www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Aplikace Messenger Kids řeší bezpečnost dětí na Facebooku

Aplikace Messenger Kids řeší bezpečnost dětí na Facebooku
, , aktualita
Facebook omezeně vydal aplikaci Messenger Kids, která umožňuje chatovat dětem do 12 let, které ještě nemají vlastní profil na sociální síti. Rodiče přitom mají plno kontrolu nad tím, co jejich potomci v Messengeru dělají.
reklama
Sociální sítě čím dál častěji využívají také děti, které si většinou neuvědomují rizika, která to s sebou přináší. Jak je před nimi ochránit? Jednou možností je dětem zabránit v přístupu k podobným službám, ale to nikdy nebude fungovat spolehlivě, naopak rodiče ztratí i zbytek možností kontroly. Alternativou je vytvoření bezpečného prostředí, kde budou moci rodiče na své děti dohlížet . A právě o něco takového se snaží Facebook v případě své nové aplikace Messenger Kids, která vyšla v USA. V současné době je dostupná jen pro zařízení s iOS, brzy se však dočkají také uživatelé Androidu.
 
 
Rodič nejprve stáhne aplikaci na smartphone či dítěte a přihlásí se prostřednictvím svého vlastního facebookového účtu. To znamená, že dítě nemusí mít vlastní účet na této sociální síti, i proto Messenger Kids cílí především na věk mezi 6 a 12 lety. Podle podmínek se totiž na Facebooku mohou zaregistrovat jen osoby, kterým je minimálně 13 let, ale v praxi je toto pravidlo velmi často obcházeno. V dalším kroku rodič vytvoří svému potomkovi profil, který ovšem existuje pouze v rámci Messenger Kids, nedojde tedy k vytvoření profilu na Facebooku. A je to právě jen rodič, kdo může dítěti přidávat do aplikace kontakty. Tím je zajištěno, že dítě nemůže chatovat s neznámými osobami, ale jen se skutečnými přáteli či rodinnými příslušníky.
 
Messenger Kids se vyznačuje ještě barevnějším a hravějším uživatelským rozhraním, než jsme zvyklí z běžného Messengeru. Nabídka funkcí je omezená, nechybí ovšem třeba podpora videohovorů, posílání fotografií s vtipnými efekty nebo pohyblivých obrázků GIF. I tady však vývojáři mysleli na bezpečnost nezletilých a algoritmus proto bude zabraňovat odesílání nevhodného obsahu, jako je nahota nebo násilí. To se týká jak fotografií, tak GIFů. Messenger Kids neobsahuje reklamy a Facebook tvrdí, že o dětech nesbírá žádná data. Po dosažení věku 13 let je potom možné vytvořit z těchto údajů plnohodnotný a samostatný účet na Facebooku.
 
 
V tuto chvíli není jasné, kdy bude aplikace Messenger Kids vydána mimo USA. Vzhledem k možným zákonným omezením v jednotlivých zemích však může rozšiřování trvat déle, než jsme zvyklí z jiných služeb od Facebooku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia
Indická média informovala o incidentu, při kterém přišla o život osmnáctiletá dívka. Příčinou má být výbuch telefonu Nokia 5233, ke kterému došlo po jeho připojení do nabíječky. Společnost HMD Global se od problému distancovala.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi
Xiaomi začalo vydávat další aktualizaci své uživatelské nadstavby MIUI, která přináší na telefony Xiaomi nové funkce notifikací dostupné na jiných Androidech už dávno. Podívejte se na kompletní seznam aktualizovatelných modelů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny
HTC představilo dvojici cenově dostupných smartphonů z řady Desire. Překvapí nepřehlédnutelným designem inspirovaným vlajkovými loděmi, ale o výbavě to samé říct nemůžeme, neboť výrobce šetřil, kde se dalo.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje
Oppo R15, Oppo R15 Dream Mirror Edition a Vivo X21 je trojice novinek, která byla představena na čínském trhu. Společným znakem všech telefonů je 6,3" OLED displej s výřezem pro umístění předního fotoaparátu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce
Autonomní vozidlo už v minulosti zabilo svou chybou řidiče, nyní došlo k prvnímu usmrcení chodce. Stalo se tak vozidlu společnosti Uber, které v Arizoně najelo do chodkyně, která svým zraněním podlehla.
19.3.2018, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře