www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple iPhone 12 má mít sub-6Ghz i mmWave 5G, ale jen někde

Apple iPhone 12 má mít sub-6Ghz i mmWave 5G, ale jen někde
, , aktualita
Na podzim bychom se měli dočkat další generace smartphonů Apple iPhone 12. Ačkoli to vypadalo, že Apple bude s 5G několik let pozadu, nakonec to nebude tak špatné a 5G by měly dostat už letošní modely.
K oblíbeným
reklama
Patentový boj mezi Applem a Qualcommem se v minulosti vyostřil natolik, až to vypadalo, že iPhony dostanou 5G připojení nejdříve v roce 2021, možná až 2022. Intelu se totiž jeho 5G modemy pořád nedařilo vyvíjet a Qualcomm je Applu kvůli sporům nechtěl prodávat. Nakonec ale došlo k usmíření a podle všeho by podporu 5G měly dostat letošní iPhony 12. Apple by tak dle analytiků nakonec neměl být kvůli těmto rozbrojům 2-3 roky pozadu za ostatními. Navíc, telefony by měly nabídnout podporu rychlejšího mmWave i pomalejšího pásma sub-6GHz.
 
Apple iPhone 11 Pro
stávající Apple iPhone 11 Pro
 
A právě to, že tu máme dva různé "typy" 5G, může být v budoucnu problém. Obecně, v některých zemích u některých poskytovatelů s některými telefony tak nemusí 5G fungovat, protože telefony budou podporovat jen jeden z těchto typů a operátor může naopak používat právě ten druhý typ.
 
A zmatek má být podle uniklých informací trochu i u Applu. Ačkoli má u iPhonu 12 podporovat obě pásma, toto má platit jen pro vybrané země, mezi něž patří USA, Kanada, Japonsko, Jižní Korea a Velká Británie. V dalších zemích bude podpora mmWave vypuštěna a uživatelé se budou muset spokojit jen se sub-6GHz. Na druhou stranu je nutné říci, že to budou ty země, kde operátoři nevyužívají mmWave pásmo, takže uživatelé ve většině případů ani o nic nepřijdou (neužijí si větší rychlosti akorát při vycestování do zemí, kde je mmWave používáno).
 
Zdroj: wccftech.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji
Některé státy umožňují řidičům si zvolit pro svého plechového miláčka registrační značky na přání. V americkém Vermontu míří ke schválení návrh zákona, který má dovolit dokonce i nejrůznější smajlíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE
Produkty Apple jsou známy dlouhodobou podporou a vypadá to, že v případě iPhonů 6S a SE na tom budou telefony opravdu hodně dobře. I ty by totiž měly dostat připravovaný operační systém iOS 14, tedy už šestou verzi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m. Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m.
Speciální nákladní vozy Mercedes-Benz Unimog U5023 pomohly s instalací čtyř rádiových stanic v Chile v nadmořské výšce přes 6000 m.n.m. a stihly také trhnout výškový rekord. Dojely až do 6694 m.n.m.
26.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen
Automobilka Tesla míří stále vzhůru. Hodnota akcií nadále výrazně stoupá a nyní má celá společnost hodnotu vyšší než 100 miliard USD. Tím se jí podařilo z druhého místa sesadit takového giganta, jakým je Volkswagen.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6 Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6
Společnost Qualcomm rozšířila nabídku mobilních procesorů o nové modely Snapdragon 720G, 662 a 460. Všechny podporují Wi-Fi 6 i indický polohový systém NavIC. Nezájem ale panuje v oblasti 5G.
23.1.2020, aktualita, Milan Šurkala