Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Aplikace Notch Pie okolo výřezu zobrazí indikátor baterie

5.5.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Máte smartphone s výřezem displeje a přemýšlíte, jak tento prvek efektivně využít? Univerzální aplikace Notch Pie obalí výřez pro fotoaparát barevným indikátorem, který vás bude informovat o stavu baterie.
Notch neboli výřez je prvek, který výrobci umožňuje ztenčit rámečky smartphonu tím, že si čelní kamera ukousne malou část displeje. Ačkoliv toto řešení zpočátku vzbuzovalo posměch, nakonec se k němu uchýlila většina značek. Aplikace Notch Pie, kterou vydal vývojář oddlyspaced na fóru XDA Developers, ovšem ukazuje, že výřez lze také zajímavým způsobem využít pro indikování stavu baterie. Na displeji se okolo výřezu zobrazí kolečko, které mění barvy podle zbývajících procent baterie. Aplikace je určena pro smartphony s Androidem, které disponují menším výřezem ve tvaru kapky nebo písmene U, jako je Xiaomi Redmi Note 7 či OnePlus 6T. Naopak pro modely, které mají masivnější notch, se příliš nehodí.
 
 
Po instalaci aplikace a udělení všech potřebných oprávnění na vás čeká ještě prvotní konfigurace, během které je nutné vhodně umístit kolečko vzhledem k tvaru a velikosti výřezu. To může nějakou chvíli zabrat, především pokud budete chtít, aby indikátor vypadal přesně podle vašich představ. Upravit můžete také jeho tloušťku a barvy. Aplikace Notch Pie není v tuto chvíli k dispozici v Google Play Store, ale pouze prostřednictvím fóra XDA Developers. Pro instalaci tedy bude nutné stáhnout balíček APK a v nastavení telefonu povolit instalaci z neoficiálních zdrojů. Tento jednoduchý, ale užitečný nástroj je k dispozici zdarma a bez reklam.
 


reklama