www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů

Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů
, , aktualita
I když mnozí přičítají Applu plánované zastarávání, je pravdou, že snad žádná konkurence nemá tak dlouhodobou softwarovou podporu jako on. I to se projevuje na tom, že už 90 % iPhonů má novou verzi iOS 14.
K oblíbeným
reklama
Telefony Apple iPhone jsou hodně drahé, ale mají jednu velkou výhodu. Hodně dlouho vám vydrží, zejména po stránce morální životnosti. Pokud jim dopřejete po pár letech výměnu akumulátoru, stále budete mít výkonný telefon (tyto telefony patří výkonem do high-endu, takže i po letech mají mainstreamový výkon) a především můžete počítat se stále aktuálním operačním systémem. Nejnovější iOS totiž nainstalujete i na několik generací starý telefon.
 
Apple iOS 14
 
Např. iOS 14 je stále podporován i prvním iPhonem SE nebo iPhonem 6S. I díky tomu může většina iPhonů nainstalovat nejnovější aktualizace operačního systému iOS a dle společnosti Mixpanel běží iOS 14 už a 90,18 % zařízení. Starší iOS 13 má 5,24 % uživatelů a ještě starší verze pak 4,57 %. Nová verze přitom vyšla 16. září, takže upgrade velké většiny přístrojů na aktuální operační systém zabral jen půl roku. Pro srovnání, Android 11, který vyšel o pár dní dříve před iOSem, má zatím jen okolo 20 % uživatelů. A pro další představu, iOS 14 mělo po pouhých 5 dnech od představení nainstalováno 26,7 % uživatelů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi
Žádný operační systém není bezchybný a platí to i pro Apple iOS. Bezpečnostní výzkumník Carl Schou přišel na to, že připojením k bezdrátové sítě se specifickým SSID se dá v iPhonu zrušit Wi-Fi konektivita.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné
Pokud nepotřebujete smartphone, může vám posloužit i jednoduchý mobilní telefon. Nokia pro takové zákazníky připravila novinky v podobě modelů 105 4G a 110G. Ten první dokonce nemá ani fotoaparát.
19.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou
Bezdrátové nabíjení více zařízení najednou není jednoduché. V případě nabíječky Zens Magnetic Dual Powerbank se to vyřešilo tak, že plochy pro bezdrátové nabíjení jsou na obou stranách powerbanky.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem
Honda ukončuje prodej dalšího svého vozu na alternativní paliva. Tentokrát je to model Clarity s vodíkovým pohonem. Prodeje byly velmi nízké a firma se chce soustředit především na elektromobily. Paradoxní, že elektrická verze Clarity byla první odepsanou.
17.6.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK
Porsche uvedlo nový model 991 GT3 Touring, která je o trochu civilnější variantou klasické GT3. Přichází tak o obrovské křídlo a dostává i možnost mít 6stupňový manuál. Můžeme se těšit na výkon až 375 kW.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala