www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple je velmi efektivní, bere 62 % zisku trhu smartphonů

Apple je velmi efektivní, bere 62 % zisku trhu smartphonů
, , aktualita
I když Apple není jedničkou na trhu s telefony, je zdaleka nejefektivnější firmou, co se týče zisku z jejich prodeje. Společnost totiž bere 62 % veškerých zisků, které jsou v této třídě prodejů zaznamenány.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple prodává dosti drahé telefony, které ale lidé i přesto velmi rádi kupují. Není tak divu, že na prodeji každého kusu vydělá mnohem více než konkurence, což se ostatně promítá i do přehledu zisků. Apple tak sice není jedničkou v prodejích, ale je naprosto neotřesitelný, pokud jde o zisky (pozor, mluvíme o ziscích, nikoli příjmech!). Pokud totiž sečteme zisky všech společností prodávajících telefony, tak zisk samotného Applu tvoří neuvěřitelných 62 % této částky (dle průzkumu společnosti Counterpoint Research). Je to sice o něco méně než loni, ale stále jde o poměrně stabilní výsledek.
 
Apple logo
 
Naopak už několikátý rok po sobě padá Samsung a ten nyní bere "pouze" 17 %. Hodně však roste ziskovost společnosti Huawei, která už zabírá zhruba 8 % zisků dosažených na trhu se smartphony. Na dalších třech místech jsou nyní společnosti OPPO (5 %), Vivo (4 %) a Xiaomi (3 %).
 
Zajímavá je situace, když se podíváme na jednotlivé cenové kategorie. V té nejvyšší s cenou přes $800 (u nás zhruba nad 20 tisíc Kč) naprosto kraluje Apple s 88 % zisků. Zde to ale není nic překvapivého, protože tak drahé telefony od jiných značek téměř ani nejsou. Pokud se totiž podíváme do nižší kategorie $600 až $800 (u nás cca 15 až 20 tisíc Kč s DPH), už to zdaleka není tak jednoznačné a Apple sice vyhrává se 44 %, ale na záda mu těsně dýchá Samsung se 41 %.
 
Pokud se podíváme do vyšší střední třídy, kde máme telefony s cenami $400 až $600 (v ČR jde o telefony za cenu v rozmezí zhruba 10 až 15 tisíc Kč s DPH), je situace podstatně vyrovnanější. Na prvních dvou pozicích jsou společnosti OPPO a Apple s 22 %, třetí je Samsung, který zde bere 16 % všech zisků. Huawei je na čtvrté pozici se 14 %, Xiaomi je páté s 6 % (přitom tento výrobce téměř nevyrábí takto drahé telefony) a jako šestý je zde OnePlus s 5 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon
Automobilka Tesla je známá tím, že aktualizuje své vozy pomocí aktualizací přes internet, jde o tzv. over-the-air updaty. Ten poslední přinsel např. Sentry Mode, Dog Mode, ale nejen to. Vozům se také navýšil výkon až o 5 %.
20.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8 Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8
Automobilka Bentley uvádí novou lehčí verzi svého kupé a kabrioletu Continental GT. Jde o verzi V8 s dvakrát přeplňovaným osmiválcem, který dokáže oba dva vozy rozjet až na maximální rychlost 318 km/h.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic
Společnost Apple představila dva nové tablety, iPad Air a iPad mini. Druhý jmenovaný přináší kompaktní rozměry díky 7,9" displeji. Dostává však také výkonnější procesor A12 Bionic a podporu dotykového pera Apple Pencil.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil
Apple dnes představil dva nové tablety, iPad mini a iPad Air. My se podíváme na iPad Air, který vedle výkonnějšího hardwaru přináší především podporu Apple Pencil. Tu tak nyní podporují všechny nové iPady.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y
Automobilka Fisker se chystá na další pokus prorazit se svými elektromobily. Chystá totiž nové elektrické SUV, které by mělo být konkurencí Tesle Modelu Y, rovněž za příznivou cenu okolo 40000 USD.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala