www.svetmobilne.cz
>
>
>

Apple musí ve Francii dodávat sluchátka i k iPhonu 13

Apple musí ve Francii dodávat sluchátka i k iPhonu 13
, , aktualita
Apple ke svým telefonům iPhone už nedodává nabíjecí adaptéry nebo sluchátka. Přesto je tu výjimka. Ve Francii v balení stále najdete sluchátka s konektorem pro Lightning. Vyžaduje to zdejší legislativa.
K oblíbeným
reklama
V rámci finančních úspor i boje za lepší životní prostředí Apple významně ochudil balení svých telefonů. Zmizel z nich nabíjecí adaptér a také drátová sluchátka. Zůstává tak z příslušenství už jen kabel Lightning, sponka na vytažení SIM karty a návod. Díky tomu se mohla zmenšit i krabice. Přesto je tu jedna země, kde iPhony nadále zůstávají ve větším balení. Francouzské zákony totiž způsobují, že Apple musí i k novým iPhonům 13 (stejně jako k iPhonům 12) stále dodávat drátová sluchátka (EarPods pro Lightning).
 
Apple EarPods Lightning
 
Legislativa ve Francii totiž vyžaduje, aby byly smartphony dodávány se sadou pro hands-free nebo se sluchátky, aby se minimalizoval vliv elektromagnetického záření při držení telefonu u hlavy, což považuje za kritické zejména u dětí. Apple tvrdí, že odstranění nabíječky a sluchátek ušetří ročně 2 miliony tun uhlíkových emisí, což by mělo být ekvivalentem emisí z provozu 450 tisíc aut (už ale neříká, kolik emisí se nabere zpět v případě, kdy si uživatel tyto komponenty koupí, pokud mu chybí).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory
Konec spalovacích motorů se podle všeho blíží a automobilka BMW už ohlásila, že s jejich výrobou v mnichovské továrně skončí do roku 2024. Minimálně z poloviny elektrické chce BMW být do roku 2030.
25.10.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví
Možnosti moderních kamer jsou velmi dobré, ale občas je potřeba jim pro netradiční záběry trochu pomoci. Na YouTube se takto objevilo video, které vyřešilo natáčení spalování paliva v motoru jeho průhledným blokem.
25.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Solární karavan Stella Vita dojel do cíle jen na sluneční energii Solární karavan Stella Vita dojel do cíle jen na sluneční energii
Solární karavan Stella Vita nizozemských studentů dojel jen na sluneční energii z Nizozemí až na úplný jih Španělska. Celkově měl ujet téměř 3000 km, nakonec to ale s několika peripetiemi bylo okolo 2000 km. I tak je to ale úspěch.
24.10.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou
Automobilka NIO chce rozšířit funkčnost svých stanic pro výměnu akumulátorů svých elektromobilů. Nově budou instalovány solární panely a síť se tak současně stane i decentralizovanou solární elektrárnou.
22.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta
Programy nejsou neomylné a pokud je někdo nekontroluje, může dojít k zajímavým situacím. Pár z Velké Británie tak dostal pokutu za jízdu v pruhu pro autobusy, ačkoli v daném místě nikdy nejel. Počítač si totiž spletl nápis s registrační značkou.
20.10.2021, aktualita, Milan Šurkala