www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple zaplatí až 500 mil. USD majitelům zpomalujících se iPhonů

Apple zaplatí až 500 mil. USD majitelům zpomalujících se iPhonů
, , aktualita
Před více než dvěma roky se rozhořel velký problém s telefony iPhone. Ty se záměrně zpomalovaly kvůli stárnoucím bateriím, na což ale uživatelé nebyli dostatečně upozorněni. Nyní jim zaplatí až 500 mil. USD.
K oblíbeným
reklama
V prosinci 2017 se objevila velká aféra společnosti Apple. Zjistilo se, že se iPhony záměrně zpomalují spolu s tím, jak stárne jejich akumulátor, a přičítalo se to plánovanému zastarávání tlačící majitelé ke koupi nového telefonu nebo alespoň odborné a ne zrovna levné výměně akumulátoru. Strhla se vlna žalob, které vedly ke vzniku hromadné žaloby na Apple. Tu společnost Apple ukončila mimosoudním vyrovnáním, které bude ve výši 310 až 500 milionů USD. Ty pošle majitelům telefonů iPhone, kteří se připojili k žalobě.
 
Apple iPhone SE
 
Konkrétně jde o iPhony 6, 6 Plus, 6S, 6S Plus, 7, 7 Plus a SE, přičemž později se už kvůli aféře o problému vědělo a Apple ho i vysvětlil. Tvrdil, že telefon je zpomalován záměrně proto, aby nedocházelo k výpadkům napájení a kolapsům telefonů v případě, že stárnoucí akumulátor nebude schopen dodávat dostatečné množství energie. Ostatně ke zpomalení mělo dojít až poté, co došlo k prvnímu takovému pádu telefonu. Později do operačního systému iOS přibylo měření stavu akumulátoru (z vlastní zkušenosti bych ho označil za výrazně nepřesné) a možnost zpomalování vypnout. Také v reakci na to dočasně zlevnil výměnu akumulátoru ze $79 na $29.
 
Každý majitel, který se připojil k žalobě, obdrží odškodnění $25 za kus. Pokud zároveň připojil své údaje jménem ostatních majitelů iPhonů, dostane až $1500. Další, kteří se aktivně účastnili a přidali i důkazy, obdrží $3500. Aby toho nebylo málo, právníci zastupující majitele chtějí stěží uvěřitelných 93 mil. USD jako "rozumné" právnické poplatky a dalšího 1,5 mil. USD za náklady.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Redmi Band: nový fitness náramek za pouhých $15 Redmi Band: nový fitness náramek za pouhých $15
Low-endová značka Redmi představila svůj první náramek Redmi Band. Přináší ještě nižší cenu než jeho dražší bratříček Mi Band 4. Přesto má např. 1,08" barevný displej a vydrží na 14 dní provozu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola Moto G8 Power Lite přichází s 5000mAh akumulátorem Motorola Moto G8 Power Lite přichází s 5000mAh akumulátorem
Smartphony s nadprůměrnou kapacitou akumulátorů jsou poměrně populární a řada Power od Motoroly rovněž sbírá úspěchy. Nyní přichází nové Moto G8 Power Lite s velkým 5000mAh akumulátorem a 6,5" displejem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Razer Blade 15 dostává Core i7 10. generace na 5,1 GHz i 300Hz displej Razer Blade 15 dostává Core i7 10. generace na 5,1 GHz i 300Hz displej
Společnost Razer spolu s příchodem nových procesorů Intel Comet Lake-H 10. generace představila také svůj nový herní notebook Blade 15. Procesor běží až na 5,1 GHz a můžeme mít také 300Hz displej.
2.4.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EMUI 10.1: Seznam vylepšení a podporovaných telefonů EMUI 10.1: Seznam vylepšení a podporovaných telefonů
Huawei nedávno představil novou verzi své uživatelské nadstavby pro Android. EMUI 10.1 se jako aktualizace dostane na desítky stávajících modelů Huawei a Honor. Mezi novinkami nalezneme vylepšené uživatelské rozhraní nebo aplikace pro videohovory.
2.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
WhatsApp bude možné používat na více zařízeních zároveň WhatsApp bude možné používat na více zařízeních zároveň
Facebook snad brzy vyslyší žádosti uživatelů a umožní svou aplikaci WhatsApp používat na více smartphonech najednou, a to při použití stejného účtu. Delší dobu vývojáři testují také zprávy s omezenou platností.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře