www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Aplikace Messenger Kids řeší bezpečnost dětí na Facebooku

Aplikace Messenger Kids řeší bezpečnost dětí na Facebooku
, , aktualita
Facebook omezeně vydal aplikaci Messenger Kids, která umožňuje chatovat dětem do 12 let, které ještě nemají vlastní profil na sociální síti. Rodiče přitom mají plno kontrolu nad tím, co jejich potomci v Messengeru dělají.
reklama
Sociální sítě čím dál častěji využívají také děti, které si většinou neuvědomují rizika, která to s sebou přináší. Jak je před nimi ochránit? Jednou možností je dětem zabránit v přístupu k podobným službám, ale to nikdy nebude fungovat spolehlivě, naopak rodiče ztratí i zbytek možností kontroly. Alternativou je vytvoření bezpečného prostředí, kde budou moci rodiče na své děti dohlížet . A právě o něco takového se snaží Facebook v případě své nové aplikace Messenger Kids, která vyšla v USA. V současné době je dostupná jen pro zařízení s iOS, brzy se však dočkají také uživatelé Androidu.
 
 
Rodič nejprve stáhne aplikaci na smartphone či dítěte a přihlásí se prostřednictvím svého vlastního facebookového účtu. To znamená, že dítě nemusí mít vlastní účet na této sociální síti, i proto Messenger Kids cílí především na věk mezi 6 a 12 lety. Podle podmínek se totiž na Facebooku mohou zaregistrovat jen osoby, kterým je minimálně 13 let, ale v praxi je toto pravidlo velmi často obcházeno. V dalším kroku rodič vytvoří svému potomkovi profil, který ovšem existuje pouze v rámci Messenger Kids, nedojde tedy k vytvoření profilu na Facebooku. A je to právě jen rodič, kdo může dítěti přidávat do aplikace kontakty. Tím je zajištěno, že dítě nemůže chatovat s neznámými osobami, ale jen se skutečnými přáteli či rodinnými příslušníky.
 
Messenger Kids se vyznačuje ještě barevnějším a hravějším uživatelským rozhraním, než jsme zvyklí z běžného Messengeru. Nabídka funkcí je omezená, nechybí ovšem třeba podpora videohovorů, posílání fotografií s vtipnými efekty nebo pohyblivých obrázků GIF. I tady však vývojáři mysleli na bezpečnost nezletilých a algoritmus proto bude zabraňovat odesílání nevhodného obsahu, jako je nahota nebo násilí. To se týká jak fotografií, tak GIFů. Messenger Kids neobsahuje reklamy a Facebook tvrdí, že o dětech nesbírá žádná data. Po dosažení věku 13 let je potom možné vytvořit z těchto údajů plnohodnotný a samostatný účet na Facebooku.
 
 
V tuto chvíli není jasné, kdy bude aplikace Messenger Kids vydána mimo USA. Vzhledem k možným zákonným omezením v jednotlivých zemích však může rozšiřování trvat déle, než jsme zvyklí z jiných služeb od Facebooku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lego uvedlo stavebnici Astonu Martin DB5 Jamese Bonda Lego uvedlo stavebnici Astonu Martin DB5 Jamese Bonda
Pokud máte rádi Jamese Bonda a také stavebnice, má pro vás Lego další zajímavou "hračku". Jde o stavebnici legendárního Astonu Martin DB5, který má i funkční prvky jako otáčecí značku nebo kulomety.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem
Alcatel následuje trendy. Tento týden uvedl svůj první smartphone s výřezem displeje, který kombinuje s nízkou cenou. Pro její dosažení se ovšem muselo v lecčems šetřit, přesto se papírově jedná o slušný telefon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite
Xiaomi příští týden představí nový produkt pro globální trhy a nejspíš půjde o telefon Mi A2 s čistým Androidem. Po jeho boku by mohla být představena ještě jedna novinka v podobě Mi A2 Lite.
16.7.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Volvo M, nová platforma pro car-sharing Volvo M, nová platforma pro car-sharing
Automobilka Volvo rozšiřuje portfolio svých služeb a nechce svá auta jen prodávat, ale i nabídnout majitelům možnost svá auta sdílet s ostatními. Proto spouští novou platformu Volvo M pro stále populárnější car-sharing. 
5.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon? Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon?
Zajímá vás, zda se právě váš smartphone či tablet může těšit na nový Android 8.0 Oreo? Podívejte se do našeho obsáhlého a pravidelně doplňovaného seznamu modelů, který jsme pro vás připravili. Naposledy doplněno 30. 6. 2018.
30.6.2018, článek, Jáchym Šlik7 komentářů