Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Apple iPhone SE 2 (iPhone 9) by měl dostat i větší verzi

3.1.2020, Milan Šurkala, aktualita
O nástupci levného iPhone SE se mluví už roky a opět se objevují další zprávy, že by se tak mohlo stát. Tentokrát to vypadá, že se objeví dvě verze. Menší se 4,7" displejem a větší iPhone SE 2 Plus (iPhone 9 Plus).
Levný iPhone na sebe nechává už hodně dlouho čekat. Po ukončení výroby iPhonu SE chybí na trhu výkonný, ale zároveň i poměrně levný iPhone, což jen částečně suplují výběhové verze iPhonů 7 a 8. Už dlouho se tak hovoří o tom, že by se měl představit nástupce iPhonu SE, ale zatím nevíme nic určitého. Spekuluje se o názvu iPhone SE 2, iPhone XE nebo iPhone 9. Nyní to vypadá nejpravděpodobněji na tu poslední možnost. Podle všeho by měla novinka převzít tělo z iPhonu 8 včetně 4,7" displeje, ponechat si Touch ID i na dnešní dobu hodně velké rámečky. Kvůli tomu se dá předpokládat, že bude mít vzhledem k malému displeji docela velké rozměry. Přitom právě malé rozměry byly hlavním lákadlem předchozího modelu SE.
 
Logo Apple
 
Přestože by nový telefon měl využít staré tělo, měl by dostat velmi moderní hardware, přičemž se hovoří o procesoru Apple A13 Bionic z poslední generace iPhonů a 3 GB RAM. Další novou informací je to, že vedle klasické varianty by měla přijít i verze Plus, která by mohla dostat 5,5" displej (mohlo by jít tedy o úpravu iPhonu 8 Plus) nebo dokonce 6,1" LCD (pak by taková verze mohla vycházet z iPhonu XR). Zatímco SE 2 (iPhone 9) by se měl patrně objevit letos, varianta Plus by se měla podle uniklých informací objevit až v roce 2021. Každopádně zatím není nic jisté a je docela dobře možné, že se nástupce modelu SE opět neobjeví a dočkáme se jen dalších a dalších "úniků".
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama