www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Aplikace Mapy.cz dostala před létem nový vzhled i funkce

Aplikace Mapy.cz dostala před létem nový vzhled i funkce
, , aktualita
Seznam připravil svou oblíbenou aplikaci Mapy.cz na léto. Nová aktualizace na verzi 6.0 modernizuje design uživatelského rozhraní a jednodušší ovládání. K dispozici je rovněž několik přepracovaných funkcí.
K oblíbeným
reklama
Aplikace Mapy.cz, oblíbená nejen mezi turisty, dostala tento týden velmi významnou aktualizaci. Seznam.cz si přitom toto období nevybral náhodou, blíží se totiž období letních dovolených, kdy jsou mapy využívány nejčastěji z celého roku. Nová verze 6.0 přichází v první řadě s výrazným redesignem, který se týká aplikace pro Android a iOS. Mnohem větší důraz je kladen na samotnou mapu, která se nyní zobrazuje přes celou obrazovku. Políčko pro vyhledávání se objeví až po kliknutí na ikonku lupy v pravém spodním rohu. Došlo také k přesunutí a proměně dalších ovládacích prvků, vývojáři přitom mysleli a snadnější ovládání palcem jedné ruky nebo třeba v rukavicích.
 
 
Přibylo také několik intuitivních vychytávek, jako je možnost otáčení mapy pomocí prstů nebo rychlé měření vzdálenosti „vzdušnou čarou“,e kterému stačí přiložit dva prsty na displej. Název místa už se nezobrazuje prostřednictvím bubliny, ale objeví se ve spodní části obrazovky a navíc obsahuje také fotografii a rychlé ovládací prvky pro nalezení trasy, sdílení, uložení apod. Specialitou aplikace zůstává funkce Výlet po okolí, která umí naplánovat okružní trasu okolo aktuální polohy. Hodí se pro situace, kdy máte málo času, ale přesto chcete prozkoumat zajímavá místa.
 
Nově lze Výlet po okolí naplánovat offline a navíc kdekoliv na světě. Ikonka funkce Stopař, která slouží k zaznamenání výletu nebo sportovních aktivit, se přesunula do levého horního rohu obrazovky. To ovšem není jediná změna, Stopař se také naučil rozpoznávat aktivity a kategorizovat podle toho uložené záznamy. Vývojáři navíc pracují také funkci automatického vypnutí záznamu, třeba v situaci, kdy uživatel před nastoupením do auta zapomene Stopaře vypnout. Především zahraniční uživatele potěší rozšířená nabídka jazyků hlasové navigace – kromě češtiny a angličtiny je nyní dostupná také polská, německá, francouzská, španělská i ruská verze.
 
Naopak zmizela funkce Batůžek, kterou nahradila novinka s názvem Moje Mapy. Uživatelé pochopitelně nepřijdou o uložená místa a trasy, ale nově si je mohou rozřazovat do složek, například podle jednotlivých dovolených. Nové Mapy.cz 6.0 jsou dostupné pro Android, na iOS vyjdou až 6. června. Delší čekání ovšem vývojáři vynahradí podporou offline map celého světa včetně možnosti stažení pro použití offline, a to dokonce podle jednotlivých regionů. Mapy..cz pro iOS tedy konečně doženou verzi pro Android.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple
Další projekt autonomních vozidel má na starosti společnost TuSimple. Ta provede další test na reálných silnicích ve spolupráci s americkou poštou USPS, pro kterou bude vozit balíky mezi dvěma logistickými centry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě
Mobilní operátor Vodafone ohlásil, že od léta zhoršuje své služby, což se ale tradičně snaží zastřít marketingovými texty o zpřehledňování a zjednodušování služeb. Vrací se totiž k účtování po minutě, tedy 60+60.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu
Náramek Mi Band 3 čínského Xiaomi jde u nás opravdu na dračku. V dnešní recenzi se podíváme, co nabízí a zda opravdu stojí za to. Cenově jde o velmi levnou záležitost, přesto slibuje dost funkcí.
Včera, recenze, Milan Šurkala
Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty
Honor přinesl nové špičkové modely zaměřené na focení. Jeden z nich nabízí na zádech celkem čtyři fotoaparáty, z toho jeden pro makro. Další z foťáků se zase vyznačuje rekordní světelností. To vše doplněno o známý procesor Kirin 980.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent
Poslední finanční výsledky automobilky Tesla nebyly vůbec pozitivní. Elon Musk to tak nehodlá nechat a nechal se slyšet, že od nynějška se bude kontrolovat každý utracený cent, aby se náklady snížily na naprosté minimum.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře