
Nové Mali-T760 má také nabídnout vyšší energetickou efektivitu, a to díky jisté nové technologii ARM Frame Buffer Compression (AFBC), jež má pracovat s celým SoC a redukovat počet nutných kroků při přístupu do paměti. Ve spojení s technologií Smart Composition to má přinést o 400 % vyšší energetickou efektivitu v porovnání s Mali-T604, a to počítáno při stejné výrobní technologii. Mali-T760 tedy není GPU, které by mělo oproti předchozím generacím přinést především vyšší výkon, ale spíše se zaměřuje na snížení spotřeby, která je u mobilních produktů neméně důležitá.
GPU podporuje OpenGL ES 3.0, Direct3D 11.1 a OpenCL 1.1. Očekává se pak, že bude použito v SoC společně s jádry Cortex-A15/Cortex-A53/Cortex-A57.

GPU Mali-T720 zaměřené na levnější zařízení je nástupcem Mali-T628, s nímž sdílí podobnou architekturu založenou na osmi shaderových jádrech a dvou 128kB L2 cache. Ve výsledku to má přinést výkon 81,6 GFLOPS, což je jen zlomek výkonu Mali-T760, ovšem výkon ohledně fillrate a počtu vykreslených trojúhelníků za sekundu je poloviční, což už je lepší. Výhodou tohoto GPU je, že jeho plochu se firmě ARM podařilo snížit o 30 % a spotřebu o 15 %. Toto GPU pak uvidíme v SoC společně s jádry Cortex-A7, Cortex-A12 a Cortex-A53.
Pro obě nová GPU si ARM připravil snažší implementaci, aby výrobci mohli co nejdříve dodat na trh hotové produkty, což je zvláště u těch mobilních velmi důležité vzhledem k tempu vývoje. Uvidíme, jak si nová Mali budou vést v konkurenci firem Qualcomm, NVIDIA, Imagination Technologies a daších.
Zdroj: Hexus.net