www.svetmobilne.cz
>
>
>

Apple chce vyrábět nové iPhony jen z recyklovaných materiálů

Apple chce vyrábět nové iPhony jen z recyklovaných materiálů
, , aktualita
Společnost Apple chce dále snižovat ekologické dopady výroby svých produktů. Záměrem je vytvořit uzavřenou recyklační smyčku, kdy budou nové přístroje vyráběny z materiálů  získaných z těch odevzdaných do sběru.
K oblíbeným
reklama
Produkce nových zařízení přináší i ekologické dopady. Samotná výroba produkuje emise, získávání materiálů pro výrobu rovněž. A právě druhou část rovnice chce Apple co nejvíce minimalizovat. Hodlá totiž vyrábět své telefony iPhone, pokud možno, jen z recyklovaných materiálů. K tomu už nějaký ten pátek slouží robot Daisy, který rozmontovává odevzdané staré iPhony na jednotlivé součástky, které se následně dále recyklují a materiály se pak vrací zpět do výroby pro produkci nových kusů telefonů.
 
Robot Daisy pro rozmontování iPhonů
 
Pochopitelně, z ekologického hlediska je nejlepší nový telefon ani nevyrobit a ideálně opravit ten starý. Ačkoli Apple je znám tím, že jsou jeho produkty téměř neopravitelné, překvapivě myslí i na toto. Ne všechny vykoupené telefony totiž skončí v náručí Daisy. Naopak, velká část je zrepasována a jde dále do prodeje jako použité zboží. Např. v roce 2018 bylo vykoupeno 9 milionů telefonů a na repasi šla většina z nich, 7,8 milionu kusů. Jen 1,2 milionu bylo rozebráno a extrahováno z nich 14 různých materiálů. Toto číslo pochopitelně nebude stačit pro výrobu nových telefonů (těch je přes 200 milionů ročně), ale Apple poslední dobou znatelně rozšiřuje své programy pro repasi i recyklaci. Cílem je vytvořit uzavřenou recyklační smyčku (resp. se k ní co nejvíce přiblížit), kdy nebude potřeba žádných nových materiálů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Pokuta 200 EUR: řidič Tesly měnil frekvenci stěračů na obrazovce a havaroval Pokuta 200 EUR: řidič Tesly měnil frekvenci stěračů na obrazovce a havaroval
Přílišné spoléhání se na dotykovou obrazovku se nelíbí většině řidičů. Elektromobily Tesla jsou v tomto asi nejhorší a ovládání přes displej se vymstilo jednomu německému řidiči. Při nastavování stěračů havaroval.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Autopilot: jedna nehoda každých 7,29 milionu km Tesla Autopilot: jedna nehoda každých 7,29 milionu km
Automobilka Tesla vydala svou pravidelnou zprávu o počtu nehod Autopilota. Ten má nehodu jen každých 7,29 milionu km, což je téměř 10krát více než je americký průměr. Jde však o pokles proti minulému čtvrtletí.
2.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář