www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů

Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů
, , aktualita
I když mnozí přičítají Applu plánované zastarávání, je pravdou, že snad žádná konkurence nemá tak dlouhodobou softwarovou podporu jako on. I to se projevuje na tom, že už 90 % iPhonů má novou verzi iOS 14.
K oblíbeným
reklama
Telefony Apple iPhone jsou hodně drahé, ale mají jednu velkou výhodu. Hodně dlouho vám vydrží, zejména po stránce morální životnosti. Pokud jim dopřejete po pár letech výměnu akumulátoru, stále budete mít výkonný telefon (tyto telefony patří výkonem do high-endu, takže i po letech mají mainstreamový výkon) a především můžete počítat se stále aktuálním operačním systémem. Nejnovější iOS totiž nainstalujete i na několik generací starý telefon.
 
Apple iOS 14
 
Např. iOS 14 je stále podporován i prvním iPhonem SE nebo iPhonem 6S. I díky tomu může většina iPhonů nainstalovat nejnovější aktualizace operačního systému iOS a dle společnosti Mixpanel běží iOS 14 už a 90,18 % zařízení. Starší iOS 13 má 5,24 % uživatelů a ještě starší verze pak 4,57 %. Nová verze přitom vyšla 16. září, takže upgrade velké většiny přístrojů na aktuální operační systém zabral jen půl roku. Pro srovnání, Android 11, který vyšel o pár dní dříve před iOSem, má zatím jen okolo 20 % uživatelů. A pro další představu, iOS 14 mělo po pouhých 5 dnech od představení nainstalováno 26,7 % uživatelů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 % Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 %
Prodeje elektrifikovaných vozů rychle rostou a máme zde např. zajímavá data z Velké Británie za březen letošního roku. Elektrifikovaná auta zde mají více než 41% tržní podíl, nabíjecí se pak dostala na téměř 14 %.
7.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
LG oficiálně končí se smartphony, divize byla dlouhodobě ztrátová LG oficiálně končí se smartphony, divize byla dlouhodobě ztrátová
Společnost LG dlouhodobě strádala na trhu s mobilními telefony. Tato divize už šestým rokem přinášela firmě jen ztráty, prodeje klesaly, a tak není divu, že se nyní s telefony rozloučí. Oznamuje oficiální konec svých telefonů.
5.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQS nabídne elektrický dojezd až 770 km Mercedes-Benz EQS nabídne elektrický dojezd až 770 km
Automobilka Mercedes-Benz poodhalila techniku nového luxusního elektrického sedan EQS. Novinka má nabídnout elektrický dojezd až 770 km. V prodeji bude i jako čtyřkolka a záruka na akumulátor bude na ujetí 250 tisíc km.
4.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla dodala za poslední čtvrtletí téměř 185 tisíc aut Tesla dodala za poslední čtvrtletí téměř 185 tisíc aut
Automobilce Tesla se poslední dobou dost daří. Už je několik čtvrtletí v zisku a produkce vozů i jejich dodávky nadále rostou. Za poslední čtvrtletí se už přiblížily hranici 185 tisíc vozů. Kulatá hranice 200 tisíc aut tak může brzy padnout.
3.4.2021, aktualita, Milan Šurkala