Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Aplikaci Netflix nelze stáhnout na „rootlé“ smartphony

16.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Máte telefon s tzv. rootem nebo odemčeným bootloaderem? V tom případě vám bude Netflix házet klacky pod nohy. Jeho aplikaci si z Google Play Store nestáhnete a pokud už ji máte nainstalovanou, přijdete minimálně o aktualizace.
Řada uživatelů si na svém smartphonu s Androidem provede tzv. root, čímž získají přístup k celému systému a otevřou si tak dveře k řadě pokročilejších úprav. Pokud však tito uživatelé s rootnutým telefonem, nebo dokonce jen odemčeným bootloaderem, používají aplikaci Netflix, setkají se pravděpodobně s komplikacemi. Z oficiálního obchodu Google Play Store totiž aplikaci není možné stáhnout. Při vyhledávání se uživateli ani nezobrazí, a pokud se k ní přece jen dostane (např. kliknutím na přímý odkaz), zobrazí se jako nekompatibilní. A pokud už má dotčený uživatel aplikaci nainstalovanou, přijde o možnost ji aktualizovat na novější verzi skrze Google Play Store.
Dotčení uživatelé aplikaci Netflix v Google Play Store vůbec nenajdou, nebo se jim zobrazí obdobná hláška


Samotná aplikace ovšem nadále funguje i na telefonech s rootem a odemknutým bootloaderem – je možné procházet celý katalog i přehrávat videa. Netflix tedy pouze znesnadnil, ale nikoliv znemožnil její stažení. Uživatelé si mohou stále stáhnout APK balíček odněkud z internetu a ručně jej nainstalovat. To přitom není vůbec nic složitého, a už vůbec ne pro zkušené uživatele, kteří na svém telefonu zvládli provést komplikovanější proces jako rootnutí.

Změna přišla s verzí 5.0, která podle Netflixu plně spoléhá na ochranu Widevine DRM od Googlu. Zařízení, která nebyla Googlem certifikována nebo byla nějak upravena tedy údajně nebude kompatibilní s novou verzí aplikace a dotčeným uživatelům se nezobrazí v Google Play Store. Prozatím však aplikace na těchto smartphonech či tabletech alespoň funguje, ač bylo uživatelům zkomplikováno její stažení a aktualizace. Není ovšem vyloučeno, že se jedná jen o první krok a v budoucnu tak přestane Netflix na daných zařízeních zcela fungovat.

Zdroj: Androidpolice.com
reklama