Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Apple Watch 7: menší rámečky, vyšší odolnost i nové režimy cvičení

, , aktualita
Apple Watch 7: menší rámečky, vyšší odolnost i nové režimy cvičení
Apple uvádí nové chytré hodinky Watch 7. Ty dostávají menší rámečky a díky tomu i větší plochu displeje. Zlepšila se také míra odolnosti, některé režimy cvičení byly vylepšeny a také se i rychleji nabíjí.
Apple Watch 7: menší rámečky, vyšší odolnost i nové režimy cvičení
Na poslední keynote představil Apple nové chytré hodinky Watch 7. Nepřináší nějaké výrazně revoluční prvky, příjemně ale vylepšují zavedený koncept. Znatelně se ztenčily rámečky na pouhých 1,7 mm, takže displej má nyní mnohem větší využitelnou plochu (o 20 %). Hodinky přitom budou k dispozici ve velikostech 41 mm a 45 mm. Přibyly dva nové designy displeje Contour a Modular Duo, díky větší ploše je tu také klasická klávesnice QWERTZ s predikcí textu na základě kontextu slov.
 
Apple Watch 7
 
Displej má také o 70 % vyšší jas režimu Always-On Retina, takže lze snáze poznat, co je zobrazeno na displeji. Potěší vyšší odolnost, takže tu máme certifikaci IP6X a WR50. Jsou tedy odolné vůči prachu a zvládnou i ponor do 50metrové hloubky. Nechybí senzor srdečního tepu, měření EKG i kyslíku v krvi. Novinkou je aplikace Mindfulness, která přidává různá meditační cvičení. Máme tu i tai chi a pilates. Vylepšena byla detekce jízdy na kole. Hodinky nyní lépe počítají kalorie, rozpoznávají zastavení a jsou schopné poznat i jízdu na běžném kole a elektrokole.
 
Apple Watch 7
 
Dalším vylepšením je o 33 % rychlejší nabíjení, nicméně výdrž na 18 hodin zůstává. Nabíjení probíhá magnetický kabel do USB-C portu (USB-C ne v hodinkách, ale zdroji energie). Watch 7 dostane operační systém watchOS 8.
 
Apple Watch 7
 
Od 27. září se rozšíří počet zemí, kde bude k dispozici předplatné Fitness+, o dalších 15. Česká republika mezi nimi ale stále není. Cena hodinek bude začínat na 399 USD, přesnou českou cenu ještě neznáme.
 
Zdroj: apple.com


reklama