Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Apple iPhone 8 Plus byl nejprodávanějším iPhonem v USA

28.7.2018, Milan Šurkala, aktualita
Byly zveřejněny statistiky prodejů smartphonů Apple iPhone za poslední čtvrtletí v USA. Nejdražší iPhone X není nejprodávanějším modelem, neboť tento titul náleží modelu iPhone 8 Plus s 24% zastoupením.
Podle analytické firmy CIRP (Consumer Intelligence Research Partners) se iPhone 8 Plus stal nejprodávanějším smartphonem značky Apple v USA za poslední čtvrtletí (Q2/2018). Celkem dosáhl na téměř čtvrtinu všech prodejů (24 %). Menší verze iPhone 8 se zmohla jen na 13 %. Naproti tomu vlajková loď iPhone X se může chlubit přibližně 17 %, což sice nestačí na první místo, ale i tak jde o solidní počty.
 
Apple iPhone 8 Plus
 
Pokud jde o starší modely iPhone 7 a 7 Plus, tak zde je naopak populárnější ta menší verze se zhruba 16% zastoupením, kdežto ta větší se musí spokojit s přibližně 11 %. Z toho jde vidět, že zákazníci Applu mají tendence kupovat spíše základní, levnější (a starší) modely nebo naopak nejnovější high-end a o střední modely není až takový zájem (nejnovější základ nebo starý high-end).
 
Zbývají pak ještě tři aktuálně prodávané verze. Malý iPhone SE, který je u nás dosti populární, si v USA připsal přibližně 8 %. iPhone 6S Plus má prodeje mizivé, ty činí kolem 3 % a potvrzuje se výše řečené, že o starý high-end není moc zájem. Naproti tomu základní iPhone 6S si stále připisuje okolo 8 % jako levná vstupenka do světla Applu.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama