www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple iPhone 8 Plus byl nejprodávanějším iPhonem v USA

Apple iPhone 8 Plus byl nejprodávanějším iPhonem v USA
, , aktualita
Byly zveřejněny statistiky prodejů smartphonů Apple iPhone za poslední čtvrtletí v USA. Nejdražší iPhone X není nejprodávanějším modelem, neboť tento titul náleží modelu iPhone 8 Plus s 24% zastoupením.
K oblíbeným
reklama
Podle analytické firmy CIRP (Consumer Intelligence Research Partners) se iPhone 8 Plus stal nejprodávanějším smartphonem značky Apple v USA za poslední čtvrtletí (Q2/2018). Celkem dosáhl na téměř čtvrtinu všech prodejů (24 %). Menší verze iPhone 8 se zmohla jen na 13 %. Naproti tomu vlajková loď iPhone X se může chlubit přibližně 17 %, což sice nestačí na první místo, ale i tak jde o solidní počty.
 
Apple iPhone 8 Plus
 
Pokud jde o starší modely iPhone 7 a 7 Plus, tak zde je naopak populárnější ta menší verze se zhruba 16% zastoupením, kdežto ta větší se musí spokojit s přibližně 11 %. Z toho jde vidět, že zákazníci Applu mají tendence kupovat spíše základní, levnější (a starší) modely nebo naopak nejnovější high-end a o střední modely není až takový zájem (nejnovější základ nebo starý high-end).
 
Zbývají pak ještě tři aktuálně prodávané verze. Malý iPhone SE, který je u nás dosti populární, si v USA připsal přibližně 8 %. iPhone 6S Plus má prodeje mizivé, ty činí kolem 3 % a potvrzuje se výše řečené, že o starý high-end není moc zájem. Naproti tomu základní iPhone 6S si stále připisuje okolo 8 % jako levná vstupenka do světla Applu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo? Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo?
Už dobře víme, že se papírové spotřeby aut velmi často rozcházejí s realitou dosahovanou na silnicích. Největší kouzla ale výrobci jednoznačně vytváří u plug-in hybridů. Proč tomu tak je a kdo za to vlastně může?
Dnes, článek, Milan Šurkala
Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem
Skládací smartphone Huawei Mate X byl samotným šéfem pro Západní Evropu potvrzen nejpozději na září. Nejvíce překvapivou informací je však to, že navzdory americkému banu bude mít operační systém Google Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu
Dnes módní placení pomocí mobilního telefonu a Google Pay bude opět o něco univerzálnější. Platební aplikace Googlu totiž bude vedle platebních karet nově podporovat svázání s účtem od PayPalu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR
Netrvalo to vůbec dlouho a dlouho očekávaná mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite se dostává do dalších zemí včetně té naší. Kdo chce, může si už hru zdarma stáhnout na oficiálních obchodech.
24.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává
Pokud máte starší Apple MacBook pro (zejména ty koupené v letech 2015 a 2016), může mít váš přístroj vadnou baterii, která se může přehřát a vznítit. Společnost Apple je tak svolává k dobrovolné opravě.
23.6.2019, aktualita, Milan Šurkala