www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple iPhone 11 nebude mít zasílání zpráv bez mobilního signálu

Apple iPhone 11 nebude mít zasílání zpráv bez mobilního signálu
, , aktualita
Nové smartphony Apple iPhone 11 měly mít zajímavou funkci, která měla umožnit zasílání zpráv mezi iPhony, a to i tehdy, když byly bez signálu mobilního operátora. Nakonec se tak asi nestane.
K oblíbeným
reklama
Jednou z nových funkcí připravovaných smartphonů Apple iPhone 11 měla být možnost zasílání zpráv jiným uživatelům i v místech bez mobilního signálu (tedy tam, kde není pokrytí operátorem). Neoficiální informace však hovoří o tom, že Apple nakonec tuto novinku do iPhonů 11 nedá. Systém měl fungovat na principu podobný vysílačkám přes rádiové vlny (hovoří se o frekvenci okolo 900 MHz). Důvodem zrušení připravované funkce by měl být fakt, že Apple bude příště přecházet na modemy Qualcommu, které tuto funkci nemají (budou však mít 5G), zatímco v nových modemech Intelu v letošních iPhonech by byla tato funkce podporována. Kdyby ji však Apple aktivoval.
 
Apple iPhone XS Max
 
Nemá však smysl uvádět nyní novou funkci, aby ji Apple v příštím roce s modemy Qualcommu zrušil. Protože ale Apple odkoupil modemovou divizi od Intelu, je velmi pravděpodobné, že po ukončení období qualcommovských modemů si Apple nasadí ty svoje a s nimi i tuto funkci. Tak se ale možná stane až v roce 2025, kdy vyprší smlouva s Qualcommem (nebude-li riskovat vysoké pokuty za nedodržení smluv). Nové iPhony by měly být představeny 10. září.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom
Oslavy 10letého výročí Xiaomi se nesou ve znamení nových produktů. Jedním z nich je i smartphone Mi 10 Ultra, který přináší tři "120". Má 120Hz displej, fotoaparáty se 120× zoomem a ultra rychlé 120W nabíjení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou
Elektromobily jsou mnohými považovány za velmi nebezpečné zejména kvůli akumulátoru, jehož případný požár je v podstatě neuhasitelný. Jeden z řidičů Tesly Model S ale naopak byl rád, že při nehodě seděl v Tesle Model S s vysokým pětihvězdičkovým hodnocením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA
Lucid Motors chce už za pár týdnů představit svůj elektromobil Air EV. Ten má být doslova rekordmanem v dojezdu, který má překonat i Teslu Model S. Hovoří se totiž o 517 mílích, tedy 832 kilometrech.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12 Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12
Na letošní podzim si Apple chystá čtyři nové telefony řady iPhone 12. Půjde o iPhone 12 a 12 Pro, přičemž ke každému z nich bude k dispozici i zvětšená varianta Max. Zatímco tyto modely mají mít podporu 5G, údajně se má chystat i 4G/LTE verze.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13 CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13
Už za pár týdnů by se měly představit nové telefony Apple iPhone 12 a s nimi i nové procesory Apple A14 Bionic. Podle nových úniků by tyto 5nm procesory měly nabídnout výrazně vyšší výkon, hovoří se až o 40 %.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala