Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Apple představil levnější chytré hodinky Watch SE

16.9.2020, Milan Šurkala, aktualita
Další novinkou společnosti Apple jsou chytré hodinky Apple Watch SE. Stejně jako iPhone SE, i tento model má být poměrně výkonným, ale přesto levnějším hardwarem než plnohodnotné verze. Dostává např. výkonný dvoujádrový procesor S5.
Společnost Apple na své keynote představila několik nových produktů, mezi nimiž jsou i chytré hodinky Apple Watch SE. Přípona SE byla použita už u iPhonu SE, kde značí levnější produkt, který ale nabízí stále slušný výkon s pár omezeními. Nejinak je tomu i zde. Watch SE dostávají dvakrát výkonnější procesor než hodinky Watch 3. Jde o dvoujádrový procesor S5, což je právě ústupek proti novým Watch 6, které mají ještě výkonnější procesor S6. Dalším rozdílem je absence snímače kyslíku v krvi a funkcí s tím spojených, jinak ale nabízí všechny důležité funkce vyššího modelu, se kterým sdílí stejný design.
 
Apple Watch SE
 
Máme zde tedy vodotěsnost do hloubky 50 metrů, detekce pádů, je zde i akcelerometr, výškoměr (včetně možnosti zobrazit nastoupené metry), kompas nebo gyroskop. Samozřejmostí je nabídka mnoha desítek různých tréninkových programů i sledování srdečního rytmu, přičemž umí upozornit na jeho nepravidelnost. V dnešní koronavirové pandemii je zde přidána i funkce, která sleduje mytí rukou. To by mělo probíhat po dobu 20 minut.
 
Apple Watch SE
 
Nechybí ani možnost bezkontaktních plateb, spousta různých designů zobrazených na displeji i mnoho různých typů řemínků včetně nových navlékacích, kde si jen musíte zvolit správnou délku. V případě varianty se 40mm displejem byla cena stanovena na 7990 Kč, větší 44mm verze stojí 8790 Kč. Starší verze Apple Watch 3 je nadále v prodeji, 38mm verze má cenu 5790 Kč, 42mm varianta stojí 6590 Kč.
 
Apple Watch SE
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama