Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Apple odhalil 9,7“ iPad s přitažlivější cenou. Nahrazuje iPad Air 2

21.3.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Apple téměř v tichosti představil nástupce pro letitý iPad Air 2, který z názvu vypouští slovíčko Air. Ve výbavě zůstal 9,7“ displej, ale o pohon se stará modernější procesor A9. Poměrně příjemně překvapí cena, která je nižší než u předchůdce.
Několik nových produktů s nakousnutým jablkem v logu se dnes objevilo na webových stránkách Applu. Jediným zcela novým produktem je 9,7“ iPad, který v nabídce nahrazuje druhou generaci iPadu Air z roku 2014. Vzhledem k datu představení tedy tablet potřeboval aktualizaci jako sůl, i když po hardwarové stránce na tom nebyl zase tak špatně. Nebylo tedy ani nutné činit nějaké výraznější změny. Apple se tedy tentokrát vyhnul výraznějším inovacím a možná ani proto neuspořádal tiskovou konferenci, na které by slavnostně uvedl nový produkt. Základní parametry displeje, konkrétně úhlopříčka 9,7“ a rozlišení 2048 x 1536 pixelů, zůstaly při starém.

Novinkou je ovšem použití 64bitového procesoru Apple A9 namísto původního čipu A8X. Stále se ovšem nejedná o to nejlepší od amerického výrobce, neboť iPad Pro disponuje ještě výkonnější procesorem A9X. Na zadní straně opět nalezneme 8MPx fotoaparát bez přisvětlovací diody, nezměnila se ani 1,2MPx kamerka pro videohovory. K dispozici je vylepšená čtečka otisků prstů Touch ID, která je samozřejmě integrována v kulatém domovském tlačítku. Nepřekvapí podpora Wi-Fi 802.11ac ani Bluetooth 4.2, k dostání bude také varianta připravená na LTE (4G).

Energii si tablet bere z 32,4Wh baterie, která by podle oficiálních údajů měla zajistit výdrž až deset hodin přehrávání videa, prohlížení webu přes Wi-Fi nebo poslechu hudby. Zmínit můžeme také přítomnost operačního systému iOS 10. Některé parametry, jako je například velikost operační paměti, Apple už tradičně nezveřejňuje a nový iPad není v tomto ohledu výjimkou. Můžeme se ovšem domnívat, že k dispozici bude nejspíš 2GB RAM jako v dalších nedávných tabletech tohoto výrobce. Chybí kompatibilita se stylusem Apple Pencil i další vychytávky z iPadu Pro.

Nový iPad jsi zachoval stejnou výšku i šířku (240 x 169,5 mm) jako iPad Air 2, ale je tlustší (7,5 mm oproti 6,1 mm) a těžší (469 g namísto 444 g). Tělo je opět z hliníku a může být vyvedeno v barvě zlaté, stříbrné či vesmírně šedé. Na českém trhu budou předobjednávky spuštěny 24. března v 16:01, ale na samotné dodání si zájemci počkají nejspíš až do května. Ceny jednotlivých variant jsou následující:
  • 32 GB, Wi-Fi: 10 990 Kč
  • 32 GB, Wi-Fi + LTE: 14 990 Kč
  • 128 GB, Wi-Fi: 13 990 Kč
  • 128 GB, Wi-Fi + LTE: 17 990 Kč

Zdroj: Apple.com
reklama