www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple tvrdí, že na drahých opravách prodělává

Apple tvrdí, že na drahých opravách prodělává
, , aktualita
Opravy produktů od společnosti Apple jsou velmi složité, mnohdy i nemožné. A ty, které jsou proveditelné, jsou zpravidla také pořádně drahé. Přesto společnost tvrdí, že na nich neustále prodělává.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple je vyšetřována za nekalé chování kvůli omezení toho, jak lze opravovat její produkty. Už od roku 2009 hází jiným neoficiálním servisům klacky pod nohy, což je také předmětem sporu. iOS totiž detekuje neoficiální opravu a může pak omezovat funkce telefonu, který se pak tváří jako nevěrohodný (prozatím je to jen hláška o neoriginální opravě). Jde zejména o bezpečnostní čip T2, který vedle zajištění bezpečnostních funkcí také komplikuje výměny některých komponent u třetích stran. Je to ale v zásadě logické, neboť pak by uživatel neměl zaručeno, že mu nebyl namontován nějaký kus hardwaru, který by bezpečnost telefonu narušoval. I tak se ukázalo, že mnoho techniků Applu si s tímto čipem vůbec neví rady.
 
Apple logo
 
V rámci obhajoby ale Apple vyslovil velmi zvláštní vyjádření. Přestože oficiální opravy produktů této společnosti jsou velmi drahé (v podstatě se někdy vyplatí koupit nové zařízení), zástupci společnosti tvrdí, že na těchto drahých opravách i tak už od onoho roku 2009 každý rok prodělávají, čemu se nechce ani věřit. Zároveň dodali, že některé opravy ani nelze provádět, protože rozmontování produktu by mohlo znamenat jeho poškození. Pak se pochopitelně naskýtá otázka, proč tedy Apple konstruuje produkty tak, že nejdou rozebrat?
 
To je např. případ posledního 16" MacBooku Pro, který v testu možnosti oprav od iFixitu naprosto propadl a dostal hodnocení 1/10. Apple vše skládá, lepí a pájí tak, aby byl produkt v podstatě z jednoho kusu a nebylo možné na něm cokoli upravovat. Pevně je připojena RAM, CPU, SSD a velmi komplikované na výměnu jsou dokonce i klávesnice a akumulátor.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3 Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3
Samsung je jednou z mála společností, která nadále aktivně vyvíjí tablety. Novinkou v jejím výrobním programu je nyní Galaxy Tab Active 3. Jak už napovídá název, jde o vysoce odolnou variantu tabletu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI
Mercedes-Benz vyvinul velmi zajímavý elektromobil Vision AVTR na motivy filmu Avatar. Nyní představil i jeho funkční prototyp. Uvidíte způsob jeho ovládání, schopnost krabího pohybu i další detaily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz
Samsung chystá nové procesory Exynos a nyní se začíná místo modelu 1000 mluvit o verzi 2100. Ta by měla mít 8 jader a to nejrychlejší má běžet až na frekvenci 2,91 GHz. I proto by neměl stačit na Snapdragon 875.
28.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala