www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple aktualizuje starší iOS 12: aktualizace 12.5.5 i pro 8letý iPhone 5S

Apple aktualizuje starší iOS 12: aktualizace 12.5.5 i pro 8letý iPhone 5S
, , aktualita
Softwarová podpora se obvykle dělí na tu přinášející nové funkce a tu, která vylepšuje bezpečnost. Apple nyní představuje iOS 12.5.5, tedy už na funkčně roky nepodporovaný systém. Bojuje např. proti spywaru Pegasus.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple je známá dlouhodobou softwarovou podporou jejich produktů, které díky tomu mohou mít dlouhou životnost s aktualizovaným SW. Některé produkty kvůli HW nekompatibilitě nemohou přejít na novější verzi iOS, přesto ale Apple nadále nabízí bezpečnostní aktualizace (podobně jako i u jiných systémů včetně Windows bezpečnostní aktualizace zpravidla končí později než ty funkční). Letitý iOS 12 tak nyní dostal aktualizaci na iOS 12.5.5 a nových bezpečnostních záplat se tak dočkal např. i 8 let starý iPhone 5S.
 
Apple iOS logo
 
Opravena tak byla chyba v CoreGraphics, která závadným PDF souborům dovolovala vzdálené spuštění kódu (na chybu přišli v The Citizen Lab). Opravena byla i chyba ve WebKitu, která umožňovala totéž a XNU, která umožnila spuštění kódu s administrátorskými právy. V prvních dvou případech se předpokládá, že chyba byla zneužita v praxi, o poslední se ví, že tomu tak bylo. Jedním z takových případů mělo být i šíření spywaru Pegasus, kde se předpokládá zneužití prvního zmíněného bugu. Tento spyware útočil na telefony novinářů, kterým pak monitoroval jejich telefony. Oprava poslední chyby se dostala i do operačního systému macOS Catalina (2021-006).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory
Konec spalovacích motorů se podle všeho blíží a automobilka BMW už ohlásila, že s jejich výrobou v mnichovské továrně skončí do roku 2024. Minimálně z poloviny elektrické chce BMW být do roku 2030.
25.10.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví
Možnosti moderních kamer jsou velmi dobré, ale občas je potřeba jim pro netradiční záběry trochu pomoci. Na YouTube se takto objevilo video, které vyřešilo natáčení spalování paliva v motoru jeho průhledným blokem.
25.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Solární karavan Stella Vita dojel do cíle jen na sluneční energii Solární karavan Stella Vita dojel do cíle jen na sluneční energii
Solární karavan Stella Vita nizozemských studentů dojel jen na sluneční energii z Nizozemí až na úplný jih Španělska. Celkově měl ujet téměř 3000 km, nakonec to ale s několika peripetiemi bylo okolo 2000 km. I tak je to ale úspěch.
24.10.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou
Automobilka NIO chce rozšířit funkčnost svých stanic pro výměnu akumulátorů svých elektromobilů. Nově budou instalovány solární panely a síť se tak současně stane i decentralizovanou solární elektrárnou.
22.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta
Programy nejsou neomylné a pokud je někdo nekontroluje, může dojít k zajímavým situacím. Pár z Velké Británie tak dostal pokutu za jízdu v pruhu pro autobusy, ačkoli v daném místě nikdy nejel. Počítač si totiž spletl nápis s registrační značkou.
20.10.2021, aktualita, Milan Šurkala