www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple iOS 13.7 spouští monitorování polohy kvůli nemoci COVID-19

Apple iOS 13.7 spouští monitorování polohy kvůli nemoci COVID-19
, , aktualita
Mnoho aplikací pro mobilní telefony nabízí možnost zapnout anonymní sdílení polohy kvůli monitorování šíření nemoci COVID-19. Společnost Apple přichází s něčím takovým přímo v operačním systému iOS 13.7.
K oblíbeným
reklama
Celý svět se potýká s šířením nemoci COVID-19 a vývojáři aplikací se snaží přispět k řešení celé problematiky. Jednou z cest je monitorování pohybu lidí, kteří mohou sdílet svou polohu a zjistit, zda přišli do styku s někým, u koho se později prokáže nákaza. Něco takového mají už měsíce např. Mapy.cz, později se přidala i aplikace eRouška, která ale zdaleka nezaznamenala takové rozšíření jako Mapy.cz (sledování má zapnuto 1,8 milionu uživatelů aplikace Mapy.cz, zatímco eRoušku používá jen něco přes čtvrt milionu lidí). Nyní s podobným systémem přichází i Apple v systému iOS 13.7.
 
Apple iOS 13.7 COVID-19
Apple iOS 13.7 COVID-19
 
Není tedy třeba instalovat žádnou aplikaci třetí strany, funkce je přímo součástí operačního systému. Tento projekt byl vyvinut ve spolupráci se společností Google, která ho naopak zabuduje do Androidu. Stejně jako předchozí aplikace, i zde vše funguje na základě protokolu BLE Beacon (Bluetooth LE), kterým se zjistí, se kterými lidmi (resp. kterými Bluetooth moduly telefonů jiných lidí) jste přišli do styku, a pokud se u někoho prokáže infekce, lze tyto lidi (resp. jejich telefony) zpětně dohledat a varovat. Data jsou pochopitelně plně anonymní.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elektro Volkswageny v Číně prodejně strádají, nejsou dostatečně "smart" Elektro Volkswageny v Číně prodejně strádají, nejsou dostatečně "smart"
Automobilce Volkswagen se po vleklých softwarových problémech konečně povedlo dostat své nové elektromobily řady ID na trh. Zatímco na starém kontinentě se jim daří, v Číně čelí značnému nezájmu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Takata falšovala údaje o bezpečnostních pásech Takata falšovala údaje o bezpečnostních pásech
Dnes už bývalá společnost Takata má další obrovský problém. Po aféře s airbagy se zjistilo, že není vše v úplném pořádku ani s jejími bezpečnostními pásy. Firma totiž falšovala údaje o jejich vlastnostech.
21.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi
Žádný operační systém není bezchybný a platí to i pro Apple iOS. Bezpečnostní výzkumník Carl Schou přišel na to, že připojením k bezdrátové sítě se specifickým SSID se dá v iPhonu zrušit Wi-Fi konektivita.
20.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné
Pokud nepotřebujete smartphone, může vám posloužit i jednoduchý mobilní telefon. Nokia pro takové zákazníky připravila novinky v podobě modelů 105 4G a 110G. Ten první dokonce nemá ani fotoaparát.
19.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou
Bezdrátové nabíjení více zařízení najednou není jednoduché. V případě nabíječky Zens Magnetic Dual Powerbank se to vyřešilo tak, že plochy pro bezdrátové nabíjení jsou na obou stranách powerbanky.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala