www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple iPhone SE 2 (iPhone 9) by měl dostat i větší verzi

Apple iPhone SE 2 (iPhone 9) by měl dostat i větší verzi
, , aktualita
O nástupci levného iPhone SE se mluví už roky a opět se objevují další zprávy, že by se tak mohlo stát. Tentokrát to vypadá, že se objeví dvě verze. Menší se 4,7" displejem a větší iPhone SE 2 Plus (iPhone 9 Plus).
K oblíbeným
reklama
Levný iPhone na sebe nechává už hodně dlouho čekat. Po ukončení výroby iPhonu SE chybí na trhu výkonný, ale zároveň i poměrně levný iPhone, což jen částečně suplují výběhové verze iPhonů 7 a 8. Už dlouho se tak hovoří o tom, že by se měl představit nástupce iPhonu SE, ale zatím nevíme nic určitého. Spekuluje se o názvu iPhone SE 2, iPhone XE nebo iPhone 9. Nyní to vypadá nejpravděpodobněji na tu poslední možnost. Podle všeho by měla novinka převzít tělo z iPhonu 8 včetně 4,7" displeje, ponechat si Touch ID i na dnešní dobu hodně velké rámečky. Kvůli tomu se dá předpokládat, že bude mít vzhledem k malému displeji docela velké rozměry. Přitom právě malé rozměry byly hlavním lákadlem předchozího modelu SE.
 
Logo Apple
 
Přestože by nový telefon měl využít staré tělo, měl by dostat velmi moderní hardware, přičemž se hovoří o procesoru Apple A13 Bionic z poslední generace iPhonů a 3 GB RAM. Další novou informací je to, že vedle klasické varianty by měla přijít i verze Plus, která by mohla dostat 5,5" displej (mohlo by jít tedy o úpravu iPhonu 8 Plus) nebo dokonce 6,1" LCD (pak by taková verze mohla vycházet z iPhonu XR). Zatímco SE 2 (iPhone 9) by se měl patrně objevit letos, varianta Plus by se měla podle uniklých informací objevit až v roce 2021. Každopádně zatím není nic jisté a je docela dobře možné, že se nástupce modelu SE opět neobjeví a dočkáme se jen dalších a dalších "úniků".
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Omdia: roku 2020 kraloval iPhone 11, na 10. místě překvapivě iPhone 12 mini Omdia: roku 2020 kraloval iPhone 11, na 10. místě překvapivě iPhone 12 mini
Omdia zveřejnila statistiky prodejů smartphonů za minulý rok a drtivě to měl vyhrát iPhone 11. Hodně se dařilo i levnému iPhonu SE a překvapivá je 10. pozice iPhonu 12 mini, který je jinde považován za nepříliš úspěšný.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple se vrací na pozici jedničky poprvé od roku 2016 díky iPhonu 12 Apple se vrací na pozici jedničky poprvé od roku 2016 díky iPhonu 12
Apple mívá sice často nejprodávanější model telefonu na světě, ale jako výrobce nebyl na pozici čtvrtletní jedničky už od roku 2016. To se nyní mění díky obrovskému úspěchu iPhonu 12. Za poslední čtvrtletí tak předběhl i Samsung.
25.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Huawei uvedlo 8" skládací telefon Mate X2 s fotoaparáty Leica Huawei uvedlo 8" skládací telefon Mate X2 s fotoaparáty Leica
Společnost Huawei uvedla nový skládací telefon, který má po rozložení 8" displej typu OLED. Zaujmout chce také čtveřicí fotoaparátů Leica a výkonným procesorem Kirin 9000. Ten už v dalších telefonech neuvidíme.
24.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 5: superstar na trhu wearables? Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 5: superstar na trhu wearables?
Xiaomi se svými chytrými náramky Mi Band opravdu boduje. Máme tu už pátou generaci Mi Band 5, která dostává větší barevný displej AMOLED a především konečně pohodlný způsob nabíjení díky magnetické nabíječce.
24.2.2021, recenze, Milan Šurkala8 komentářů
Hyundai uvádí Ioniq 5, velmi prostorný elektromobil s 800V akumulátorem Hyundai uvádí Ioniq 5, velmi prostorný elektromobil s 800V akumulátorem
Automobilka Hyundai uvedla nový elektromobil Ioniq, který významně překonává laťku nastavenou svým předchůdcem. Je velmi prostorný, má 3metrový rozvor, 800V akumulátor a retro design odkazující na původní Pony.
23.2.2021, aktualita, Milan Šurkala