v nejbližších týdnech, kdy se snad také dozvíme něco o cenách a dostupnosti.

Zdroj: Notebookcheck.net, Liliputing.com
reklama