Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Apple iPhone 11 nebude mít zasílání zpráv bez mobilního signálu

27.8.2019, Milan Šurkala, aktualita
Nové smartphony Apple iPhone 11 měly mít zajímavou funkci, která měla umožnit zasílání zpráv mezi iPhony, a to i tehdy, když byly bez signálu mobilního operátora. Nakonec se tak asi nestane.
Jednou z nových funkcí připravovaných smartphonů Apple iPhone 11 měla být možnost zasílání zpráv jiným uživatelům i v místech bez mobilního signálu (tedy tam, kde není pokrytí operátorem). Neoficiální informace však hovoří o tom, že Apple nakonec tuto novinku do iPhonů 11 nedá. Systém měl fungovat na principu podobný vysílačkám přes rádiové vlny (hovoří se o frekvenci okolo 900 MHz). Důvodem zrušení připravované funkce by měl být fakt, že Apple bude příště přecházet na modemy Qualcommu, které tuto funkci nemají (budou však mít 5G), zatímco v nových modemech Intelu v letošních iPhonech by byla tato funkce podporována. Kdyby ji však Apple aktivoval.
 
Apple iPhone XS Max
 
Nemá však smysl uvádět nyní novou funkci, aby ji Apple v příštím roce s modemy Qualcommu zrušil. Protože ale Apple odkoupil modemovou divizi od Intelu, je velmi pravděpodobné, že po ukončení období qualcommovských modemů si Apple nasadí ty svoje a s nimi i tuto funkci. Tak se ale možná stane až v roce 2025, kdy vyprší smlouva s Qualcommem (nebude-li riskovat vysoké pokuty za nedodržení smluv). Nové iPhony by měly být představeny 10. září.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama