www.svetmobilne.cz
>
>
>

Aplikaci Netflix nelze stáhnout na „rootlé“ smartphony

Aplikaci Netflix nelze stáhnout na „rootlé“ smartphony
, , aktualita
Máte telefon s tzv. rootem nebo odemčeným bootloaderem? V tom případě vám bude Netflix házet klacky pod nohy. Jeho aplikaci si z Google Play Store nestáhnete a pokud už ji máte nainstalovanou, přijdete minimálně o aktualizace.reklama
Řada uživatelů si na svém smartphonu s Androidem provede tzv. root, čímž získají přístup k celému systému a otevřou si tak dveře k řadě pokročilejších úprav. Pokud však tito uživatelé s rootnutým telefonem, nebo dokonce jen odemčeným bootloaderem, používají aplikaci Netflix, setkají se pravděpodobně s komplikacemi. Z oficiálního obchodu Google Play Store totiž aplikaci není možné stáhnout. Při vyhledávání se uživateli ani nezobrazí, a pokud se k ní přece jen dostane (např. kliknutím na přímý odkaz), zobrazí se jako nekompatibilní. A pokud už má dotčený uživatel aplikaci nainstalovanou, přijde o možnost ji aktualizovat na novější verzi skrze Google Play Store.
Dotčení uživatelé aplikaci Netflix v Google Play Store vůbec nenajdou, nebo se jim zobrazí obdobná hláška


Samotná aplikace ovšem nadále funguje i na telefonech s rootem a odemknutým bootloaderem – je možné procházet celý katalog i přehrávat videa. Netflix tedy pouze znesnadnil, ale nikoliv znemožnil její stažení. Uživatelé si mohou stále stáhnout APK balíček odněkud z internetu a ručně jej nainstalovat. To přitom není vůbec nic složitého, a už vůbec ne pro zkušené uživatele, kteří na svém telefonu zvládli provést komplikovanější proces jako rootnutí.

Změna přišla s verzí 5.0, která podle Netflixu plně spoléhá na ochranu Widevine DRM od Googlu. Zařízení, která nebyla Googlem certifikována nebo byla nějak upravena tedy údajně nebude kompatibilní s novou verzí aplikace a dotčeným uživatelům se nezobrazí v Google Play Store. Prozatím však aplikace na těchto smartphonech či tabletech alespoň funguje, ač bylo uživatelům zkomplikováno její stažení a aktualizace. Není ovšem vyloučeno, že se jedná jen o první krok a v budoucnu tak přestane Netflix na daných zařízeních zcela fungovat.

Zdroj: Androidpolice.com
reklama
Nejnovější články
Tesla Roadster 2 bude nejrychlejším autem světa Tesla Roadster 2 bude nejrychlejším autem světa
Tesla odhalila druhou generaci svého sporťáku Roadster, který se dostane na trh v roce 2020 a ponese astronomickou cenu. Na druhou stranu však zákazníci získají jeden z nejrychlejších automobilů světa.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elektrický kamion Tesla Semi zrychlí na stovku za 5 sekund Elektrický kamion Tesla Semi zrychlí na stovku za 5 sekund
Elon Musk ukázal světu svůj první elektrický tahač Tesla Semi, který poznáte podle futuristického designu i nezvyklého zrychlení. Jaký je jeho dojezd a jakými dalšími technologiemi disponuje?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nejnovější Moto Mod udělá z telefonu Polaroid Nejnovější Moto Mod udělá z telefonu Polaroid
Motorola představila další příslušenství pro smartphony řady Moto Z. Polaroid Insta-Share Printer umožňuje okamžitě vytisknout pořízené fotografie, a to navíc se samolepící zadní stranou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Apple je zpět na trůnu, prodal více wearables než Xiaomi a Fitbit Apple je zpět na trůnu, prodal více wearables než Xiaomi a Fitbit
Apple se ve třetím čtvrtletí 2017 vrátil na první pozici v počtu prodaných nositelných zařízení, jako jsou chytré hodinky a náramky. Rozdíly na prvních třech pozicích jsou však stále velmi těsné, ostatní konkurence sotva drží krok.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Stáhněte si nový Firefox Quantum pro Android a iOS Stáhněte si nový Firefox Quantum pro Android a iOS
Mozilla vydala internetový prohlížeč Firefox Quantum, který se vyznačuje přepracovaným designem, přidanými funkcemi a především vyšší rychlostí, která se však zatím příliš netýká mobilní verze.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik