www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple je velmi efektivní, bere 62 % zisku trhu smartphonů

Apple je velmi efektivní, bere 62 % zisku trhu smartphonů
, , aktualita
I když Apple není jedničkou na trhu s telefony, je zdaleka nejefektivnější firmou, co se týče zisku z jejich prodeje. Společnost totiž bere 62 % veškerých zisků, které jsou v této třídě prodejů zaznamenány.
reklama
Společnost Apple prodává dosti drahé telefony, které ale lidé i přesto velmi rádi kupují. Není tak divu, že na prodeji každého kusu vydělá mnohem více než konkurence, což se ostatně promítá i do přehledu zisků. Apple tak sice není jedničkou v prodejích, ale je naprosto neotřesitelný, pokud jde o zisky (pozor, mluvíme o ziscích, nikoli příjmech!). Pokud totiž sečteme zisky všech společností prodávajících telefony, tak zisk samotného Applu tvoří neuvěřitelných 62 % této částky (dle průzkumu společnosti Counterpoint Research). Je to sice o něco méně než loni, ale stále jde o poměrně stabilní výsledek.
 
Apple logo
 
Naopak už několikátý rok po sobě padá Samsung a ten nyní bere "pouze" 17 %. Hodně však roste ziskovost společnosti Huawei, která už zabírá zhruba 8 % zisků dosažených na trhu se smartphony. Na dalších třech místech jsou nyní společnosti OPPO (5 %), Vivo (4 %) a Xiaomi (3 %).
 
Zajímavá je situace, když se podíváme na jednotlivé cenové kategorie. V té nejvyšší s cenou přes $800 (u nás zhruba nad 20 tisíc Kč) naprosto kraluje Apple s 88 % zisků. Zde to ale není nic překvapivého, protože tak drahé telefony od jiných značek téměř ani nejsou. Pokud se totiž podíváme do nižší kategorie $600 až $800 (u nás cca 15 až 20 tisíc Kč s DPH), už to zdaleka není tak jednoznačné a Apple sice vyhrává se 44 %, ale na záda mu těsně dýchá Samsung se 41 %.
 
Pokud se podíváme do vyšší střední třídy, kde máme telefony s cenami $400 až $600 (v ČR jde o telefony za cenu v rozmezí zhruba 10 až 15 tisíc Kč s DPH), je situace podstatně vyrovnanější. Na prvních dvou pozicích jsou společnosti OPPO a Apple s 22 %, třetí je Samsung, který zde bere 16 % všech zisků. Huawei je na čtvrté pozici se 14 %, Xiaomi je páté s 6 % (přitom tento výrobce téměř nevyrábí takto drahé telefony) a jako šestý je zde OnePlus s 5 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm) Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm)
I když velké americké pickupy u nás nejsou zrovna běžným zjevem, podíváme se dnes na novinku v podobě Ram Heavy Duty, který ve své kategorii pokořil kulatou hranici točivého momentu 1000 lb-ft (1356 Nm).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět
Velmi dlouho odkládaná nabíječka Apple AirPower, která měla být schopna nabíjet několik zařízení současně, se podle neoficiálních zdrojů má konečně začít vyrábět. Bylo by už na čase, ohlášena totiž byla už v roce 2017.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám
Společnost Valeo přichází s technologií, která pomůže řidičům s přehledem dění za přívěsem. Pomocí více kamer je schopna poskládat obraz okolí přívěsu a řidič tak může vidět, co se děje v okolí přívěsu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude
Společnosti Sony se poslední dobou na poli smartphonů vůbec nedaři a značka v této oblasti upadá v zapomnění. Aby mobilní divize úplně nezmizela, chce Sony změnit strategii a zkusit jiný přístup. Odnese to ale možná řada Compact.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR
Lenovo přišlo také se dvěma novými notebooky do řady Yoga. Jde o modely Yoga S940 a C730. U prvního najdeme třeba systém umělé inteligence a HDR displej, u druhého je zajímavá např. AMOLED obrazovka.
Včera, aktualita, Milan Šurkala