www.svetmobilne.cz
>
>
>

Aplikaci Netflix nelze stáhnout na „rootlé“ smartphony

Aplikaci Netflix nelze stáhnout na „rootlé“ smartphony
, , aktualita
Máte telefon s tzv. rootem nebo odemčeným bootloaderem? V tom případě vám bude Netflix házet klacky pod nohy. Jeho aplikaci si z Google Play Store nestáhnete a pokud už ji máte nainstalovanou, přijdete minimálně o aktualizace.reklama
Řada uživatelů si na svém smartphonu s Androidem provede tzv. root, čímž získají přístup k celému systému a otevřou si tak dveře k řadě pokročilejších úprav. Pokud však tito uživatelé s rootnutým telefonem, nebo dokonce jen odemčeným bootloaderem, používají aplikaci Netflix, setkají se pravděpodobně s komplikacemi. Z oficiálního obchodu Google Play Store totiž aplikaci není možné stáhnout. Při vyhledávání se uživateli ani nezobrazí, a pokud se k ní přece jen dostane (např. kliknutím na přímý odkaz), zobrazí se jako nekompatibilní. A pokud už má dotčený uživatel aplikaci nainstalovanou, přijde o možnost ji aktualizovat na novější verzi skrze Google Play Store.
Dotčení uživatelé aplikaci Netflix v Google Play Store vůbec nenajdou, nebo se jim zobrazí obdobná hláška


Samotná aplikace ovšem nadále funguje i na telefonech s rootem a odemknutým bootloaderem – je možné procházet celý katalog i přehrávat videa. Netflix tedy pouze znesnadnil, ale nikoliv znemožnil její stažení. Uživatelé si mohou stále stáhnout APK balíček odněkud z internetu a ručně jej nainstalovat. To přitom není vůbec nic složitého, a už vůbec ne pro zkušené uživatele, kteří na svém telefonu zvládli provést komplikovanější proces jako rootnutí.

Změna přišla s verzí 5.0, která podle Netflixu plně spoléhá na ochranu Widevine DRM od Googlu. Zařízení, která nebyla Googlem certifikována nebo byla nějak upravena tedy údajně nebude kompatibilní s novou verzí aplikace a dotčeným uživatelům se nezobrazí v Google Play Store. Prozatím však aplikace na těchto smartphonech či tabletech alespoň funguje, ač bylo uživatelům zkomplikováno její stažení a aktualizace. Není ovšem vyloučeno, že se jedná jen o první krok a v budoucnu tak přestane Netflix na daných zařízeních zcela fungovat.

Zdroj: Androidpolice.com
reklama
Nejnovější články
Aston Martin uvede elektrický sedan RapidE Aston Martin uvede elektrický sedan RapidE
Do hry se vrací idea supersportovního elektrického sedanu Aston Matin RapidE. Společnost chce v následujících letech přijít s elektromobilem s nevšedními výkony. K dispozici ale bude pouze limitované množství.
27.6.2017,  aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 2 a Pixel XL 2 začínají poodhalovat svou výbavu Google Pixel 2 a Pixel XL 2 začínají poodhalovat svou výbavu
Především skalní fanoušci Androidu netrpělivě vyhlížejí druhou generaci smartphonů Pixel od Googlu. Údajná výbava obou modelů se právě dostala na veřejnost. Pokud jsou informace pravdivé, bude představen pětipalcový a šestipalcový model.
26.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Na Galaxy Note 8 si asi počkáme do září. Cena nepotěší Na Galaxy Note 8 si asi počkáme do září. Cena nepotěší
Podle nejnovějších informací o Galaxy Note 8 bude novinka velmi podobná modelu Galaxy S8+. Představena nejspíš bude o měsíc později a cena bude zatím nejvyšší, jakou jsme mohli vidět u telefonů od Samsungu.
26.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo oslaví výročí ThinkPadem v retro designu, plánuje také flexibilní notebook Lenovo oslaví výročí ThinkPadem v retro designu, plánuje také flexibilní notebook
Pracovní notebooky ThinkPad jsou s námi na světě už 25 let a Lenovo se rozhodlo toto výročí oslavit retro modelem. Výrobce také ukázal, jak by mohly vypadat ThinkPady budoucnosti s flexibilním displejem.
26.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Kodak představil své první dva tablety s Androidem Kodak představil své první dva tablety s Androidem
Archos a Kodak společně uvedou na český trh cenově dostupné tablety, které mají Android Nougat, podporu dvou SIM karet a velmi příznivé cenovky. V nabídce bude sedmi- a desetipalcová varianta.
26.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik