www.svetmobilne.cz
>
>
>

Apple představil levnější chytré hodinky Watch SE

Apple představil levnější chytré hodinky Watch SE
, , aktualita
Další novinkou společnosti Apple jsou chytré hodinky Apple Watch SE. Stejně jako iPhone SE, i tento model má být poměrně výkonným, ale přesto levnějším hardwarem než plnohodnotné verze. Dostává např. výkonný dvoujádrový procesor S5.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple na své keynote představila několik nových produktů, mezi nimiž jsou i chytré hodinky Apple Watch SE. Přípona SE byla použita už u iPhonu SE, kde značí levnější produkt, který ale nabízí stále slušný výkon s pár omezeními. Nejinak je tomu i zde. Watch SE dostávají dvakrát výkonnější procesor než hodinky Watch 3. Jde o dvoujádrový procesor S5, což je právě ústupek proti novým Watch 6, které mají ještě výkonnější procesor S6. Dalším rozdílem je absence snímače kyslíku v krvi a funkcí s tím spojených, jinak ale nabízí všechny důležité funkce vyššího modelu, se kterým sdílí stejný design.
 
Apple Watch SE
 
Máme zde tedy vodotěsnost do hloubky 50 metrů, detekce pádů, je zde i akcelerometr, výškoměr (včetně možnosti zobrazit nastoupené metry), kompas nebo gyroskop. Samozřejmostí je nabídka mnoha desítek různých tréninkových programů i sledování srdečního rytmu, přičemž umí upozornit na jeho nepravidelnost. V dnešní koronavirové pandemii je zde přidána i funkce, která sleduje mytí rukou. To by mělo probíhat po dobu 20 minut.
 
Apple Watch SE
 
Nechybí ani možnost bezkontaktních plateb, spousta různých designů zobrazených na displeji i mnoho různých typů řemínků včetně nových navlékacích, kde si jen musíte zvolit správnou délku. V případě varianty se 40mm displejem byla cena stanovena na 7990 Kč, větší 44mm verze stojí 8790 Kč. Starší verze Apple Watch 3 je nadále v prodeji, 38mm verze má cenu 5790 Kč, 42mm varianta stojí 6590 Kč.
 
Apple Watch SE
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala