reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Aplikace Opera Max končí, z Play Store si ji už nestáhnete

14.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Opera začala nový týden špatnou zprávou pro všechny uživatele své aplikace Opera Max pro Android, která měla šetřit spotřebovaná data. Její vývoj byl ukončen, ale nějaký čas bude služba ještě fungovat.
Opera Max byla vydána v roce 2014 jako bezplatná VPN aplikace s jasným cílem – ušetřit uživateli mobilní data díky jejich kompresi. To byla velká výhoda především pro ty, kdo mají jen balíček dat s malým FUP. Jak ukazoval počet stažení (přes 10 milionů) i průměrné hodnocení (4,3 hvězdičky), na nezájem uživatelů si aplikace rozhodně nemohla stěžovat. Přesto se společnost Opera rozhodla vývoj ukončit, přičemž v oficiálním prohlášení uvádí spíše jen nicneříkající důvody, jako jsou „podstatně odlišné hodnoty ve srovnání s prohlížeči“ nebo „“
rozdílné zaměření pro společnost Opera“.
 
 
Aplikace tedy končí neočekávaně a bez náhrady, neboť podobný produkt vývojáři ve svém portfoliu nemají. Kompresi dat sice nabízí snad všechny mobilni prohlížeče Opera, ale aplikace Max se odlišovala tím, že šetřila data nejen při využívání prohlížeče, ale všech aplikací v telefonu, které se připojují k internetu. Opera Max byla nejprve odebrána z obchodu Google Play, respektive bylo znemožněno její stažení – ať máte jakýkoliv model, zobrazí se upozornění, že je aplikace nekompatibilní. Pokud již jste uživateli, nečekejte v budoucnu žádné aktualizace této aplikace, nainstalovaná Opera Max však ještě nějaký čas bude fungovat, dokud společnost nevypne servery.
 
Zatím však není jasné, zda můžeme očekávat kompletní konec aplikace spíše v řádu dnů, týdnů nebo měsíců. V každém případě lze Operu Max ještě nainstalovat, pokud si stáhněte přímo APK soubor například z tohoto zdroje. Používáte tuto službu? A víte o nějaké použitelné alternativě?
 
reklama
reklama
reklama