www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple se dále propadá, už je na poli smartphonů čtyřkou

Apple se dále propadá, už je na poli smartphonů čtyřkou
, , aktualita
Společnosti Apple se stále propadají prodeje telefonů iPhone a z někdejší dvojky za Samsungem se nyní stává dokonce čtyřka. Našla se další čínská společnost, která nakousnuté jablko předehnala.
K oblíbeným
reklama
Apple se horlivě snaží snížit svou závislost na prodejích telefonů iPhone, které se stále snižují. Dokazuje to i poslední čtvrtletí, které dle průzkumu společnosti IHS Markit znamená další propad kaliforské společnosti. Ta byla dlouhou dobu dvojkou za korejským Samsungem, ale Číňané se hodně snaží a nejprve Apple předhonilo Huawei a nyní dle zveřejněných čísel i další čínská společnost, Oppo. Její telefony sice u nás nejsou příliš známé, jinde ve světě jsou ale velmi populární.
 
Apple logo
 
Pozici jedníčky má i nadále Samsung, jehož prodeje dokonce meziročně (z Q2/18 na Q2/19) vzrostly ze 70,8 na 75,1 milionu kusů a drží si tak 23% podíl na trhu. Druhé je Huawei, a to i navzdory banu USA. Ten sice trochu snížil prodeje vůči prvnímu čtvrtletí, meziročně ale Huawei stoupal, a to z 54,2 na 58,7 milionu kusů. Rostlo také již výše zmíněné třetí Oppo. Tam to bylo z 31,9 na 36,2 milionu telefonů. Teprve nyní se dostává na řadu čtvrtý Apple, u něhož došlo k propadu ze 41,3 na 35,3 milionu smartphonů. Analytici toto přikládají faktu, že u Applu mizí low-endové telefony a staré modely se dočkávají jen nevýrazných slev.
 
Na Apple navíc dotírá i další čínská společnost Xiaomi. Ta se sice dočkala mírného poklesu z 32,1 na 31,9 milionu kusů, ale i tak je možné, že se díky ní Apple brzy stane pětkou. Šestou pozici drží Vivo s 28,4 milionu kusů (pokles z 28,6 milionu). Až sedmé je LG (pokles z 11,2 na 8,9 milionu), osmá je Motorola (pokles za 10,0 na 8,3 milionu). Zajímavostí je i to, že trh smartphonů prodejně čtvrtletně klesl už posedmé v řadě za sebou. Celkový trh poklesl ze 343,5 na 331,2 milionu telefonů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem
Asus uvádí dva nové telefony do své řady Zenfone 8. Základní model s relativně kompaktními rozměry a Zenfone 8 Flip s otočným fotoaparátem. Stejnými moduly tak můžete fotit klasicky dozadu i selfie dopředu.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce
Vypadá to, že nejen Ford Mustang Mach-E je elektromobilem, který může mít problém s vybitým akumulátorem, přestože by k tomu nemělo dojít. James May známý z TopGearu a The Grand Tour kvůli podobnému problému muset rozebrat část své Tesly.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi
Společnost Flurry Analytics se podívala na množství uživatelů, kteří povolili sledování aplikacemi v poslední verzi operačního systému Apple iOS 14.5. A není jich mnoho, celosvětově jde o 13 % lidí.
10.5.2021, aktualita, Milan Šurkala