www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple se dále propadá, už je na poli smartphonů čtyřkou

Apple se dále propadá, už je na poli smartphonů čtyřkou
, , aktualita
Společnosti Apple se stále propadají prodeje telefonů iPhone a z někdejší dvojky za Samsungem se nyní stává dokonce čtyřka. Našla se další čínská společnost, která nakousnuté jablko předehnala.
K oblíbeným
reklama
Apple se horlivě snaží snížit svou závislost na prodejích telefonů iPhone, které se stále snižují. Dokazuje to i poslední čtvrtletí, které dle průzkumu společnosti IHS Markit znamená další propad kaliforské společnosti. Ta byla dlouhou dobu dvojkou za korejským Samsungem, ale Číňané se hodně snaží a nejprve Apple předhonilo Huawei a nyní dle zveřejněných čísel i další čínská společnost, Oppo. Její telefony sice u nás nejsou příliš známé, jinde ve světě jsou ale velmi populární.
 
Apple logo
 
Pozici jedníčky má i nadále Samsung, jehož prodeje dokonce meziročně (z Q2/18 na Q2/19) vzrostly ze 70,8 na 75,1 milionu kusů a drží si tak 23% podíl na trhu. Druhé je Huawei, a to i navzdory banu USA. Ten sice trochu snížil prodeje vůči prvnímu čtvrtletí, meziročně ale Huawei stoupal, a to z 54,2 na 58,7 milionu kusů. Rostlo také již výše zmíněné třetí Oppo. Tam to bylo z 31,9 na 36,2 milionu telefonů. Teprve nyní se dostává na řadu čtvrtý Apple, u něhož došlo k propadu ze 41,3 na 35,3 milionu smartphonů. Analytici toto přikládají faktu, že u Applu mizí low-endové telefony a staré modely se dočkávají jen nevýrazných slev.
 
Na Apple navíc dotírá i další čínská společnost Xiaomi. Ta se sice dočkala mírného poklesu z 32,1 na 31,9 milionu kusů, ale i tak je možné, že se díky ní Apple brzy stane pětkou. Šestou pozici drží Vivo s 28,4 milionu kusů (pokles z 28,6 milionu). Až sedmé je LG (pokles z 11,2 na 8,9 milionu), osmá je Motorola (pokles za 10,0 na 8,3 milionu). Zajímavostí je i to, že trh smartphonů prodejně čtvrtletně klesl už posedmé v řadě za sebou. Celkový trh poklesl ze 343,5 na 331,2 milionu telefonů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo
Před třemi lety Francouzi postavili kilometrovou solární silnici. Jenže už za rok vyšlo najevo, že nedává zdaleka takové množství energie, kolik bylo plánováno. Další rok ukázal, že jde o naprostou tragédii.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří
Operační systém Google Android není zrovna synonymem pro vysoké bezpečí. Dost často se i do oficiálního obchodu dostanou závadné aplikace, což chce Google změnit. Vývojářům se ale zvýšená kontrola nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala