www.svetmobilne.cz
>
>

Aston Martin poodhalil Rapide E, má 610 koní a 800V nabíjení

Aston Martin poodhalil Rapide E, má 610 koní a 800V nabíjení
, , aktualita
Automobilka Aston Martin chystá svůj první elektromobil Rapide E. Nyní jej opět trochu více poodhalila a víme, že bude mít elektromotor o výkonu více než 610 koní. Také má podporovat rychlé nabíjení s napětím 800 V.
reklama
Už více než před rokem společnost Aston Martin hovořila o případě elektrického sedanu RapidE. Ten nakonec ponese jméno Rapide E a bude k dispozici ve velmi omezené sérii 155 kusů. Vůz bude mít dva elektromotory u zadní nápravy, které budou dohromady dávat výkon přes 610 koní (přes 449 kW) a točivý moment 950 Nm. To postačí k dosažení maximální rychlosti 250 km/h (elektronicky omezena) a zrychlení z 0 na 96 km/h za méně než 4 sekundy. Zrychlení z 80 na 112 km/h se pak odehraje za pouhých 1,5 sekundy. Automobil by měl být schopen objet celé kolo Nürburgrinugu bez omezení ze strany baterie.
 
Aston Martin Rapide E
 
klikněte pro zvětšení
 
Baterie bude složena z 5600 Li-Ion článků typu 18650, čímž bude dosaženo 65 kWh. To je na takový vůz trochu málo, přeci jen bychom asi čekali spíše čísla kolem 90 až 100 kWh jako u nejvýkonnějších verzí Tesly Model S. Dle relativně přesné WLTP normy by to mělo stačit na ujetí 200 mil, což odpovídá přibližně 320 kilometrům. Baterie je rozprostřena do míst, kde byl původní V12 motor, převodovka a nádrž.
 
Aston Martin Rapide E
 
klikněte pro zvětšení
 
Pracuje s 800V napětím, díky čemuž umí až 100kW nabíjení. Výrobce tak hovoří o tom, že za hodinu by dokázal nabít energii na 310 mil (500 km). Tolik se ale do baterie ani nevejde. Při 400V/50kW nabíjení lze očekávat, že se za hodinu nabije energie na ujetí 185 mil (cca 300 km). Aby bla o něco snížena spotřeba elektromobilu a bylo možno dosáhnout lepšího dojezdu, zapracovalo se na aerodynamice a vůz má dokonce speciální aerodynamické disky kol. Využívá pak pneumatiky Pirelli P-Zero s nízkým valivým odporem a sníženou hlučností. První dodávky nového modelu proběhnou v posledním čtvrtletí roku 2019.
 
Aston Martin RapidE koncept
 
Aston Martin RapidE (koncept z roku 2017)
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008 Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008
Peugeot to už v minulosti zkoušel s naftovými hybridy, ty se ale moc neujaly. Tentokrát to zkouší znovu a vypadá to, že i lépe. Peugeot 508 a 3008 dostanou benzinové hybridy s velkým akumulátorem, v druhém případě dokonce i s pohonem všech 4 kol.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor
Automobilka Mercedes-Benz dodá do Brazílie celkem 18 nákladních vozů Axor, které zde pomohou sbírat a odvážet cukrovou třtinu. Aby to měli řidiči jednodušší, vozy se po poli dokáží pohybovat autonomně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde
OnePlus se fanoušků na Twitteru zeptalo, jakou funkci mají nejraději na svém OnePlus 6. Vzhledem k nedávnému prohlášení, že chystané OnePlus 6T nebude mít 3,5mm audio jack, si uživatelé nejvíce cení právě této funkce.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí
Za částku odpovídající 350 dolarům můžete mít už velmi solidně vybavený smartphone. A nebo jednoduchý mobil Punkt, který má malý černobílý displej a umí skoro jen volat a posílat SMS. V čem je tedy zvláštní?
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion
Vedle spousty elektrických dodávek a jejich konceptů představila společnost Volkswagen ještě jednu pozoruhodnou dodávku. Crafter HyMotion je totiž poháněna vodíkem a vychází z elektrického e-Crafteru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala