www.svetmobilne.cz
>
>
>

Apple koupil startup Drive.ai vyvíjející autonomní auta

Apple koupil startup Drive.ai vyvíjející autonomní auta
, , aktualita
Autonomní auta a Apple, to je hodně nejasné téma. Vypadalo to, že společnost projekt omezila, ne-li ukončila, nicméně nyní potvrdila nákup startupu Drive.ai, který už nabízel i autonomní jízdy.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple je jednou z těch, u kterých se už roky hovoří o vývoji autonomních aut, ale přesto je zde stále jen víc a víc otazníků. Chvíli to vypadá, že byl celý projekt odpískán a najednou tu máme převzetí startupu Drive.ai, který autonomní vozy vyvíjí a dokonce i provozuje. Ten totiž v Texasu (v City of Frisco a Arlingtonu) nabízel autonomní jízdy ve svých oranžových dodávkách Nissan NV200. Po městě bylo rozeseto několik pevných zastávek a bylo možné si mezi nimi zdarma objednat přepravu. Vozy byly zajímavé tím, že se svým okolím komunikovaly pomocí LED panelů na karoserii.
 
Nissan NV200 od Drive.ai
 
Startup byl založen v roce 2015 výzkumníky ze Stanford University, a i když se mu technologicky vcelku dařilo, v těchto dnech ukončoval svou činnost. V podstatě jej před úplnou smrtí v poslední minutě zachránil Apple, i když zatím nevíme, co vlastně se společností plánuje. Spekuluje se, zda budou výzkumníci zahrnuti do vlastního Project Titan od Applu, ze kterého bylo ale v minulosti propuštěno okolo 200 lidí. Drive.ai má dnes okolo 90 zaměstnanců.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem
Čínská automobilka Byton chce dobýt nejen Evropu se svým novým elektrickým SUV M-Byte. To má být k mání za docela atraktivní cenu a zajímavostí bude např. i obrovský 48" displej místo přístrojové desky.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Moderní Land Rover Defender přijíždí Moderní Land Rover Defender přijíždí
Legendární Land Rover Defender se přestal vyrábět před několika lety a nyní se objevuje jeho moderní varianta. Opět bude k dispozici ve verzích 90 a 110, přičemž si budete moci vybrat i hybridní variantu.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala