www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple zaplatí až 500 mil. USD majitelům zpomalujících se iPhonů

Apple zaplatí až 500 mil. USD majitelům zpomalujících se iPhonů
, , aktualita
Před více než dvěma roky se rozhořel velký problém s telefony iPhone. Ty se záměrně zpomalovaly kvůli stárnoucím bateriím, na což ale uživatelé nebyli dostatečně upozorněni. Nyní jim zaplatí až 500 mil. USD.
K oblíbeným
reklama
V prosinci 2017 se objevila velká aféra společnosti Apple. Zjistilo se, že se iPhony záměrně zpomalují spolu s tím, jak stárne jejich akumulátor, a přičítalo se to plánovanému zastarávání tlačící majitelé ke koupi nového telefonu nebo alespoň odborné a ne zrovna levné výměně akumulátoru. Strhla se vlna žalob, které vedly ke vzniku hromadné žaloby na Apple. Tu společnost Apple ukončila mimosoudním vyrovnáním, které bude ve výši 310 až 500 milionů USD. Ty pošle majitelům telefonů iPhone, kteří se připojili k žalobě.
 
Apple iPhone SE
 
Konkrétně jde o iPhony 6, 6 Plus, 6S, 6S Plus, 7, 7 Plus a SE, přičemž později se už kvůli aféře o problému vědělo a Apple ho i vysvětlil. Tvrdil, že telefon je zpomalován záměrně proto, aby nedocházelo k výpadkům napájení a kolapsům telefonů v případě, že stárnoucí akumulátor nebude schopen dodávat dostatečné množství energie. Ostatně ke zpomalení mělo dojít až poté, co došlo k prvnímu takovému pádu telefonu. Později do operačního systému iOS přibylo měření stavu akumulátoru (z vlastní zkušenosti bych ho označil za výrazně nepřesné) a možnost zpomalování vypnout. Také v reakci na to dočasně zlevnil výměnu akumulátoru ze $79 na $29.
 
Každý majitel, který se připojil k žalobě, obdrží odškodnění $25 za kus. Pokud zároveň připojil své údaje jménem ostatních majitelů iPhonů, dostane až $1500. Další, kteří se aktivně účastnili a přidali i důkazy, obdrží $3500. Aby toho nebylo málo, právníci zastupující majitele chtějí stěží uvěřitelných 93 mil. USD jako "rozumné" právnické poplatky a dalšího 1,5 mil. USD za náklady.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi uvádí řadu telefonů Redmi Note 10 Xiaomi uvádí řadu telefonů Redmi Note 10
Xiaomi uvádí na trh rodinu nových smartphonů Redmi Note 10. Ta bude zahrnovat výkonný model Note 10 Pro se 108MPx fotoaparátem a 120Hz displejem AMOLED, bude zde i Note 10S, Note 10 a Note 10 5G.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dvojče Renaultu Traffic od Mitsubishi v crash testu: první auto bez hvězdičky Dvojče Renaultu Traffic od Mitsubishi v crash testu: první auto bez hvězdičky
V Austrálii se prodává dodávka Mitsubishi Express, kterou u nás známe spíše jako Renault Traffic. Jako první auto si v testech od Australasian New Car Assessment Program (ANCAP) odneslo nulový počet hvězdiček.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Volvo chce od roku 2030 vyrábět jen EV, nyní představuje C40 Recharge Volvo chce od roku 2030 vyrábět jen EV, nyní představuje C40 Recharge
Automobilka Volvo má velké plány. Od roku 2030 se chce mít ve výrobním programu už jen elektromobily. Pro začátek to po SUV XC40 Recharge zkouší s čistě elektrickým modelem, crossoverem C40 Recharge.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil
Máte-li starého Bentleye s legendární V8 a tento motor už vám nevoní, můžete si ho u společnosti Lunaz nechat přestavět na elektromobil. Přijdete však o historický charakter vozu a několik set tisíc liber.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala