reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Aplikace od Microsoftu budou předinstalované na některých zařízeních s Androidem

, , aktualita
Aplikace od Microsoftu budou předinstalované na některých zařízeních s Androidem
Microsoft uzavřel partnerství s řadou výrobců, která zahrnuje Samsung a Dell. Znamená to, mobilní verze kancelářských balíků Office a další aplikace od Microsoftu nalezneme předinstalované na více tabletech a smartphonech s Androidem.
Aplikace od Microsoftu budou předinstalované na některých zařízeních s Androidem
Už před pár týdny na veletrhu MWC 2015 v Barceloně bylo oznámeno, že Samsung bude své nové vlajkové lodě Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge dodávat s předinstalovanými aplikacemi OneNote, OneDrive a Skype. Kromě toho získají uživatelé těchto smartphonů 100 GB zdarma v cloudovém úložišti OneDrive.

To ovšem nebude jediná spolupráce mezi Samsungem a Microsoftem. Ještě v první polovině letošního roku by měl jihokorejský výrobce začít předinstalovávat aplikace Microsoft Word, Excel, PowerPoint, OneNote, OneDrive a Skype na své vybrané tablety s Androidem. O jaké konkrétní modely půjde, zatím nebylo upřesněno.
Aplikace PowerPoint pro tablety s Androidem


Microsoft tedy pokračuje ve své snaze vytěžit co možná nejvíce z obrovského podílu Androidu mezi mobilními operačními systémy. Kromě Samsungu uzavřel americký gigant z Cupertina dohodu ještě s dalšími více než 11 výrobci zařízení s Androidem.

Většinou se jedná o společnosti působící v určitých regionech, nalezneme mezi nimi ale i jednoho mezinárodního hráče, kterým je Dell. Také tento výrobce tabletů s Androidem bude na svá zařízení předinstalovávat aplikace Word, Excel, PowerPoint, OneNote, OneDrive a Skype.

Zdroj: Microsoft.com (1, 2)