www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple zaplatí až 500 mil. USD majitelům zpomalujících se iPhonů

Apple zaplatí až 500 mil. USD majitelům zpomalujících se iPhonů
, , aktualita
Před více než dvěma roky se rozhořel velký problém s telefony iPhone. Ty se záměrně zpomalovaly kvůli stárnoucím bateriím, na což ale uživatelé nebyli dostatečně upozorněni. Nyní jim zaplatí až 500 mil. USD.
K oblíbeným
reklama
V prosinci 2017 se objevila velká aféra společnosti Apple. Zjistilo se, že se iPhony záměrně zpomalují spolu s tím, jak stárne jejich akumulátor, a přičítalo se to plánovanému zastarávání tlačící majitelé ke koupi nového telefonu nebo alespoň odborné a ne zrovna levné výměně akumulátoru. Strhla se vlna žalob, které vedly ke vzniku hromadné žaloby na Apple. Tu společnost Apple ukončila mimosoudním vyrovnáním, které bude ve výši 310 až 500 milionů USD. Ty pošle majitelům telefonů iPhone, kteří se připojili k žalobě.
 
Apple iPhone SE
 
Konkrétně jde o iPhony 6, 6 Plus, 6S, 6S Plus, 7, 7 Plus a SE, přičemž později se už kvůli aféře o problému vědělo a Apple ho i vysvětlil. Tvrdil, že telefon je zpomalován záměrně proto, aby nedocházelo k výpadkům napájení a kolapsům telefonů v případě, že stárnoucí akumulátor nebude schopen dodávat dostatečné množství energie. Ostatně ke zpomalení mělo dojít až poté, co došlo k prvnímu takovému pádu telefonu. Později do operačního systému iOS přibylo měření stavu akumulátoru (z vlastní zkušenosti bych ho označil za výrazně nepřesné) a možnost zpomalování vypnout. Také v reakci na to dočasně zlevnil výměnu akumulátoru ze $79 na $29.
 
Každý majitel, který se připojil k žalobě, obdrží odškodnění $25 za kus. Pokud zároveň připojil své údaje jménem ostatních majitelů iPhonů, dostane až $1500. Další, kteří se aktivně účastnili a přidali i důkazy, obdrží $3500. Aby toho nebylo málo, právníci zastupující majitele chtějí stěží uvěřitelných 93 mil. USD jako "rozumné" právnické poplatky a dalšího 1,5 mil. USD za náklady.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala