www.svetmobilne.cz
>
>
>

Aplikace Notch Pie okolo výřezu zobrazí indikátor baterie

Aplikace Notch Pie okolo výřezu zobrazí indikátor baterie
, , aktualita
Máte smartphone s výřezem displeje a přemýšlíte, jak tento prvek efektivně využít? Univerzální aplikace Notch Pie obalí výřez pro fotoaparát barevným indikátorem, který vás bude informovat o stavu baterie.
K oblíbeným
reklama
Notch neboli výřez je prvek, který výrobci umožňuje ztenčit rámečky smartphonu tím, že si čelní kamera ukousne malou část displeje. Ačkoliv toto řešení zpočátku vzbuzovalo posměch, nakonec se k němu uchýlila většina značek. Aplikace Notch Pie, kterou vydal vývojář oddlyspaced na fóru XDA Developers, ovšem ukazuje, že výřez lze také zajímavým způsobem využít pro indikování stavu baterie. Na displeji se okolo výřezu zobrazí kolečko, které mění barvy podle zbývajících procent baterie. Aplikace je určena pro smartphony s Androidem, které disponují menším výřezem ve tvaru kapky nebo písmene U, jako je Xiaomi Redmi Note 7 či OnePlus 6T. Naopak pro modely, které mají masivnější notch, se příliš nehodí.
 
 
Po instalaci aplikace a udělení všech potřebných oprávnění na vás čeká ještě prvotní konfigurace, během které je nutné vhodně umístit kolečko vzhledem k tvaru a velikosti výřezu. To může nějakou chvíli zabrat, především pokud budete chtít, aby indikátor vypadal přesně podle vašich představ. Upravit můžete také jeho tloušťku a barvy. Aplikace Notch Pie není v tuto chvíli k dispozici v Google Play Store, ale pouze prostřednictvím fóra XDA Developers. Pro instalaci tedy bude nutné stáhnout balíček APK a v nastavení telefonu povolit instalaci z neoficiálních zdrojů. Tento jednoduchý, ale užitečný nástroj je k dispozici zdarma a bez reklam.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry
Xiaomi připravuje cenově dostupnou novinku Redmi 7A, která by měla dostat ještě agresivnější cenovku než Redmi 7. Jaké ústupky si to vyžádá? Parametry smartphonu společně s jeho obrázky nyní unikly na internet.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik