www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple se dále propadá, už je na poli smartphonů čtyřkou

Apple se dále propadá, už je na poli smartphonů čtyřkou
, , aktualita
Společnosti Apple se stále propadají prodeje telefonů iPhone a z někdejší dvojky za Samsungem se nyní stává dokonce čtyřka. Našla se další čínská společnost, která nakousnuté jablko předehnala.
K oblíbeným
reklama
Apple se horlivě snaží snížit svou závislost na prodejích telefonů iPhone, které se stále snižují. Dokazuje to i poslední čtvrtletí, které dle průzkumu společnosti IHS Markit znamená další propad kaliforské společnosti. Ta byla dlouhou dobu dvojkou za korejským Samsungem, ale Číňané se hodně snaží a nejprve Apple předhonilo Huawei a nyní dle zveřejněných čísel i další čínská společnost, Oppo. Její telefony sice u nás nejsou příliš známé, jinde ve světě jsou ale velmi populární.
 
Apple logo
 
Pozici jedníčky má i nadále Samsung, jehož prodeje dokonce meziročně (z Q2/18 na Q2/19) vzrostly ze 70,8 na 75,1 milionu kusů a drží si tak 23% podíl na trhu. Druhé je Huawei, a to i navzdory banu USA. Ten sice trochu snížil prodeje vůči prvnímu čtvrtletí, meziročně ale Huawei stoupal, a to z 54,2 na 58,7 milionu kusů. Rostlo také již výše zmíněné třetí Oppo. Tam to bylo z 31,9 na 36,2 milionu telefonů. Teprve nyní se dostává na řadu čtvrtý Apple, u něhož došlo k propadu ze 41,3 na 35,3 milionu smartphonů. Analytici toto přikládají faktu, že u Applu mizí low-endové telefony a staré modely se dočkávají jen nevýrazných slev.
 
Na Apple navíc dotírá i další čínská společnost Xiaomi. Ta se sice dočkala mírného poklesu z 32,1 na 31,9 milionu kusů, ale i tak je možné, že se díky ní Apple brzy stane pětkou. Šestou pozici drží Vivo s 28,4 milionu kusů (pokles z 28,6 milionu). Až sedmé je LG (pokles z 11,2 na 8,9 milionu), osmá je Motorola (pokles za 10,0 na 8,3 milionu). Zajímavostí je i to, že trh smartphonů prodejně čtvrtletně klesl už posedmé v řadě za sebou. Celkový trh poklesl ze 343,5 na 331,2 milionu telefonů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny
Huawei má čím dál tím těžší pozici. I když je největším producentem telefonů na světě, brzy nebude mít k dispozici nové procesory. Zásoby se tenčí a TSMC pro něj ani nebude vyrábět nové, takže hrozí konec i jeho vlastním procesorům Kirin.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala