www.svetmobilne.cz
>
>
>

Apple Watch ztrácí podíl i přes 30 % nárůst prodejů

Apple Watch ztrácí podíl i přes 30 % nárůst prodejů
, , aktualita
Společnost Apple meziročně významně navýšila prodeje svých chytrých hodinek Watch o solidních 30 %. Nicméně konkurence byla v nárůstu ještě mnohem lepší a podíl na trhu se tak u Applu o něco snížil.
reklama
Chytré hodinky se stávají velmi oblíbeným zbožím. Podle analytické společnosti Canalys se jen Applu podařilo navýšit prodeje za poslední čtvrtletí na zhruba 3,5 milionu kusů a celý trh dokonce překonal 10 milionů hodinek. Pro Apple to znamená meziroční nárůst o velmi pěkných 30 % a dosahuje nyní 34% podílu na trhu.
 
Apple Watch 3
 
I přesto ale situace není pro Apple zrovna nejlepší. Roste totiž celý trh, a to velmi výrazně. Loni v tomto čtvrtletí dodávky nedosahovaly ani 5 milionů kusů, takže trh se více než zdvojnásobil. 30% nárůst prodejů u Apple Watch tak najednou nevypadá pozitivně, ale naopak jako nepříjemný výsledek. A opravdu, tržní podíl Applu klesal. Nyní je již zmíněných 34 %, jenže před rokem to bylo touto dobou okolo 60 % a v minulém čtvrtletí ještě 43 %. To už nejsou čísla, kterými by bylo dobré se chlubit. Stále je však Apple jedničkou na trhu a je největším výrobcem hodinek na světě.
 
Hodně zákazníků získaly společnosti Fitbit a také Garmin, kterému se povedlo přeorientovat z výroby navigací do aut také na lukrativní trh hodinek. Dá se předpokládat, že v rámci zářijové keynote, kde se představí nové telefony Apple iPhone, společnost představí také novou generaci hodinek Apple Watch 4. Hovoří se o větším displeji i baterii a také lepších funkcích spojených s monitorováním zdravotního stavu. Jenže ani konkurence nespí a nové modely se dají také čekat od Samsungu (Galaxy Watch) a Googlu (Pixel Watch).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm) Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm)
I když velké americké pickupy u nás nejsou zrovna běžným zjevem, podíváme se dnes na novinku v podobě Ram Heavy Duty, který ve své kategorii pokořil kulatou hranici točivého momentu 1000 lb-ft (1356 Nm).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět
Velmi dlouho odkládaná nabíječka Apple AirPower, která měla být schopna nabíjet několik zařízení současně, se podle neoficiálních zdrojů má konečně začít vyrábět. Bylo by už na čase, ohlášena totiž byla už v roce 2017.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám
Společnost Valeo přichází s technologií, která pomůže řidičům s přehledem dění za přívěsem. Pomocí více kamer je schopna poskládat obraz okolí přívěsu a řidič tak může vidět, co se děje v okolí přívěsu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude
Společnosti Sony se poslední dobou na poli smartphonů vůbec nedaři a značka v této oblasti upadá v zapomnění. Aby mobilní divize úplně nezmizela, chce Sony změnit strategii a zkusit jiný přístup. Odnese to ale možná řada Compact.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR
Lenovo přišlo také se dvěma novými notebooky do řady Yoga. Jde o modely Yoga S940 a C730. U prvního najdeme třeba systém umělé inteligence a HDR displej, u druhého je zajímavá např. AMOLED obrazovka.
Včera, aktualita, Milan Šurkala