www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple představil iOS 13. Co nového umí a na jaké iPhony zamíří?

Apple představil iOS 13. Co nového umí a na jaké iPhony zamíří?
, , aktualita
Na WWDC 2019 byl představen iOS 13, který přináší dlouho očekávaný tmavý režim. Na nové klávesnici lze psát pomocí gest a kompletním přepracováním prošla také aplikace Fotky. Ze seznamu podporovaných zařízení byly odebrány některé iPhony.
K oblíbeným
reklama
Jednou z nejočekávanějších novinek vývojářské konference WWDC 2019 byl mobilní operační systém iOS 13. Zamíří na novější iPhony, zatímco iPady dostanou svůj vlastní systém iPadOS. Níže najdete přehled nejdůležitějších novinek v iOS 13.
 
 

Tmavý režim

 
 
Funkce, o které se hodně dlouho mluvilo a bylo téměř jasné, že se stane součástí iOS 13. Není tedy žádné velké překvapení, že nová verze systému bude obsahovat tmavý režim, po jehož aktivaci dojde k přepnutí barev z bílé na tmavě šedou až černou. Tmavý režim se bude týkat nejen uživatelského rozhraní systému, ale také všech systémových aplikací a vybraných aplikací třetích stran – pokud tuto možnost přidají vývojáři. Do tmavých barev můžete přepnout manuálně, nebo nastavit automatickou aktivaci po západu slunci (či v určitý čas). Nejvíce novinku ocení majitelé iPhonů s OLED displeji, kterým pomůže prodloužit výdrž baterie.
 
 

Svižnější na všech frontách

 
 
iOS 13 by mělo spouštět aplikace až dvakrát rychleji, odemykání rozpoznáním obličeje by mělo zabrat o třetinu méně času. Při stahování aplikace bude soubor o polovinu menší, v případě aktualizace aplikací dokonce o 60 %. Klávesnice začne podporovat psaní pomocí tažení prstu po displeji. Tato vychytávka, kterou Android nabízí už řadu let, může při troše cviku ušetřit spoustu času během psaní.
 
 

O něco bezpečnější

 
Nová funkce Sign in with Apple umožní snadné a bezpečné přihlašování do aplikací pomocí účtu Apple. K ověření identity půjde využít Face ID nebo Touch ID. Od obdobných způsobů, kteér nabízí třeba Facebook nebo Google, se toto řešení liší vyšší ochranou soukromí. Aplikaci nejsou předávány žádné údaje, dokonce vám Apple může vytvořit náhodnou e-mailovou adresu, abyste nemuseli poskytovat svou vlastní.
 
 

Kupa změn v aplikacích

 
  • Mapy získávají nejen nové uživatelské rozhraní, ale také funkci Look Around, která předtavuje konkurenci pro Google Street View.
  • V aplikaci Zprávy můžete sdílet své jméno a Memoji s ostatními uživateli, takže vás příjemce pozná, aniž by měl uložené vaše číslo. Také samotné Memoji získaly vylepšení a nově jsou dostupné také ve formě samolepek, které fungují i na iPhonech bez Face ID.
  • Vůbec největší proměnou prošla asi aplikace Fotky, která získala zcela nové rozhraní s jinou domovskou obrazovkou, kde najdete snímky seskupené podle roku, měsíce nebo dne. Pomocí strojového učení aplikace skryje duplikáty nebo zbytečné fotky (např. screenshoty a účtenky). K dispozici jsou také možnosti editace snímků, většina z nich funguje také pro videa.
  • Nový vzhled dostaly také aplikace Připomínky a Poznámky, drobnějšími změnami prošly i další předinstalované aplikace v iOS 13.
  • Siri dostala upravený, přirozeněji znějící hlas a několik drobných vylepšení včetně samostatné aplikace Siri Shortcuts.
 
 

Kdy a pro koho?

 
Pro vývojáře je iOS 13 dostupné už nyní, ještě tento měsíc potom vyjde veřejná beta verze. Na finální verzi si počkáme do podzimu, kdy se iOS 13 dostane jako aktualizace na všechny kompatibilní iPhony. Bez podpory zůstanou iPhony 5S, 6 a 6 Plus. Jako nejstarší modely tedy budou aktualizovány iPhony SE, 6S a 6S Plus.
 
Zdroj: Apple.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení
Pomalu se nám blíží doba masivního nástupu technologie 5G. Český telekomunikační úřad tak nyní vyhlásil výběrové řízení, které má přidělit rádiové frekvence pro 5G sítě a počítá i s novými operátory, což se těm starým ani trochu nelíbí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny
Huawei má čím dál tím těžší pozici. I když je největším producentem telefonů na světě, brzy nebude mít k dispozici nové procesory. Zásoby se tenčí a TSMC pro něj ani nebude vyrábět nové, takže hrozí konec i jeho vlastním procesorům Kirin.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala