www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Aplikace Messenger Kids řeší bezpečnost dětí na Facebooku

Aplikace Messenger Kids řeší bezpečnost dětí na Facebooku
, , aktualita
Facebook omezeně vydal aplikaci Messenger Kids, která umožňuje chatovat dětem do 12 let, které ještě nemají vlastní profil na sociální síti. Rodiče přitom mají plno kontrolu nad tím, co jejich potomci v Messengeru dělají.
reklama
Sociální sítě čím dál častěji využívají také děti, které si většinou neuvědomují rizika, která to s sebou přináší. Jak je před nimi ochránit? Jednou možností je dětem zabránit v přístupu k podobným službám, ale to nikdy nebude fungovat spolehlivě, naopak rodiče ztratí i zbytek možností kontroly. Alternativou je vytvoření bezpečného prostředí, kde budou moci rodiče na své děti dohlížet . A právě o něco takového se snaží Facebook v případě své nové aplikace Messenger Kids, která vyšla v USA. V současné době je dostupná jen pro zařízení s iOS, brzy se však dočkají také uživatelé Androidu.
 
 
Rodič nejprve stáhne aplikaci na smartphone či dítěte a přihlásí se prostřednictvím svého vlastního facebookového účtu. To znamená, že dítě nemusí mít vlastní účet na této sociální síti, i proto Messenger Kids cílí především na věk mezi 6 a 12 lety. Podle podmínek se totiž na Facebooku mohou zaregistrovat jen osoby, kterým je minimálně 13 let, ale v praxi je toto pravidlo velmi často obcházeno. V dalším kroku rodič vytvoří svému potomkovi profil, který ovšem existuje pouze v rámci Messenger Kids, nedojde tedy k vytvoření profilu na Facebooku. A je to právě jen rodič, kdo může dítěti přidávat do aplikace kontakty. Tím je zajištěno, že dítě nemůže chatovat s neznámými osobami, ale jen se skutečnými přáteli či rodinnými příslušníky.
 
Messenger Kids se vyznačuje ještě barevnějším a hravějším uživatelským rozhraním, než jsme zvyklí z běžného Messengeru. Nabídka funkcí je omezená, nechybí ovšem třeba podpora videohovorů, posílání fotografií s vtipnými efekty nebo pohyblivých obrázků GIF. I tady však vývojáři mysleli na bezpečnost nezletilých a algoritmus proto bude zabraňovat odesílání nevhodného obsahu, jako je nahota nebo násilí. To se týká jak fotografií, tak GIFů. Messenger Kids neobsahuje reklamy a Facebook tvrdí, že o dětech nesbírá žádná data. Po dosažení věku 13 let je potom možné vytvořit z těchto údajů plnohodnotný a samostatný účet na Facebooku.
 
 
V tuto chvíli není jasné, kdy bude aplikace Messenger Kids vydána mimo USA. Vzhledem k možným zákonným omezením v jednotlivých zemích však může rozšiřování trvat déle, než jsme zvyklí z jiných služeb od Facebooku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Palm je zpět! Nový smartphone má rozměry kreditky Palm je zpět! Nový smartphone má rozměry kreditky
Značka Palm se po letech vrací na telefony díky americkému start-upu. První model se nesnaží konkurovat iPhonu, ale přinést miniaturní smartphone s Androidem, který lze používat jako druhý přístroj.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dieselgate pokračuje u Opelu, policie prohledala kanceláře firmy Dieselgate pokračuje u Opelu, policie prohledala kanceláře firmy
Kazdu Dieselgate pokračuje i u dalších automobilek. Nyní se dostalo na Opel, do jehož kanceláří vtrhla policie a prohledala je. Automobilce hrozí svolávací akce na téměř 100 tisíc naftových vozů k opravě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP inovuje řadu ZBook a zavádí předplatné Z Club HP inovuje řadu ZBook a zavádí předplatné Z Club
Společnost HP inovovala řadu svých profesionálních notebooků ZBook. Ty mohou mít nově 6jádrový procesor Intel Core i9 a některé verze i grafiku Quadro P2000. Počítače je možné mít i přes předplatné Z Club.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje
Nový kompaktní model Škody je už za dveřmi a automobilka nám jej postupně odhaluje. Už jsme viděli teaser v podobě siluety vozu, sportovní koncept Vision RS a nyní se dozvídáme i jméno. Bude se jmenovat Škoda Scala.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona
Nejen USA nebo Čína chtějí špehovat své obyvatele. Zadní vrátka do telefonů svých obyvatel by velmi ráda viděla i Austrálie. Společnost Apple se tak už ohradila proti navrhovanému zákonu, který by to chtěl zavést.
Včera, aktualita, Milan Šurkala