Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Apple patrně v aplikaci News spustí nový systém předplatného

17.4.2018, Milan Šurkala, aktualita
Apple nedávno odkoupil Texture, tzv. Netflix novin. Věrohodné neoficiální zdroje už hovoří o tom, že se připravuje integrace do aplikace Apple News, což by mělo přinést možnost přístupu k mnoha magazínům s předplatným.
Dnes je doba služeb, a tak se nelze spoléhat jen na prodej hardwaru. Apple to moc dobře ví a spousta jeho příjmů pramení ze služeb jako jsou iTunes, iCloud, App Store nebo Apple Music. V příštím roce by se portfolio podobných služeb mohlo rozrůst o aktualizovanou verzi aplikace News, která by měla mít integrovánu možnost placení předplatného za nejrůznější novinové tituly.
 
Aplikace Apple News na iPhonu
 
Hovoří se totiž o tom, že by měl využít nedávno odkoupeného Texture a zaintegrovat jej do nové verze aplikace. Texture sdružovalo přes 200 magazínů (např. People, Rolling Stone, National Geographic, Sports Illustrated) a nabízelo k nim přístup za $9,99 měsíčně. Apple už 20 ze zhruba 100 zaměstnanců Texture propustil a dá se předpokládat, že služba postupně zmizí úplně (podobně jak se např. Beats Music překlopil do Apple Music).
 
Apple by si měl z předplatného brát provizi a dále tak navýšit své příjmy z podobných služeb. Např. Apple Music, App Store a iCloud za loňský rok přinesly 30 miliard dolarů a předpokládá se, že v roce 2021 toto číslo překoná 50 miliard. V ČR si zatím musíme nechat zajít chuť, pro česká média aplikace nefunguje (lze mít přístup k zahraničním médiím, pokud v iOSu nastavíte jinou zemi telefonu).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama