www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple iPhone 8 Plus byl nejprodávanějším iPhonem v USA

Apple iPhone 8 Plus byl nejprodávanějším iPhonem v USA
, , aktualita
Byly zveřejněny statistiky prodejů smartphonů Apple iPhone za poslední čtvrtletí v USA. Nejdražší iPhone X není nejprodávanějším modelem, neboť tento titul náleží modelu iPhone 8 Plus s 24% zastoupením.
K oblíbeným
reklama
Podle analytické firmy CIRP (Consumer Intelligence Research Partners) se iPhone 8 Plus stal nejprodávanějším smartphonem značky Apple v USA za poslední čtvrtletí (Q2/2018). Celkem dosáhl na téměř čtvrtinu všech prodejů (24 %). Menší verze iPhone 8 se zmohla jen na 13 %. Naproti tomu vlajková loď iPhone X se může chlubit přibližně 17 %, což sice nestačí na první místo, ale i tak jde o solidní počty.
 
Apple iPhone 8 Plus
 
Pokud jde o starší modely iPhone 7 a 7 Plus, tak zde je naopak populárnější ta menší verze se zhruba 16% zastoupením, kdežto ta větší se musí spokojit s přibližně 11 %. Z toho jde vidět, že zákazníci Applu mají tendence kupovat spíše základní, levnější (a starší) modely nebo naopak nejnovější high-end a o střední modely není až takový zájem (nejnovější základ nebo starý high-end).
 
Zbývají pak ještě tři aktuálně prodávané verze. Malý iPhone SE, který je u nás dosti populární, si v USA připsal přibližně 8 %. iPhone 6S Plus má prodeje mizivé, ty činí kolem 3 % a potvrzuje se výše řečené, že o starý high-end není moc zájem. Naproti tomu základní iPhone 6S si stále připisuje okolo 8 % jako levná vstupenka do světla Applu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon
Automobilka Tesla je známá tím, že aktualizuje své vozy pomocí aktualizací přes internet, jde o tzv. over-the-air updaty. Ten poslední přinsel např. Sentry Mode, Dog Mode, ale nejen to. Vozům se také navýšil výkon až o 5 %.
20.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8 Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8
Automobilka Bentley uvádí novou lehčí verzi svého kupé a kabrioletu Continental GT. Jde o verzi V8 s dvakrát přeplňovaným osmiválcem, který dokáže oba dva vozy rozjet až na maximální rychlost 318 km/h.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic
Společnost Apple představila dva nové tablety, iPad Air a iPad mini. Druhý jmenovaný přináší kompaktní rozměry díky 7,9" displeji. Dostává však také výkonnější procesor A12 Bionic a podporu dotykového pera Apple Pencil.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil
Apple dnes představil dva nové tablety, iPad mini a iPad Air. My se podíváme na iPad Air, který vedle výkonnějšího hardwaru přináší především podporu Apple Pencil. Tu tak nyní podporují všechny nové iPady.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y
Automobilka Fisker se chystá na další pokus prorazit se svými elektromobily. Chystá totiž nové elektrické SUV, které by mělo být konkurencí Tesle Modelu Y, rovněž za příznivou cenu okolo 40000 USD.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala