www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple je velmi efektivní, bere 62 % zisku trhu smartphonů

Apple je velmi efektivní, bere 62 % zisku trhu smartphonů
, , aktualita
I když Apple není jedničkou na trhu s telefony, je zdaleka nejefektivnější firmou, co se týče zisku z jejich prodeje. Společnost totiž bere 62 % veškerých zisků, které jsou v této třídě prodejů zaznamenány.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple prodává dosti drahé telefony, které ale lidé i přesto velmi rádi kupují. Není tak divu, že na prodeji každého kusu vydělá mnohem více než konkurence, což se ostatně promítá i do přehledu zisků. Apple tak sice není jedničkou v prodejích, ale je naprosto neotřesitelný, pokud jde o zisky (pozor, mluvíme o ziscích, nikoli příjmech!). Pokud totiž sečteme zisky všech společností prodávajících telefony, tak zisk samotného Applu tvoří neuvěřitelných 62 % této částky (dle průzkumu společnosti Counterpoint Research). Je to sice o něco méně než loni, ale stále jde o poměrně stabilní výsledek.
 
Apple logo
 
Naopak už několikátý rok po sobě padá Samsung a ten nyní bere "pouze" 17 %. Hodně však roste ziskovost společnosti Huawei, která už zabírá zhruba 8 % zisků dosažených na trhu se smartphony. Na dalších třech místech jsou nyní společnosti OPPO (5 %), Vivo (4 %) a Xiaomi (3 %).
 
Zajímavá je situace, když se podíváme na jednotlivé cenové kategorie. V té nejvyšší s cenou přes $800 (u nás zhruba nad 20 tisíc Kč) naprosto kraluje Apple s 88 % zisků. Zde to ale není nic překvapivého, protože tak drahé telefony od jiných značek téměř ani nejsou. Pokud se totiž podíváme do nižší kategorie $600 až $800 (u nás cca 15 až 20 tisíc Kč s DPH), už to zdaleka není tak jednoznačné a Apple sice vyhrává se 44 %, ale na záda mu těsně dýchá Samsung se 41 %.
 
Pokud se podíváme do vyšší střední třídy, kde máme telefony s cenami $400 až $600 (v ČR jde o telefony za cenu v rozmezí zhruba 10 až 15 tisíc Kč s DPH), je situace podstatně vyrovnanější. Na prvních dvou pozicích jsou společnosti OPPO a Apple s 22 %, třetí je Samsung, který zde bere 16 % všech zisků. Huawei je na čtvrté pozici se 14 %, Xiaomi je páté s 6 % (přitom tento výrobce téměř nevyrábí takto drahé telefony) a jako šestý je zde OnePlus s 5 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří
Operační systém Google Android není zrovna synonymem pro vysoké bezpečí. Dost často se i do oficiálního obchodu dostanou závadné aplikace, což chce Google změnit. Vývojářům se ale zvýšená kontrola nelíbí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala