www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple iOS 13.7 spouští monitorování polohy kvůli nemoci COVID-19

Apple iOS 13.7 spouští monitorování polohy kvůli nemoci COVID-19
, , aktualita
Mnoho aplikací pro mobilní telefony nabízí možnost zapnout anonymní sdílení polohy kvůli monitorování šíření nemoci COVID-19. Společnost Apple přichází s něčím takovým přímo v operačním systému iOS 13.7.
K oblíbeným
reklama
Celý svět se potýká s šířením nemoci COVID-19 a vývojáři aplikací se snaží přispět k řešení celé problematiky. Jednou z cest je monitorování pohybu lidí, kteří mohou sdílet svou polohu a zjistit, zda přišli do styku s někým, u koho se později prokáže nákaza. Něco takového mají už měsíce např. Mapy.cz, později se přidala i aplikace eRouška, která ale zdaleka nezaznamenala takové rozšíření jako Mapy.cz (sledování má zapnuto 1,8 milionu uživatelů aplikace Mapy.cz, zatímco eRoušku používá jen něco přes čtvrt milionu lidí). Nyní s podobným systémem přichází i Apple v systému iOS 13.7.
 
Apple iOS 13.7 COVID-19
Apple iOS 13.7 COVID-19
 
Není tedy třeba instalovat žádnou aplikaci třetí strany, funkce je přímo součástí operačního systému. Tento projekt byl vyvinut ve spolupráci se společností Google, která ho naopak zabuduje do Androidu. Stejně jako předchozí aplikace, i zde vše funguje na základě protokolu BLE Beacon (Bluetooth LE), kterým se zjistí, se kterými lidmi (resp. kterými Bluetooth moduly telefonů jiných lidí) jste přišli do styku, a pokud se u někoho prokáže infekce, lze tyto lidi (resp. jejich telefony) zpětně dohledat a varovat. Data jsou pochopitelně plně anonymní.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví
Možnosti moderních kamer jsou velmi dobré, ale občas je potřeba jim pro netradiční záběry trochu pomoci. Na YouTube se takto objevilo video, které vyřešilo natáčení spalování paliva v motoru jeho průhledným blokem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Solární karavan Stella Vita dojel do cíle jen na sluneční energii Solární karavan Stella Vita dojel do cíle jen na sluneční energii
Solární karavan Stella Vita nizozemských studentů dojel jen na sluneční energii z Nizozemí až na úplný jih Španělska. Celkově měl ujet téměř 3000 km, nakonec to ale s několika peripetiemi bylo okolo 2000 km. I tak je to ale úspěch.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou
Automobilka NIO chce rozšířit funkčnost svých stanic pro výměnu akumulátorů svých elektromobilů. Nově budou instalovány solární panely a síť se tak současně stane i decentralizovanou solární elektrárnou.
22.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta
Programy nejsou neomylné a pokud je někdo nekontroluje, může dojít k zajímavým situacím. Pár z Velké Británie tak dostal pokutu za jízdu v pruhu pro autobusy, ačkoli v daném místě nikdy nejel. Počítač si totiž spletl nápis s registrační značkou.
20.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Elektrické Porsche Taycan v prodejích překonává ikonickou 911 Elektrické Porsche Taycan v prodejích překonává ikonickou 911
Historie se opakuje a tak, jak SUV Cayenne pomohlo zachránit legendární Porsche 911, tak to dnes činí elektrický sedan Taycan. Tento "bezemisní" sedan už letos svými prodeji model 911 překonal.
19.10.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře