www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple iPhone 8 Plus byl nejprodávanějším iPhonem v USA

Apple iPhone 8 Plus byl nejprodávanějším iPhonem v USA
, , aktualita
Byly zveřejněny statistiky prodejů smartphonů Apple iPhone za poslední čtvrtletí v USA. Nejdražší iPhone X není nejprodávanějším modelem, neboť tento titul náleží modelu iPhone 8 Plus s 24% zastoupením.
reklama
Podle analytické firmy CIRP (Consumer Intelligence Research Partners) se iPhone 8 Plus stal nejprodávanějším smartphonem značky Apple v USA za poslední čtvrtletí (Q2/2018). Celkem dosáhl na téměř čtvrtinu všech prodejů (24 %). Menší verze iPhone 8 se zmohla jen na 13 %. Naproti tomu vlajková loď iPhone X se může chlubit přibližně 17 %, což sice nestačí na první místo, ale i tak jde o solidní počty.
 
Apple iPhone 8 Plus
 
Pokud jde o starší modely iPhone 7 a 7 Plus, tak zde je naopak populárnější ta menší verze se zhruba 16% zastoupením, kdežto ta větší se musí spokojit s přibližně 11 %. Z toho jde vidět, že zákazníci Applu mají tendence kupovat spíše základní, levnější (a starší) modely nebo naopak nejnovější high-end a o střední modely není až takový zájem (nejnovější základ nebo starý high-end).
 
Zbývají pak ještě tři aktuálně prodávané verze. Malý iPhone SE, který je u nás dosti populární, si v USA připsal přibližně 8 %. iPhone 6S Plus má prodeje mizivé, ty činí kolem 3 % a potvrzuje se výše řečené, že o starý high-end není moc zájem. Naproti tomu základní iPhone 6S si stále připisuje okolo 8 % jako levná vstupenka do světla Applu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm) Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm)
I když velké americké pickupy u nás nejsou zrovna běžným zjevem, podíváme se dnes na novinku v podobě Ram Heavy Duty, který ve své kategorii pokořil kulatou hranici točivého momentu 1000 lb-ft (1356 Nm).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět
Velmi dlouho odkládaná nabíječka Apple AirPower, která měla být schopna nabíjet několik zařízení současně, se podle neoficiálních zdrojů má konečně začít vyrábět. Bylo by už na čase, ohlášena totiž byla už v roce 2017.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám
Společnost Valeo přichází s technologií, která pomůže řidičům s přehledem dění za přívěsem. Pomocí více kamer je schopna poskládat obraz okolí přívěsu a řidič tak může vidět, co se děje v okolí přívěsu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude
Společnosti Sony se poslední dobou na poli smartphonů vůbec nedaři a značka v této oblasti upadá v zapomnění. Aby mobilní divize úplně nezmizela, chce Sony změnit strategii a zkusit jiný přístup. Odnese to ale možná řada Compact.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR
Lenovo přišlo také se dvěma novými notebooky do řady Yoga. Jde o modely Yoga S940 a C730. U prvního najdeme třeba systém umělé inteligence a HDR displej, u druhého je zajímavá např. AMOLED obrazovka.
Včera, aktualita, Milan Šurkala