www.svetmobilne.cz
>
>
>

Apple představil levnější chytré hodinky Watch SE

Apple představil levnější chytré hodinky Watch SE
, , aktualita
Další novinkou společnosti Apple jsou chytré hodinky Apple Watch SE. Stejně jako iPhone SE, i tento model má být poměrně výkonným, ale přesto levnějším hardwarem než plnohodnotné verze. Dostává např. výkonný dvoujádrový procesor S5.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple na své keynote představila několik nových produktů, mezi nimiž jsou i chytré hodinky Apple Watch SE. Přípona SE byla použita už u iPhonu SE, kde značí levnější produkt, který ale nabízí stále slušný výkon s pár omezeními. Nejinak je tomu i zde. Watch SE dostávají dvakrát výkonnější procesor než hodinky Watch 3. Jde o dvoujádrový procesor S5, což je právě ústupek proti novým Watch 6, které mají ještě výkonnější procesor S6. Dalším rozdílem je absence snímače kyslíku v krvi a funkcí s tím spojených, jinak ale nabízí všechny důležité funkce vyššího modelu, se kterým sdílí stejný design.
 
Apple Watch SE
 
Máme zde tedy vodotěsnost do hloubky 50 metrů, detekce pádů, je zde i akcelerometr, výškoměr (včetně možnosti zobrazit nastoupené metry), kompas nebo gyroskop. Samozřejmostí je nabídka mnoha desítek různých tréninkových programů i sledování srdečního rytmu, přičemž umí upozornit na jeho nepravidelnost. V dnešní koronavirové pandemii je zde přidána i funkce, která sleduje mytí rukou. To by mělo probíhat po dobu 20 minut.
 
Apple Watch SE
 
Nechybí ani možnost bezkontaktních plateb, spousta různých designů zobrazených na displeji i mnoho různých typů řemínků včetně nových navlékacích, kde si jen musíte zvolit správnou délku. V případě varianty se 40mm displejem byla cena stanovena na 7990 Kč, větší 44mm verze stojí 8790 Kč. Starší verze Apple Watch 3 je nadále v prodeji, 38mm verze má cenu 5790 Kč, 42mm varianta stojí 6590 Kč.
 
Apple Watch SE
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elektro Volkswageny v Číně prodejně strádají, nejsou dostatečně "smart" Elektro Volkswageny v Číně prodejně strádají, nejsou dostatečně "smart"
Automobilce Volkswagen se po vleklých softwarových problémech konečně povedlo dostat své nové elektromobily řady ID na trh. Zatímco na starém kontinentě se jim daří, v Číně čelí značnému nezájmu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Takata falšovala údaje o bezpečnostních pásech Takata falšovala údaje o bezpečnostních pásech
Dnes už bývalá společnost Takata má další obrovský problém. Po aféře s airbagy se zjistilo, že není vše v úplném pořádku ani s jejími bezpečnostními pásy. Firma totiž falšovala údaje o jejich vlastnostech.
21.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi
Žádný operační systém není bezchybný a platí to i pro Apple iOS. Bezpečnostní výzkumník Carl Schou přišel na to, že připojením k bezdrátové sítě se specifickým SSID se dá v iPhonu zrušit Wi-Fi konektivita.
20.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné
Pokud nepotřebujete smartphone, může vám posloužit i jednoduchý mobilní telefon. Nokia pro takové zákazníky připravila novinky v podobě modelů 105 4G a 110G. Ten první dokonce nemá ani fotoaparát.
19.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou
Bezdrátové nabíjení více zařízení najednou není jednoduché. V případě nabíječky Zens Magnetic Dual Powerbank se to vyřešilo tak, že plochy pro bezdrátové nabíjení jsou na obou stranách powerbanky.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala