www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple iPhone 12 má mít sub-6Ghz i mmWave 5G, ale jen někde

Apple iPhone 12 má mít sub-6Ghz i mmWave 5G, ale jen někde
, , aktualita
Na podzim bychom se měli dočkat další generace smartphonů Apple iPhone 12. Ačkoli to vypadalo, že Apple bude s 5G několik let pozadu, nakonec to nebude tak špatné a 5G by měly dostat už letošní modely.
K oblíbeným
reklama
Patentový boj mezi Applem a Qualcommem se v minulosti vyostřil natolik, až to vypadalo, že iPhony dostanou 5G připojení nejdříve v roce 2021, možná až 2022. Intelu se totiž jeho 5G modemy pořád nedařilo vyvíjet a Qualcomm je Applu kvůli sporům nechtěl prodávat. Nakonec ale došlo k usmíření a podle všeho by podporu 5G měly dostat letošní iPhony 12. Apple by tak dle analytiků nakonec neměl být kvůli těmto rozbrojům 2-3 roky pozadu za ostatními. Navíc, telefony by měly nabídnout podporu rychlejšího mmWave i pomalejšího pásma sub-6GHz.
 
Apple iPhone 11 Pro
stávající Apple iPhone 11 Pro
 
A právě to, že tu máme dva různé "typy" 5G, může být v budoucnu problém. Obecně, v některých zemích u některých poskytovatelů s některými telefony tak nemusí 5G fungovat, protože telefony budou podporovat jen jeden z těchto typů a operátor může naopak používat právě ten druhý typ.
 
A zmatek má být podle uniklých informací trochu i u Applu. Ačkoli má u iPhonu 12 podporovat obě pásma, toto má platit jen pro vybrané země, mezi něž patří USA, Kanada, Japonsko, Jižní Korea a Velká Británie. V dalších zemích bude podpora mmWave vypuštěna a uživatelé se budou muset spokojit jen se sub-6GHz. Na druhou stranu je nutné říci, že to budou ty země, kde operátoři nevyužívají mmWave pásmo, takže uživatelé ve většině případů ani o nic nepřijdou (neužijí si větší rychlosti akorát při vycestování do zemí, kde je mmWave používáno).
 
Zdroj: wccftech.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala