www.svetmobilne.cz
>
>
>

Aplikace Notch Pie okolo výřezu zobrazí indikátor baterie

Aplikace Notch Pie okolo výřezu zobrazí indikátor baterie
, , aktualita
Máte smartphone s výřezem displeje a přemýšlíte, jak tento prvek efektivně využít? Univerzální aplikace Notch Pie obalí výřez pro fotoaparát barevným indikátorem, který vás bude informovat o stavu baterie.
K oblíbeným
reklama
Notch neboli výřez je prvek, který výrobci umožňuje ztenčit rámečky smartphonu tím, že si čelní kamera ukousne malou část displeje. Ačkoliv toto řešení zpočátku vzbuzovalo posměch, nakonec se k němu uchýlila většina značek. Aplikace Notch Pie, kterou vydal vývojář oddlyspaced na fóru XDA Developers, ovšem ukazuje, že výřez lze také zajímavým způsobem využít pro indikování stavu baterie. Na displeji se okolo výřezu zobrazí kolečko, které mění barvy podle zbývajících procent baterie. Aplikace je určena pro smartphony s Androidem, které disponují menším výřezem ve tvaru kapky nebo písmene U, jako je Xiaomi Redmi Note 7 či OnePlus 6T. Naopak pro modely, které mají masivnější notch, se příliš nehodí.
 
 
Po instalaci aplikace a udělení všech potřebných oprávnění na vás čeká ještě prvotní konfigurace, během které je nutné vhodně umístit kolečko vzhledem k tvaru a velikosti výřezu. To může nějakou chvíli zabrat, především pokud budete chtít, aby indikátor vypadal přesně podle vašich představ. Upravit můžete také jeho tloušťku a barvy. Aplikace Notch Pie není v tuto chvíli k dispozici v Google Play Store, ale pouze prostřednictvím fóra XDA Developers. Pro instalaci tedy bude nutné stáhnout balíček APK a v nastavení telefonu povolit instalaci z neoficiálních zdrojů. Tento jednoduchý, ale užitečný nástroj je k dispozici zdarma a bez reklam.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed
Chevrolet Corvette se po 66 letech výroby dočkal velké změny. Nový model C8 Stingray modelového ročníku 2020 totiž vyjede s motorem uprostřed. A půjde o pořádně velký atmosférický osmiválec.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google kvůli adware smazal aplikace čínského CooTeku z obchodu Play Google kvůli adware smazal aplikace čínského CooTeku z obchodu Play
Čínská vývojářská společnost CooTek si nedala říct a do svých aplikací vkládala nadměrné množství adwaru. Přestože měly aplikace stovky milionů stažení, Google se je rozhodl smazat kvůli porušení podmínek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mapy Google přidávají info o bike-sharingu a volných stojanech Mapy Google přidávají info o bike-sharingu a volných stojanech
Bike-sharing se stal obrovským hitem dokonce i u nás a nová verze mobilní aplikace Mapy Google následuje tento trend. Nově bude ve vybraných městech zobrazovat rozmístění doků i jejich obsazenost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lotus Evija: šílený elektrický hypersport přináší 2000 koní Lotus Evija: šílený elektrický hypersport přináší 2000 koní
Britský Lotus je znám svými lehkými sportovními vozy, které více vynikají svou lehkostí a ovladatelností než výkonem. Nová elektrická Evija to ale změní. Tento hypersport totiž přinese rekordních 2000 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz
Qualcomm přišel a vylepšenou verzí procesoru Snapdragon 855 Plus. Novinka dostává vyšší takt Prime jádra, které činí 2,96 GHz. Vylepšen byl mimo jiné také grafický výkon a rychlost čipu pro umělou inteligenci.
17.7.2019, aktualita, Milan Šurkala