www.svetmobilne.cz
>
>
>

Apple koupil startup Drive.ai vyvíjející autonomní auta

Apple koupil startup Drive.ai vyvíjející autonomní auta
, , aktualita
Autonomní auta a Apple, to je hodně nejasné téma. Vypadalo to, že společnost projekt omezila, ne-li ukončila, nicméně nyní potvrdila nákup startupu Drive.ai, který už nabízel i autonomní jízdy.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple je jednou z těch, u kterých se už roky hovoří o vývoji autonomních aut, ale přesto je zde stále jen víc a víc otazníků. Chvíli to vypadá, že byl celý projekt odpískán a najednou tu máme převzetí startupu Drive.ai, který autonomní vozy vyvíjí a dokonce i provozuje. Ten totiž v Texasu (v City of Frisco a Arlingtonu) nabízel autonomní jízdy ve svých oranžových dodávkách Nissan NV200. Po městě bylo rozeseto několik pevných zastávek a bylo možné si mezi nimi zdarma objednat přepravu. Vozy byly zajímavé tím, že se svým okolím komunikovaly pomocí LED panelů na karoserii.
 
Nissan NV200 od Drive.ai
 
Startup byl založen v roce 2015 výzkumníky ze Stanford University, a i když se mu technologicky vcelku dařilo, v těchto dnech ukončoval svou činnost. V podstatě jej před úplnou smrtí v poslední minutě zachránil Apple, i když zatím nevíme, co vlastně se společností plánuje. Spekuluje se, zda budou výzkumníci zahrnuti do vlastního Project Titan od Applu, ze kterého bylo ale v minulosti propuštěno okolo 200 lidí. Drive.ai má dnes okolo 90 zaměstnanců.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13 CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13
Už za pár týdnů by se měly představit nové telefony Apple iPhone 12 a s nimi i nové procesory Apple A14 Bionic. Podle nových úniků by tyto 5nm procesory měly nabídnout výrazně vyšší výkon, hovoří se až o 40 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení
Pomalu se nám blíží doba masivního nástupu technologie 5G. Český telekomunikační úřad tak nyní vyhlásil výběrové řízení, které má přidělit rádiové frekvence pro 5G sítě a počítá i s novými operátory, což se těm starým ani trochu nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny
Huawei má čím dál tím těžší pozici. I když je největším producentem telefonů na světě, brzy nebude mít k dispozici nové procesory. Zásoby se tenčí a TSMC pro něj ani nebude vyrábět nové, takže hrozí konec i jeho vlastním procesorům Kirin.
9.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala