www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple iPhone 11 nebude mít zasílání zpráv bez mobilního signálu

Apple iPhone 11 nebude mít zasílání zpráv bez mobilního signálu
, , aktualita
Nové smartphony Apple iPhone 11 měly mít zajímavou funkci, která měla umožnit zasílání zpráv mezi iPhony, a to i tehdy, když byly bez signálu mobilního operátora. Nakonec se tak asi nestane.
K oblíbeným
reklama
Jednou z nových funkcí připravovaných smartphonů Apple iPhone 11 měla být možnost zasílání zpráv jiným uživatelům i v místech bez mobilního signálu (tedy tam, kde není pokrytí operátorem). Neoficiální informace však hovoří o tom, že Apple nakonec tuto novinku do iPhonů 11 nedá. Systém měl fungovat na principu podobný vysílačkám přes rádiové vlny (hovoří se o frekvenci okolo 900 MHz). Důvodem zrušení připravované funkce by měl být fakt, že Apple bude příště přecházet na modemy Qualcommu, které tuto funkci nemají (budou však mít 5G), zatímco v nových modemech Intelu v letošních iPhonech by byla tato funkce podporována. Kdyby ji však Apple aktivoval.
 
Apple iPhone XS Max
 
Nemá však smysl uvádět nyní novou funkci, aby ji Apple v příštím roce s modemy Qualcommu zrušil. Protože ale Apple odkoupil modemovou divizi od Intelu, je velmi pravděpodobné, že po ukončení období qualcommovských modemů si Apple nasadí ty svoje a s nimi i tuto funkci. Tak se ale možná stane až v roce 2025, kdy vyprší smlouva s Qualcommem (nebude-li riskovat vysoké pokuty za nedodržení smluv). Nové iPhony by měly být představeny 10. září.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED
Apple představil novou generaci tabletů iPad Pro. Z již tak hodně svižných tabletů se staly ještě větší rychlíci díky procesoru Apple M1. Máme zde minimálně 8 GB RAM, USB 4 s podporou Thunderboltu a větší verze má i displej s mini-LED.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
19.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře