www.svetmobilne.cz
>
>
>

Apple chce vyrábět nové iPhony jen z recyklovaných materiálů

Apple chce vyrábět nové iPhony jen z recyklovaných materiálů
, , aktualita
Společnost Apple chce dále snižovat ekologické dopady výroby svých produktů. Záměrem je vytvořit uzavřenou recyklační smyčku, kdy budou nové přístroje vyráběny z materiálů  získaných z těch odevzdaných do sběru.
K oblíbeným
reklama
Produkce nových zařízení přináší i ekologické dopady. Samotná výroba produkuje emise, získávání materiálů pro výrobu rovněž. A právě druhou část rovnice chce Apple co nejvíce minimalizovat. Hodlá totiž vyrábět své telefony iPhone, pokud možno, jen z recyklovaných materiálů. K tomu už nějaký ten pátek slouží robot Daisy, který rozmontovává odevzdané staré iPhony na jednotlivé součástky, které se následně dále recyklují a materiály se pak vrací zpět do výroby pro produkci nových kusů telefonů.
 
Robot Daisy pro rozmontování iPhonů
 
Pochopitelně, z ekologického hlediska je nejlepší nový telefon ani nevyrobit a ideálně opravit ten starý. Ačkoli Apple je znám tím, že jsou jeho produkty téměř neopravitelné, překvapivě myslí i na toto. Ne všechny vykoupené telefony totiž skončí v náručí Daisy. Naopak, velká část je zrepasována a jde dále do prodeje jako použité zboží. Např. v roce 2018 bylo vykoupeno 9 milionů telefonů a na repasi šla většina z nich, 7,8 milionu kusů. Jen 1,2 milionu bylo rozebráno a extrahováno z nich 14 různých materiálů. Toto číslo pochopitelně nebude stačit pro výrobu nových telefonů (těch je přes 200 milionů ročně), ale Apple poslední dobou znatelně rozšiřuje své programy pro repasi i recyklaci. Cílem je vytvořit uzavřenou recyklační smyčku (resp. se k ní co nejvíce přiblížit), kdy nebude potřeba žádných nových materiálů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji
Některé státy umožňují řidičům si zvolit pro svého plechového miláčka registrační značky na přání. V americkém Vermontu míří ke schválení návrh zákona, který má dovolit dokonce i nejrůznější smajlíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE
Produkty Apple jsou známy dlouhodobou podporou a vypadá to, že v případě iPhonů 6S a SE na tom budou telefony opravdu hodně dobře. I ty by totiž měly dostat připravovaný operační systém iOS 14, tedy už šestou verzi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m. Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m.
Speciální nákladní vozy Mercedes-Benz Unimog U5023 pomohly s instalací čtyř rádiových stanic v Chile v nadmořské výšce přes 6000 m.n.m. a stihly také trhnout výškový rekord. Dojely až do 6694 m.n.m.
26.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen
Automobilka Tesla míří stále vzhůru. Hodnota akcií nadále výrazně stoupá a nyní má celá společnost hodnotu vyšší než 100 miliard USD. Tím se jí podařilo z druhého místa sesadit takového giganta, jakým je Volkswagen.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6 Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6
Společnost Qualcomm rozšířila nabídku mobilních procesorů o nové modely Snapdragon 720G, 662 a 460. Všechny podporují Wi-Fi 6 i indický polohový systém NavIC. Nezájem ale panuje v oblasti 5G.
23.1.2020, aktualita, Milan Šurkala