www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Aplikace Messenger Kids řeší bezpečnost dětí na Facebooku

Aplikace Messenger Kids řeší bezpečnost dětí na Facebooku
, , aktualita
Facebook omezeně vydal aplikaci Messenger Kids, která umožňuje chatovat dětem do 12 let, které ještě nemají vlastní profil na sociální síti. Rodiče přitom mají plno kontrolu nad tím, co jejich potomci v Messengeru dělají.reklama
Sociální sítě čím dál častěji využívají také děti, které si většinou neuvědomují rizika, která to s sebou přináší. Jak je před nimi ochránit? Jednou možností je dětem zabránit v přístupu k podobným službám, ale to nikdy nebude fungovat spolehlivě, naopak rodiče ztratí i zbytek možností kontroly. Alternativou je vytvoření bezpečného prostředí, kde budou moci rodiče na své děti dohlížet . A právě o něco takového se snaží Facebook v případě své nové aplikace Messenger Kids, která vyšla v USA. V současné době je dostupná jen pro zařízení s iOS, brzy se však dočkají také uživatelé Androidu.
 
 
Rodič nejprve stáhne aplikaci na smartphone či dítěte a přihlásí se prostřednictvím svého vlastního facebookového účtu. To znamená, že dítě nemusí mít vlastní účet na této sociální síti, i proto Messenger Kids cílí především na věk mezi 6 a 12 lety. Podle podmínek se totiž na Facebooku mohou zaregistrovat jen osoby, kterým je minimálně 13 let, ale v praxi je toto pravidlo velmi často obcházeno. V dalším kroku rodič vytvoří svému potomkovi profil, který ovšem existuje pouze v rámci Messenger Kids, nedojde tedy k vytvoření profilu na Facebooku. A je to právě jen rodič, kdo může dítěti přidávat do aplikace kontakty. Tím je zajištěno, že dítě nemůže chatovat s neznámými osobami, ale jen se skutečnými přáteli či rodinnými příslušníky.
 
Messenger Kids se vyznačuje ještě barevnějším a hravějším uživatelským rozhraním, než jsme zvyklí z běžného Messengeru. Nabídka funkcí je omezená, nechybí ovšem třeba podpora videohovorů, posílání fotografií s vtipnými efekty nebo pohyblivých obrázků GIF. I tady však vývojáři mysleli na bezpečnost nezletilých a algoritmus proto bude zabraňovat odesílání nevhodného obsahu, jako je nahota nebo násilí. To se týká jak fotografií, tak GIFů. Messenger Kids neobsahuje reklamy a Facebook tvrdí, že o dětech nesbírá žádná data. Po dosažení věku 13 let je potom možné vytvořit z těchto údajů plnohodnotný a samostatný účet na Facebooku.
 
 
V tuto chvíli není jasné, kdy bude aplikace Messenger Kids vydána mimo USA. Vzhledem k možným zákonným omezením v jednotlivých zemích však může rozšiřování trvat déle, než jsme zvyklí z jiných služeb od Facebooku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Thor ET-One, další konkurence nákladního auta Tesly? Thor ET-One, další konkurence nákladního auta Tesly?
S elektrickými nákladními auty se neobjevují ani tak zavedení výrobci jako především mnoho startupů. Jeden z nich Thor Trucks, právě představil nový ET-One. Ten by měl mít dojezd téměř 500 kilometrů na jedno nabití.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tady jsou první novinky pro CES 2018. Galaxy S9 mezi nimi není Tady jsou první novinky pro CES 2018. Galaxy S9 mezi nimi není
Veletrh CES 2018 začne za pár týdnů a těšit se můžeme na spoustu novinek v oblasti elektroniky. Samsung přiveze obnovenou řadu Galaxy A, v případě LG se můžeme očekávat nástupce modelu K10. Ty největší mobilní trumfy si však výrobce schovají na později.
15.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Prohlédněte si Galaxy S9 a S9+ na zatím nejlepších renderech Prohlédněte si Galaxy S9 a S9+ na zatím nejlepších renderech
Nemusíte čekat na začátek příštího roku, abyste se podívali na design nových vlajkových lodí od Samsungu. Galaxy S9 i Galaxy S9+ se totiž objevují na uniklých renderech. Duálním foťákem podle nich bude vybaven jen jeden model.
14.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Continental na CES 2018 představí bezdrátové nabíjení elektromobilů Continental na CES 2018 představí bezdrátové nabíjení elektromobilů
Jedním z největších problémů elektromobilů je řešení jejich nabíjení. Společnost Continental proto chce na veletrhu představit bezdrátový systém jejich nabíjení a další vysoce univerzální systéme AllCharge.
14.12.2017, aktualita, Milan Šurkala
Nokia 6 (2018) s tenčími rámečky se ukazuje ze všech stran Nokia 6 (2018) s tenčími rámečky se ukazuje ze všech stran
Nokia se opět chystá rozvířit vody střední třídy. Začátkem příštího roku by totiž měla být představena druhá generace telefonu Nokia 6 s tenčími rámečky okolo displeje, přesunutou čtečkou otisků prstů a znatelně silnějším procesorem.
13.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik