reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Apple iPhone 11 nebude mít zasílání zpráv bez mobilního signálu

, , aktualita
Apple iPhone 11 nebude mít zasílání zpráv bez mobilního signálu
Nové smartphony Apple iPhone 11 měly mít zajímavou funkci, která měla umožnit zasílání zpráv mezi iPhony, a to i tehdy, když byly bez signálu mobilního operátora. Nakonec se tak asi nestane.
Apple iPhone 11 nebude mít zasílání zpráv bez mobilního signálu
Jednou z nových funkcí připravovaných smartphonů Apple iPhone 11 měla být možnost zasílání zpráv jiným uživatelům i v místech bez mobilního signálu (tedy tam, kde není pokrytí operátorem). Neoficiální informace však hovoří o tom, že Apple nakonec tuto novinku do iPhonů 11 nedá. Systém měl fungovat na principu podobný vysílačkám přes rádiové vlny (hovoří se o frekvenci okolo 900 MHz). Důvodem zrušení připravované funkce by měl být fakt, že Apple bude příště přecházet na modemy Qualcommu, které tuto funkci nemají (budou však mít 5G), zatímco v nových modemech Intelu v letošních iPhonech by byla tato funkce podporována. Kdyby ji však Apple aktivoval.
 
Apple iPhone XS Max
 
Nemá však smysl uvádět nyní novou funkci, aby ji Apple v příštím roce s modemy Qualcommu zrušil. Protože ale Apple odkoupil modemovou divizi od Intelu, je velmi pravděpodobné, že po ukončení období qualcommovských modemů si Apple nasadí ty svoje a s nimi i tuto funkci. Tak se ale možná stane až v roce 2025, kdy vyprší smlouva s Qualcommem (nebude-li riskovat vysoké pokuty za nedodržení smluv). Nové iPhony by měly být představeny 10. září.