www.svetmobilne.cz
>
>
>

Aplikace Notch Pie okolo výřezu zobrazí indikátor baterie

Aplikace Notch Pie okolo výřezu zobrazí indikátor baterie
, , aktualita
Máte smartphone s výřezem displeje a přemýšlíte, jak tento prvek efektivně využít? Univerzální aplikace Notch Pie obalí výřez pro fotoaparát barevným indikátorem, který vás bude informovat o stavu baterie.
K oblíbeným
reklama
Notch neboli výřez je prvek, který výrobci umožňuje ztenčit rámečky smartphonu tím, že si čelní kamera ukousne malou část displeje. Ačkoliv toto řešení zpočátku vzbuzovalo posměch, nakonec se k němu uchýlila většina značek. Aplikace Notch Pie, kterou vydal vývojář oddlyspaced na fóru XDA Developers, ovšem ukazuje, že výřez lze také zajímavým způsobem využít pro indikování stavu baterie. Na displeji se okolo výřezu zobrazí kolečko, které mění barvy podle zbývajících procent baterie. Aplikace je určena pro smartphony s Androidem, které disponují menším výřezem ve tvaru kapky nebo písmene U, jako je Xiaomi Redmi Note 7 či OnePlus 6T. Naopak pro modely, které mají masivnější notch, se příliš nehodí.
 
 
Po instalaci aplikace a udělení všech potřebných oprávnění na vás čeká ještě prvotní konfigurace, během které je nutné vhodně umístit kolečko vzhledem k tvaru a velikosti výřezu. To může nějakou chvíli zabrat, především pokud budete chtít, aby indikátor vypadal přesně podle vašich představ. Upravit můžete také jeho tloušťku a barvy. Aplikace Notch Pie není v tuto chvíli k dispozici v Google Play Store, ale pouze prostřednictvím fóra XDA Developers. Pro instalaci tedy bude nutné stáhnout balíček APK a v nastavení telefonu povolit instalaci z neoficiálních zdrojů. Tento jednoduchý, ale užitečný nástroj je k dispozici zdarma a bez reklam.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13 CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13
Už za pár týdnů by se měly představit nové telefony Apple iPhone 12 a s nimi i nové procesory Apple A14 Bionic. Podle nových úniků by tyto 5nm procesory měly nabídnout výrazně vyšší výkon, hovoří se až o 40 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení
Pomalu se nám blíží doba masivního nástupu technologie 5G. Český telekomunikační úřad tak nyní vyhlásil výběrové řízení, které má přidělit rádiové frekvence pro 5G sítě a počítá i s novými operátory, což se těm starým ani trochu nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny
Huawei má čím dál tím těžší pozici. I když je největším producentem telefonů na světě, brzy nebude mít k dispozici nové procesory. Zásoby se tenčí a TSMC pro něj ani nebude vyrábět nové, takže hrozí konec i jeho vlastním procesorům Kirin.
9.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala