Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Archos ukázal první elektrokoloběžku s Androidem

21.2.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Archos Citee Connect je první elektrická koloběžka s displejem a Androidem. Koloběžka tedy uživatele nejen sveze po městě, ale také nabízí většinu funkcí ze smartphonu. Tou nejdůležitější však je navigace.
Francouzská značka Archos má dost široké portfolio produktů. Kromě smartphonů, tabletů nebo počítačů v něm nalezneme také malé dopravní prostředky na elektřinu, jako jsou koloběžky, skútry, jízdní kola, hoverboardy nebo dokonce skateboard. Nejnovější elektrokoloběžka Archos Citee Connect je unikátní v tom, že obsahuje pětipalcový dotykový displej připevněný na řídítkách. Svou výbavou přitom odpovídá levnému smartphonu, k dispozici je například čtyřjádrový procesor, 1GB operační paměť nebo 8GB interní úložiště. Operačním systémem je nový Android Oreo a připojení k internetu probíhá přes 3G.
 
 
Uživatel koloběžky může na displeji využívat všechny aplikace, které zná ze svého smartphonu. Z této koloběžky je dokonce možné si zavolat a prostřednictvím sluchátek poslouchat hudbu. Základem jsou ovšem Mapy Google, které usnadní navigaci po městě. Na displeji se také ukazuje aktuální rychlost, ujetá vzdálenost nebo zbývající úroveň baterie, stejně tak je možné ovládat zámek. Zařízení je samozřejmě chráněno proti nárazům nebo dešti. 
 
 
Koloběžka je vyrobena z hliníku a váží méně než 12 kg. Vybavena je 8,5" koly odolnými proti propíchnutí, nosnost potom činí 100 kg. 250W elektromotor zvládne vyvinout rychlost až 25 km/h a na jedno nabití zvládne dojet maximálně 25 km, přičemž k maximálnímu nabití baterie jsou potřeba dvě až tři hodiny. Koloběžka také zvládne rekuperovat energii při brzdění, čímž zvládne prodloužit dojezd o přibližně 15 %. Archos Citee Connect se začne na evropských trzích prodávat letos v létě, a to s cenovkou 500 eur, v přepočtu 12 700 Kč.
 
Zdroj: Archos.com (PDF)


reklama