www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů

Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů
, , aktualita
I když mnozí přičítají Applu plánované zastarávání, je pravdou, že snad žádná konkurence nemá tak dlouhodobou softwarovou podporu jako on. I to se projevuje na tom, že už 90 % iPhonů má novou verzi iOS 14.
K oblíbeným
reklama
Telefony Apple iPhone jsou hodně drahé, ale mají jednu velkou výhodu. Hodně dlouho vám vydrží, zejména po stránce morální životnosti. Pokud jim dopřejete po pár letech výměnu akumulátoru, stále budete mít výkonný telefon (tyto telefony patří výkonem do high-endu, takže i po letech mají mainstreamový výkon) a především můžete počítat se stále aktuálním operačním systémem. Nejnovější iOS totiž nainstalujete i na několik generací starý telefon.
 
Apple iOS 14
 
Např. iOS 14 je stále podporován i prvním iPhonem SE nebo iPhonem 6S. I díky tomu může většina iPhonů nainstalovat nejnovější aktualizace operačního systému iOS a dle společnosti Mixpanel běží iOS 14 už a 90,18 % zařízení. Starší iOS 13 má 5,24 % uživatelů a ještě starší verze pak 4,57 %. Nová verze přitom vyšla 16. září, takže upgrade velké většiny přístrojů na aktuální operační systém zabral jen půl roku. Pro srovnání, Android 11, který vyšel o pár dní dříve před iOSem, má zatím jen okolo 20 % uživatelů. A pro další představu, iOS 14 mělo po pouhých 5 dnech od představení nainstalováno 26,7 % uživatelů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory
Konec spalovacích motorů se podle všeho blíží a automobilka BMW už ohlásila, že s jejich výrobou v mnichovské továrně skončí do roku 2024. Minimálně z poloviny elektrické chce BMW být do roku 2030.
25.10.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví
Možnosti moderních kamer jsou velmi dobré, ale občas je potřeba jim pro netradiční záběry trochu pomoci. Na YouTube se takto objevilo video, které vyřešilo natáčení spalování paliva v motoru jeho průhledným blokem.
25.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Solární karavan Stella Vita dojel do cíle jen na sluneční energii Solární karavan Stella Vita dojel do cíle jen na sluneční energii
Solární karavan Stella Vita nizozemských studentů dojel jen na sluneční energii z Nizozemí až na úplný jih Španělska. Celkově měl ujet téměř 3000 km, nakonec to ale s několika peripetiemi bylo okolo 2000 km. I tak je to ale úspěch.
24.10.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou
Automobilka NIO chce rozšířit funkčnost svých stanic pro výměnu akumulátorů svých elektromobilů. Nově budou instalovány solární panely a síť se tak současně stane i decentralizovanou solární elektrárnou.
22.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta
Programy nejsou neomylné a pokud je někdo nekontroluje, může dojít k zajímavým situacím. Pár z Velké Británie tak dostal pokutu za jízdu v pruhu pro autobusy, ačkoli v daném místě nikdy nejel. Počítač si totiž spletl nápis s registrační značkou.
20.10.2021, aktualita, Milan Šurkala