www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple tvrdí, že na drahých opravách prodělává

Apple tvrdí, že na drahých opravách prodělává
, , aktualita
Opravy produktů od společnosti Apple jsou velmi složité, mnohdy i nemožné. A ty, které jsou proveditelné, jsou zpravidla také pořádně drahé. Přesto společnost tvrdí, že na nich neustále prodělává.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple je vyšetřována za nekalé chování kvůli omezení toho, jak lze opravovat její produkty. Už od roku 2009 hází jiným neoficiálním servisům klacky pod nohy, což je také předmětem sporu. iOS totiž detekuje neoficiální opravu a může pak omezovat funkce telefonu, který se pak tváří jako nevěrohodný (prozatím je to jen hláška o neoriginální opravě). Jde zejména o bezpečnostní čip T2, který vedle zajištění bezpečnostních funkcí také komplikuje výměny některých komponent u třetích stran. Je to ale v zásadě logické, neboť pak by uživatel neměl zaručeno, že mu nebyl namontován nějaký kus hardwaru, který by bezpečnost telefonu narušoval. I tak se ukázalo, že mnoho techniků Applu si s tímto čipem vůbec neví rady.
 
Apple logo
 
V rámci obhajoby ale Apple vyslovil velmi zvláštní vyjádření. Přestože oficiální opravy produktů této společnosti jsou velmi drahé (v podstatě se někdy vyplatí koupit nové zařízení), zástupci společnosti tvrdí, že na těchto drahých opravách i tak už od onoho roku 2009 každý rok prodělávají, čemu se nechce ani věřit. Zároveň dodali, že některé opravy ani nelze provádět, protože rozmontování produktu by mohlo znamenat jeho poškození. Pak se pochopitelně naskýtá otázka, proč tedy Apple konstruuje produkty tak, že nejdou rozebrat?
 
To je např. případ posledního 16" MacBooku Pro, který v testu možnosti oprav od iFixitu naprosto propadl a dostal hodnocení 1/10. Apple vše skládá, lepí a pájí tak, aby byl produkt v podstatě z jednoho kusu a nebylo možné na něm cokoli upravovat. Pevně je připojena RAM, CPU, SSD a velmi komplikované na výměnu jsou dokonce i klávesnice a akumulátor.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED
Apple představil novou generaci tabletů iPad Pro. Z již tak hodně svižných tabletů se staly ještě větší rychlíci díky procesoru Apple M1. Máme zde minimálně 8 GB RAM, USB 4 s podporou Thunderboltu a větší verze má i displej s mini-LED.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
19.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře