Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Aplikace od Samsungu zabraňuje dětem, aby se na displej dívaly příliš zblízka

25.4.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung vydal užitečnou aplikaci, která by měla děti odnaučit dívat se na displej smartphonu či tabletu příliš zblízka. Využívá k tomu přední fotoaparát a vtipné upozornění. Aplikaci Safety Screen je možné zdarma stáhnout z Google Play.
Odborníci se shodují na tom, že dívání se na displej elektronických zařízení příliš zblízka není zdravé pro lidské oči a může dokonce způsobovat krátkozrakost. Především u dětí se ovšem stává, že jsou příliš zaujaty obsahem na obrazovce a přestanou si uvědomovat, jak blízko u očí mají displej smartphonu nebo tabletu. Všimli si toho i vývojáři Samsungu, kteří přinášejí zajímavé řešení v podobě aplikace Safety Screen.

Aplikace běží na pozadí a využívá přední fotoaparát, kterým snímá obličej uživatele. Pokud pomocí technologie rozpoznávání obličeje a výpočtu vzdálenosti zjistí, že se obličej nachází příliš blízko displeje, zobrazí na displeji upozornění překrývající většinu obsahu. A jelikož se jedná o aplikaci cílící především na děti, vytvořili vývojáři upozornění co možná nejhravější a nejvtipnější. Jakmile aplikace zjistí, že uživatel oddálil oči od displeje, upozornění zmizí a je možné pokračovat v používání zařízení.

Aplikace je chráněna heslem proti vypnutí, které si rodič stanoví při prvním spuštění. Má to ovšem jiný háček, nic totiž dítěti nebrání aplikaci z telefonu či tabletu odinstalovat. Samsung Safety Screen by měl fungovat na většině zařízení s přední kamerkou a operačním systémem Android 4.3 nebo vyšším, aplikace tedy není limitována jen na zařízení jihokorejského výrobce, jak by se na první pohled mohlo zdát. Novinku si můžete bezplatně stáhnout z Google Play Store.

Zdroj: Phonearena.com
reklama