www.svetmobilne.cz
>
>
>

Apple Watch ztrácí podíl i přes 30 % nárůst prodejů

Apple Watch ztrácí podíl i přes 30 % nárůst prodejů
, , aktualita
Společnost Apple meziročně významně navýšila prodeje svých chytrých hodinek Watch o solidních 30 %. Nicméně konkurence byla v nárůstu ještě mnohem lepší a podíl na trhu se tak u Applu o něco snížil.
K oblíbeným
reklama
Chytré hodinky se stávají velmi oblíbeným zbožím. Podle analytické společnosti Canalys se jen Applu podařilo navýšit prodeje za poslední čtvrtletí na zhruba 3,5 milionu kusů a celý trh dokonce překonal 10 milionů hodinek. Pro Apple to znamená meziroční nárůst o velmi pěkných 30 % a dosahuje nyní 34% podílu na trhu.
 
Apple Watch 3
 
I přesto ale situace není pro Apple zrovna nejlepší. Roste totiž celý trh, a to velmi výrazně. Loni v tomto čtvrtletí dodávky nedosahovaly ani 5 milionů kusů, takže trh se více než zdvojnásobil. 30% nárůst prodejů u Apple Watch tak najednou nevypadá pozitivně, ale naopak jako nepříjemný výsledek. A opravdu, tržní podíl Applu klesal. Nyní je již zmíněných 34 %, jenže před rokem to bylo touto dobou okolo 60 % a v minulém čtvrtletí ještě 43 %. To už nejsou čísla, kterými by bylo dobré se chlubit. Stále je však Apple jedničkou na trhu a je největším výrobcem hodinek na světě.
 
Hodně zákazníků získaly společnosti Fitbit a také Garmin, kterému se povedlo přeorientovat z výroby navigací do aut také na lukrativní trh hodinek. Dá se předpokládat, že v rámci zářijové keynote, kde se představí nové telefony Apple iPhone, společnost představí také novou generaci hodinek Apple Watch 4. Hovoří se o větším displeji i baterii a také lepších funkcích spojených s monitorováním zdravotního stavu. Jenže ani konkurence nespí a nové modely se dají také čekat od Samsungu (Galaxy Watch) a Googlu (Pixel Watch).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei odkládá skládací smartphone Mate X Huawei odkládá skládací smartphone Mate X
Vypadá to, že po Samsungu odloží svůj skládací smartphone také společnost Huawei. Její Mate X měl přijít na trh už v těchto dnech, ale budeme si na něj muset ještě pár měsíců určitě počkat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Alpine A110S přiostřuje, dostává 292 koní Alpine A110S přiostřuje, dostává 292 koní
Renault představil vylepšenou variantu svého sportovního kupé Alpine A110S. Dostává mnohem vyšší výkon 292 koní díky vyššímu plnícímu tlaku turbodmychadla. Má i upravený podvozek a nové designové prvky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech
Rychlonabíječky elektromobilů potřebují efektivně skladovat energii, kterou se pak nabíjí automobily. Tesla zvažuje, že pro vykrývání špiček a nabíjení mimo špičku začne využívat moderní olověné akumulátory, což by mělo vše zlevnit.
14.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Honda e odhaluje další detaily, nebude mít zrcátka Honda e odhaluje další detaily, nebude mít zrcátka
O nový elektromobil Honda e vyjádřilo zájem už více než 30 tisíc lidí a automobilka nyní zveřejnila další technické detaily vozu. Místo zrcátek bude mít kamery, podporovat bude i rychlé dobíjení a na 80 % bude za 30 minut.
14.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře