www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple iPhone 12 má mít sub-6Ghz i mmWave 5G, ale jen někde

Apple iPhone 12 má mít sub-6Ghz i mmWave 5G, ale jen někde
, , aktualita
Na podzim bychom se měli dočkat další generace smartphonů Apple iPhone 12. Ačkoli to vypadalo, že Apple bude s 5G několik let pozadu, nakonec to nebude tak špatné a 5G by měly dostat už letošní modely.
K oblíbeným
reklama
Patentový boj mezi Applem a Qualcommem se v minulosti vyostřil natolik, až to vypadalo, že iPhony dostanou 5G připojení nejdříve v roce 2021, možná až 2022. Intelu se totiž jeho 5G modemy pořád nedařilo vyvíjet a Qualcomm je Applu kvůli sporům nechtěl prodávat. Nakonec ale došlo k usmíření a podle všeho by podporu 5G měly dostat letošní iPhony 12. Apple by tak dle analytiků nakonec neměl být kvůli těmto rozbrojům 2-3 roky pozadu za ostatními. Navíc, telefony by měly nabídnout podporu rychlejšího mmWave i pomalejšího pásma sub-6GHz.
 
Apple iPhone 11 Pro
stávající Apple iPhone 11 Pro
 
A právě to, že tu máme dva různé "typy" 5G, může být v budoucnu problém. Obecně, v některých zemích u některých poskytovatelů s některými telefony tak nemusí 5G fungovat, protože telefony budou podporovat jen jeden z těchto typů a operátor může naopak používat právě ten druhý typ.
 
A zmatek má být podle uniklých informací trochu i u Applu. Ačkoli má u iPhonu 12 podporovat obě pásma, toto má platit jen pro vybrané země, mezi něž patří USA, Kanada, Japonsko, Jižní Korea a Velká Británie. V dalších zemích bude podpora mmWave vypuštěna a uživatelé se budou muset spokojit jen se sub-6GHz. Na druhou stranu je nutné říci, že to budou ty země, kde operátoři nevyužívají mmWave pásmo, takže uživatelé ve většině případů ani o nic nepřijdou (neužijí si větší rychlosti akorát při vycestování do zemí, kde je mmWave používáno).
 
Zdroj: wccftech.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Omdia: roku 2020 kraloval iPhone 11, na 10. místě překvapivě iPhone 12 mini Omdia: roku 2020 kraloval iPhone 11, na 10. místě překvapivě iPhone 12 mini
Omdia zveřejnila statistiky prodejů smartphonů za minulý rok a drtivě to měl vyhrát iPhone 11. Hodně se dařilo i levnému iPhonu SE a překvapivá je 10. pozice iPhonu 12 mini, který je jinde považován za nepříliš úspěšný.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple se vrací na pozici jedničky poprvé od roku 2016 díky iPhonu 12 Apple se vrací na pozici jedničky poprvé od roku 2016 díky iPhonu 12
Apple mívá sice často nejprodávanější model telefonu na světě, ale jako výrobce nebyl na pozici čtvrtletní jedničky už od roku 2016. To se nyní mění díky obrovskému úspěchu iPhonu 12. Za poslední čtvrtletí tak předběhl i Samsung.
25.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Huawei uvedlo 8" skládací telefon Mate X2 s fotoaparáty Leica Huawei uvedlo 8" skládací telefon Mate X2 s fotoaparáty Leica
Společnost Huawei uvedla nový skládací telefon, který má po rozložení 8" displej typu OLED. Zaujmout chce také čtveřicí fotoaparátů Leica a výkonným procesorem Kirin 9000. Ten už v dalších telefonech neuvidíme.
24.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 5: superstar na trhu wearables? Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 5: superstar na trhu wearables?
Xiaomi se svými chytrými náramky Mi Band opravdu boduje. Máme tu už pátou generaci Mi Band 5, která dostává větší barevný displej AMOLED a především konečně pohodlný způsob nabíjení díky magnetické nabíječce.
24.2.2021, recenze, Milan Šurkala8 komentářů
Hyundai uvádí Ioniq 5, velmi prostorný elektromobil s 800V akumulátorem Hyundai uvádí Ioniq 5, velmi prostorný elektromobil s 800V akumulátorem
Automobilka Hyundai uvedla nový elektromobil Ioniq, který významně překonává laťku nastavenou svým předchůdcem. Je velmi prostorný, má 3metrový rozvor, 800V akumulátor a retro design odkazující na původní Pony.
23.2.2021, aktualita, Milan Šurkala