www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple tvrdí, že na drahých opravách prodělává

Apple tvrdí, že na drahých opravách prodělává
, , aktualita
Opravy produktů od společnosti Apple jsou velmi složité, mnohdy i nemožné. A ty, které jsou proveditelné, jsou zpravidla také pořádně drahé. Přesto společnost tvrdí, že na nich neustále prodělává.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple je vyšetřována za nekalé chování kvůli omezení toho, jak lze opravovat její produkty. Už od roku 2009 hází jiným neoficiálním servisům klacky pod nohy, což je také předmětem sporu. iOS totiž detekuje neoficiální opravu a může pak omezovat funkce telefonu, který se pak tváří jako nevěrohodný (prozatím je to jen hláška o neoriginální opravě). Jde zejména o bezpečnostní čip T2, který vedle zajištění bezpečnostních funkcí také komplikuje výměny některých komponent u třetích stran. Je to ale v zásadě logické, neboť pak by uživatel neměl zaručeno, že mu nebyl namontován nějaký kus hardwaru, který by bezpečnost telefonu narušoval. I tak se ukázalo, že mnoho techniků Applu si s tímto čipem vůbec neví rady.
 
Apple logo
 
V rámci obhajoby ale Apple vyslovil velmi zvláštní vyjádření. Přestože oficiální opravy produktů této společnosti jsou velmi drahé (v podstatě se někdy vyplatí koupit nové zařízení), zástupci společnosti tvrdí, že na těchto drahých opravách i tak už od onoho roku 2009 každý rok prodělávají, čemu se nechce ani věřit. Zároveň dodali, že některé opravy ani nelze provádět, protože rozmontování produktu by mohlo znamenat jeho poškození. Pak se pochopitelně naskýtá otázka, proč tedy Apple konstruuje produkty tak, že nejdou rozebrat?
 
To je např. případ posledního 16" MacBooku Pro, který v testu možnosti oprav od iFixitu naprosto propadl a dostal hodnocení 1/10. Apple vše skládá, lepí a pájí tak, aby byl produkt v podstatě z jednoho kusu a nebylo možné na něm cokoli upravovat. Pevně je připojena RAM, CPU, SSD a velmi komplikované na výměnu jsou dokonce i klávesnice a akumulátor.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Redmi K30 5G: Snapdragon 765G i 120Hz displej za solidní cenu Redmi K30 5G: Snapdragon 765G i 120Hz displej za solidní cenu
Od společnosti Xiaomi a její podznačky Redmi jsme se dočkali nového smartphonu střední třídy Redmi K30 5G. Ten má 120Hz displej, podporuje 5G připojení a má i 6 fotoaparátů včetně dvou hloubkových senzorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Harbour Air vzlétli s prvním komerčním elektrickým letadlem Harbour Air vzlétli s prvním komerčním elektrickým letadlem
Také letectví chce přecházet na elektrický pohon, pro které ale v nynější podobě není vůbec vhodný zejména kvůli těžkým akumulátorům. Společnost Habrour Air nicméně spouští první komerční lety s elektrickými letadly.
12.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně
Ať se nám to líbí nebo ne, automobily pomalu přechází na model "auto jako služba". Vedle operativního leasingu to začíná být i pravidelné placení za některé funkce vozu. Tesla takto zavádí prémiovou konektivitu.
11.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta
Autopilot ve vozech Tesla má možná další průšvih během posledních pár dnů. Pokud je výpověď řidiče pravdivá, pak autopilot nepoznal odstavené policejní auto a vrazil to přímo do něj. Přední část Tesly je napadrť.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk se proháněl s Cybertruckem u LA, srazil při tom sloupek Elon Musk se proháněl s Cybertruckem u LA, srazil při tom sloupek
Kontroverzní Tesla Cybertruck Elona Muska se opět objevila v reálném provozu. Tentokrát vůz řídil sám Musk na večeři v Malibu. Vyvolal velký zájem veřejnosti, nicméně ještě více zaujal tím, že se mu při výjezdu z parkoviště povedlo převrhnout patník.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala