www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple iPhone 11 nebude mít zasílání zpráv bez mobilního signálu

Apple iPhone 11 nebude mít zasílání zpráv bez mobilního signálu
, , aktualita
Nové smartphony Apple iPhone 11 měly mít zajímavou funkci, která měla umožnit zasílání zpráv mezi iPhony, a to i tehdy, když byly bez signálu mobilního operátora. Nakonec se tak asi nestane.
K oblíbeným
reklama
Jednou z nových funkcí připravovaných smartphonů Apple iPhone 11 měla být možnost zasílání zpráv jiným uživatelům i v místech bez mobilního signálu (tedy tam, kde není pokrytí operátorem). Neoficiální informace však hovoří o tom, že Apple nakonec tuto novinku do iPhonů 11 nedá. Systém měl fungovat na principu podobný vysílačkám přes rádiové vlny (hovoří se o frekvenci okolo 900 MHz). Důvodem zrušení připravované funkce by měl být fakt, že Apple bude příště přecházet na modemy Qualcommu, které tuto funkci nemají (budou však mít 5G), zatímco v nových modemech Intelu v letošních iPhonech by byla tato funkce podporována. Kdyby ji však Apple aktivoval.
 
Apple iPhone XS Max
 
Nemá však smysl uvádět nyní novou funkci, aby ji Apple v příštím roce s modemy Qualcommu zrušil. Protože ale Apple odkoupil modemovou divizi od Intelu, je velmi pravděpodobné, že po ukončení období qualcommovských modemů si Apple nasadí ty svoje a s nimi i tuto funkci. Tak se ale možná stane až v roce 2025, kdy vyprší smlouva s Qualcommem (nebude-li riskovat vysoké pokuty za nedodržení smluv). Nové iPhony by měly být představeny 10. září.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rekordní Tesla se "pokazila", na Nürburgring musela odtahovka Rekordní Tesla se "pokazila", na Nürburgring musela odtahovka
Tesla se snaží vyvíjet novou sportovní verzi Modelu S s režimem Plaid na Severní smyčce Nürburgring, kde měla drtivě překonat časy konkurenčního Porsche Taycan. Jenže ne vše jde podle plánu, pro jeden z vozů si přijel odtah.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Huawei Mate 30 Pro: s 5G, ale bez Googlu Huawei Mate 30 Pro: s 5G, ale bez Googlu
Huawei představil nové výkonné smartphony Mate 30 a Mate 30 Pro. Nově tu najdeme i 5G verzi, naopak tu kvůli Trumpově administrativě a banům ze strany USA nenajdeme žádné aplikace od Googlu.
20.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Vědci vyvinuli odemykání telefonu sluchátky a ušima Vědci vyvinuli odemykání telefonu sluchátky a ušima
Telefony jsme už odemykali otisky prstů nebo tvářemi, tentokrát to chtějí vědci z University at Buffalo provádět pomocí speciálních sluchátek a uší. Biometrickým znakem tu totiž bude tvar ušního kanálku.
20.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund
Elon Musk vyhlásil válku elektromobilu Porsche Taycan a rozhodl se ho překonat v času, za který dokáže jeho Model S zajet Severní smyčku Nürburgringu. Prý se to povedlo, a to dokonce o téměř 20 sekund. Což je k nevíře.
18.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář