www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple iOS 13.7 spouští monitorování polohy kvůli nemoci COVID-19

Apple iOS 13.7 spouští monitorování polohy kvůli nemoci COVID-19
, , aktualita
Mnoho aplikací pro mobilní telefony nabízí možnost zapnout anonymní sdílení polohy kvůli monitorování šíření nemoci COVID-19. Společnost Apple přichází s něčím takovým přímo v operačním systému iOS 13.7.
K oblíbeným
reklama
Celý svět se potýká s šířením nemoci COVID-19 a vývojáři aplikací se snaží přispět k řešení celé problematiky. Jednou z cest je monitorování pohybu lidí, kteří mohou sdílet svou polohu a zjistit, zda přišli do styku s někým, u koho se později prokáže nákaza. Něco takového mají už měsíce např. Mapy.cz, později se přidala i aplikace eRouška, která ale zdaleka nezaznamenala takové rozšíření jako Mapy.cz (sledování má zapnuto 1,8 milionu uživatelů aplikace Mapy.cz, zatímco eRoušku používá jen něco přes čtvrt milionu lidí). Nyní s podobným systémem přichází i Apple v systému iOS 13.7.
 
Apple iOS 13.7 COVID-19
Apple iOS 13.7 COVID-19
 
Není tedy třeba instalovat žádnou aplikaci třetí strany, funkce je přímo součástí operačního systému. Tento projekt byl vyvinut ve spolupráci se společností Google, která ho naopak zabuduje do Androidu. Stejně jako předchozí aplikace, i zde vše funguje na základě protokolu BLE Beacon (Bluetooth LE), kterým se zjistí, se kterými lidmi (resp. kterými Bluetooth moduly telefonů jiných lidí) jste přišli do styku, a pokud se u někoho prokáže infekce, lze tyto lidi (resp. jejich telefony) zpětně dohledat a varovat. Data jsou pochopitelně plně anonymní.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala