www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple iOS 13.7 spouští monitorování polohy kvůli nemoci COVID-19

Apple iOS 13.7 spouští monitorování polohy kvůli nemoci COVID-19
, , aktualita
Mnoho aplikací pro mobilní telefony nabízí možnost zapnout anonymní sdílení polohy kvůli monitorování šíření nemoci COVID-19. Společnost Apple přichází s něčím takovým přímo v operačním systému iOS 13.7.
K oblíbeným
reklama
Celý svět se potýká s šířením nemoci COVID-19 a vývojáři aplikací se snaží přispět k řešení celé problematiky. Jednou z cest je monitorování pohybu lidí, kteří mohou sdílet svou polohu a zjistit, zda přišli do styku s někým, u koho se později prokáže nákaza. Něco takového mají už měsíce např. Mapy.cz, později se přidala i aplikace eRouška, která ale zdaleka nezaznamenala takové rozšíření jako Mapy.cz (sledování má zapnuto 1,8 milionu uživatelů aplikace Mapy.cz, zatímco eRoušku používá jen něco přes čtvrt milionu lidí). Nyní s podobným systémem přichází i Apple v systému iOS 13.7.
 
Apple iOS 13.7 COVID-19
Apple iOS 13.7 COVID-19
 
Není tedy třeba instalovat žádnou aplikaci třetí strany, funkce je přímo součástí operačního systému. Tento projekt byl vyvinut ve spolupráci se společností Google, která ho naopak zabuduje do Androidu. Stejně jako předchozí aplikace, i zde vše funguje na základě protokolu BLE Beacon (Bluetooth LE), kterým se zjistí, se kterými lidmi (resp. kterými Bluetooth moduly telefonů jiných lidí) jste přišli do styku, a pokud se u někoho prokáže infekce, lze tyto lidi (resp. jejich telefony) zpětně dohledat a varovat. Data jsou pochopitelně plně anonymní.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů
I když mnozí přičítají Applu plánované zastarávání, je pravdou, že snad žádná konkurence nemá tak dlouhodobou softwarovou podporu jako on. I to se projevuje na tom, že už 90 % iPhonů má novou verzi iOS 14.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 % Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 %
Prodeje elektrifikovaných vozů rychle rostou a máme zde např. zajímavá data z Velké Británie za březen letošního roku. Elektrifikovaná auta zde mají více než 41% tržní podíl, nabíjecí se pak dostala na téměř 14 %.
7.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
LG oficiálně končí se smartphony, divize byla dlouhodobě ztrátová LG oficiálně končí se smartphony, divize byla dlouhodobě ztrátová
Společnost LG dlouhodobě strádala na trhu s mobilními telefony. Tato divize už šestým rokem přinášela firmě jen ztráty, prodeje klesaly, a tak není divu, že se nyní s telefony rozloučí. Oznamuje oficiální konec svých telefonů.
5.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQS nabídne elektrický dojezd až 770 km Mercedes-Benz EQS nabídne elektrický dojezd až 770 km
Automobilka Mercedes-Benz poodhalila techniku nového luxusního elektrického sedan EQS. Novinka má nabídnout elektrický dojezd až 770 km. V prodeji bude i jako čtyřkolka a záruka na akumulátor bude na ujetí 250 tisíc km.
4.4.2021, aktualita, Milan Šurkala