Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus C301 Chromebook: o chlup lepší než průměr

14.8.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Asus přinesl na americký trh nový model chromebooku, který si zachovává přijatelnou cenu, ale přitom nabídne slušnou výbavu. Mezi konkurencí vyniká především 64GB interním úložištěm a Full HD displejem.
Asus rozšířil své portfolio chromebooků, které ovšem zůstávají na českém trhu nedostupné, o nový model C301. Ten bude v USA nabízen ve více konfiguracích, první z nich se v těchto dnech dostává na pulty obchodů. Zachovává si sympatickou cenovku 300 dolarů, tedy asi 7 300 Kč bez DPH, ale přitom nabídne o trochu lepší komponenty, než jsme u notebooků s Chrome OS zvyklí. Asus C301 Chromebook se chlubí 13,3“ displejem o rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD), rovněž operační paměť se chlubí nadprůměrnou velikostí 4 GB.

Velikost vnitřního úložiště vzrostla dokonce na 64 GB, které využijete například pro aplikace stažené z Google Play Store – u tohoto modelu je totiž slibována podpora aplikací pro Android, která přijde v budoucnu formou aktualizace Chrome OS. Popisovaná konfigurace je poháněna čtyřjádrovým procesorem Intel Celeron N3160 z řady Braswell, který sice nepatří k tomu nejvýkonnějšímu, i přesto se jedná o lepší procesor než u jiných chromebooků. Příjemně překvapí podpora dvoupásmového Wi-Fi 802.11ac, stejně tak Bluetooth 4.2. Z konektivity dále nechybí dvojice portů USB 3.0, HDM výstup ani slot na SD karty.

Uvnitř 22 mm tenkého a 1,35 kg těžkého počítače se nachází také 48Wh baterie. Kromě této konfigurace nabídne výrobce ještě varianty se silnějším procesorem Intel Pentium N3710 a naopak slabším Intel Celeron N3060, který může být kombinován s HD displejem a 16GB či 32GB interním úložištěm.

Zdroj: Liliputing.com
reklama