www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Aplikace Mapy.cz dostala před létem nový vzhled i funkce

Aplikace Mapy.cz dostala před létem nový vzhled i funkce
, , aktualita
Seznam připravil svou oblíbenou aplikaci Mapy.cz na léto. Nová aktualizace na verzi 6.0 modernizuje design uživatelského rozhraní a jednodušší ovládání. K dispozici je rovněž několik přepracovaných funkcí.
reklama
Aplikace Mapy.cz, oblíbená nejen mezi turisty, dostala tento týden velmi významnou aktualizaci. Seznam.cz si přitom toto období nevybral náhodou, blíží se totiž období letních dovolených, kdy jsou mapy využívány nejčastěji z celého roku. Nová verze 6.0 přichází v první řadě s výrazným redesignem, který se týká aplikace pro Android a iOS. Mnohem větší důraz je kladen na samotnou mapu, která se nyní zobrazuje přes celou obrazovku. Políčko pro vyhledávání se objeví až po kliknutí na ikonku lupy v pravém spodním rohu. Došlo také k přesunutí a proměně dalších ovládacích prvků, vývojáři přitom mysleli a snadnější ovládání palcem jedné ruky nebo třeba v rukavicích.
 
 
Přibylo také několik intuitivních vychytávek, jako je možnost otáčení mapy pomocí prstů nebo rychlé měření vzdálenosti „vzdušnou čarou“,e kterému stačí přiložit dva prsty na displej. Název místa už se nezobrazuje prostřednictvím bubliny, ale objeví se ve spodní části obrazovky a navíc obsahuje také fotografii a rychlé ovládací prvky pro nalezení trasy, sdílení, uložení apod. Specialitou aplikace zůstává funkce Výlet po okolí, která umí naplánovat okružní trasu okolo aktuální polohy. Hodí se pro situace, kdy máte málo času, ale přesto chcete prozkoumat zajímavá místa.
 
Nově lze Výlet po okolí naplánovat offline a navíc kdekoliv na světě. Ikonka funkce Stopař, která slouží k zaznamenání výletu nebo sportovních aktivit, se přesunula do levého horního rohu obrazovky. To ovšem není jediná změna, Stopař se také naučil rozpoznávat aktivity a kategorizovat podle toho uložené záznamy. Vývojáři navíc pracují také funkci automatického vypnutí záznamu, třeba v situaci, kdy uživatel před nastoupením do auta zapomene Stopaře vypnout. Především zahraniční uživatele potěší rozšířená nabídka jazyků hlasové navigace – kromě češtiny a angličtiny je nyní dostupná také polská, německá, francouzská, španělská i ruská verze.
 
Naopak zmizela funkce Batůžek, kterou nahradila novinka s názvem Moje Mapy. Uživatelé pochopitelně nepřijdou o uložená místa a trasy, ale nově si je mohou rozřazovat do složek, například podle jednotlivých dovolených. Nové Mapy.cz 6.0 jsou dostupné pro Android, na iOS vyjdou až 6. června. Delší čekání ovšem vývojáři vynahradí podporou offline map celého světa včetně možnosti stažení pro použití offline, a to dokonce podle jednotlivých regionů. Mapy..cz pro iOS tedy konečně doženou verzi pro Android.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Evolveo StrongPhone Z3: odolný, ale také hloupý Evolveo StrongPhone Z3: odolný, ale také hloupý
Stále jsou situace, kdy je méně lepší než více. Platí to třeba v případě odolných telefonů, neboť tlačítkové modely jsou méně náchylné k poškození než smartphony s velkým dotykovým displejem. A právě na to vsází nové Evolveo StrongPhone Z3.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Ford Focus ST dostává 280 koní a elektronický diferenciál eLSD Ford Focus ST dostává 280 koní a elektronický diferenciál eLSD
Do třídy sportovních hatchbacků nižší střední třídy se dostává nová generace Fordu Focus ST. Ta bude k mání jak se silným benzínovým motorem z Mustangu, tak i turbodieselem pro ty, kteří chtějí při sportování šetřit palivo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
SUV prostě válí: Rolls-Royce nestíhá vyrábět Cullinan SUV prostě válí: Rolls-Royce nestíhá vyrábět Cullinan
Ať si říká kdo chce co chce, SUV jsou prostě oblíbená. A vidíme to i u takových značek, jako jsou Porsche nebo Rolls-Royce. Jeho Cullinan je tak oblíbený, že ho nestíhá vyrábět a bude muset rozšiřovat výrobu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi 9 se odhaluje. Známe parametry foťáků i všechny barvy Xiaomi Mi 9 se odhaluje. Známe parametry foťáků i všechny barvy
Xiaomi nemůže vydržet čekání a vypouští některé novinky o modelu Mi 9 už nyní. Z oficiálního zdroje jsme se tak dozvěděli o parametrech trojitého fotoaparátu a displeje nebo si můžeme prohlédnout všechny barevné varianty telefonu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik