www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple je velmi efektivní, bere 62 % zisku trhu smartphonů

Apple je velmi efektivní, bere 62 % zisku trhu smartphonů
, , aktualita
I když Apple není jedničkou na trhu s telefony, je zdaleka nejefektivnější firmou, co se týče zisku z jejich prodeje. Společnost totiž bere 62 % veškerých zisků, které jsou v této třídě prodejů zaznamenány.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple prodává dosti drahé telefony, které ale lidé i přesto velmi rádi kupují. Není tak divu, že na prodeji každého kusu vydělá mnohem více než konkurence, což se ostatně promítá i do přehledu zisků. Apple tak sice není jedničkou v prodejích, ale je naprosto neotřesitelný, pokud jde o zisky (pozor, mluvíme o ziscích, nikoli příjmech!). Pokud totiž sečteme zisky všech společností prodávajících telefony, tak zisk samotného Applu tvoří neuvěřitelných 62 % této částky (dle průzkumu společnosti Counterpoint Research). Je to sice o něco méně než loni, ale stále jde o poměrně stabilní výsledek.
 
Apple logo
 
Naopak už několikátý rok po sobě padá Samsung a ten nyní bere "pouze" 17 %. Hodně však roste ziskovost společnosti Huawei, která už zabírá zhruba 8 % zisků dosažených na trhu se smartphony. Na dalších třech místech jsou nyní společnosti OPPO (5 %), Vivo (4 %) a Xiaomi (3 %).
 
Zajímavá je situace, když se podíváme na jednotlivé cenové kategorie. V té nejvyšší s cenou přes $800 (u nás zhruba nad 20 tisíc Kč) naprosto kraluje Apple s 88 % zisků. Zde to ale není nic překvapivého, protože tak drahé telefony od jiných značek téměř ani nejsou. Pokud se totiž podíváme do nižší kategorie $600 až $800 (u nás cca 15 až 20 tisíc Kč s DPH), už to zdaleka není tak jednoznačné a Apple sice vyhrává se 44 %, ale na záda mu těsně dýchá Samsung se 41 %.
 
Pokud se podíváme do vyšší střední třídy, kde máme telefony s cenami $400 až $600 (v ČR jde o telefony za cenu v rozmezí zhruba 10 až 15 tisíc Kč s DPH), je situace podstatně vyrovnanější. Na prvních dvou pozicích jsou společnosti OPPO a Apple s 22 %, třetí je Samsung, který zde bere 16 % všech zisků. Huawei je na čtvrté pozici se 14 %, Xiaomi je páté s 6 % (přitom tento výrobce téměř nevyrábí takto drahé telefony) a jako šestý je zde OnePlus s 5 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Redmi K20 a K20 Pro budou low-costové vlajkové lodě Redmi K20 a K20 Pro budou low-costové vlajkové lodě
Xiaomi, respektive jeho značka Redmi, se nás příští týden pokus přesvědčit, že vlajková loď se Snapdragonem 855 a kvalitním fotoaparátem může stát stejně jako telefon střední třídy. Pojďme si shrnou poslední uniklé informace o těchto novinkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Používáte aplikaci CM Launcher 3D? Data ponechává bez ochrany Používáte aplikaci CM Launcher 3D? Data ponechává bez ochrany
CM Launcher 3D patří se stovkami milionů stažení k nejoblíbenějším aplikacím svého druhu. Přesto bylo zjištěno, že s ochranou dat si vývojáři hlavu příliš nelámou. Jedná se o další pochybení společnosti Cheetah Mobile.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Prohlížeč Tor pro Android vyšel ve stabilní verzi Prohlížeč Tor pro Android vyšel ve stabilní verzi
Po měsících testování vyšlo první stabilní sestavení internetového prohlížeče Tor pro Android. Uživatelům poskytuje více soukromí než jiné mobilní prohlížeče. S verzí pro iOS se nepočítá a vývojáři vysvětlují, co je důvodem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei byl vyloučen z Wi-Fi Alliance a SD Association. Přijde i o technologie ARM Huawei byl vyloučen z Wi-Fi Alliance a SD Association. Přijde i o technologie ARM
Huawei přišel o členství v několika asociacích, které se starají o významné standardy. Čínskému výrobci by to mohlo zkomplikovat třeba používání microSD karet. Nejistá je také budoucnost procesorů Kirin.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
iPhone 11 zbaven dalších tajemství. Známe detaily o foťácích či iOS 13 iPhone 11 zbaven dalších tajemství. Známe detaily o foťácích či iOS 13
Na internetu se objevily nové informace o připravovaných iPhonech. Týkají se designu, reproduktorů nebo fotoaparátů, které by měly představovat vůbec největší letošní změnu., A několik nových střípků máme také o softwaru.
25.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik