Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Aplikace Mapy.cz dostala před létem nový vzhled i funkce

17.5.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Seznam připravil svou oblíbenou aplikaci Mapy.cz na léto. Nová aktualizace na verzi 6.0 modernizuje design uživatelského rozhraní a jednodušší ovládání. K dispozici je rovněž několik přepracovaných funkcí.
Aplikace Mapy.cz, oblíbená nejen mezi turisty, dostala tento týden velmi významnou aktualizaci. Seznam.cz si přitom toto období nevybral náhodou, blíží se totiž období letních dovolených, kdy jsou mapy využívány nejčastěji z celého roku. Nová verze 6.0 přichází v první řadě s výrazným redesignem, který se týká aplikace pro Android a iOS. Mnohem větší důraz je kladen na samotnou mapu, která se nyní zobrazuje přes celou obrazovku. Políčko pro vyhledávání se objeví až po kliknutí na ikonku lupy v pravém spodním rohu. Došlo také k přesunutí a proměně dalších ovládacích prvků, vývojáři přitom mysleli a snadnější ovládání palcem jedné ruky nebo třeba v rukavicích.
 
 
Přibylo také několik intuitivních vychytávek, jako je možnost otáčení mapy pomocí prstů nebo rychlé měření vzdálenosti „vzdušnou čarou“,e kterému stačí přiložit dva prsty na displej. Název místa už se nezobrazuje prostřednictvím bubliny, ale objeví se ve spodní části obrazovky a navíc obsahuje také fotografii a rychlé ovládací prvky pro nalezení trasy, sdílení, uložení apod. Specialitou aplikace zůstává funkce Výlet po okolí, která umí naplánovat okružní trasu okolo aktuální polohy. Hodí se pro situace, kdy máte málo času, ale přesto chcete prozkoumat zajímavá místa.
 
Nově lze Výlet po okolí naplánovat offline a navíc kdekoliv na světě. Ikonka funkce Stopař, která slouží k zaznamenání výletu nebo sportovních aktivit, se přesunula do levého horního rohu obrazovky. To ovšem není jediná změna, Stopař se také naučil rozpoznávat aktivity a kategorizovat podle toho uložené záznamy. Vývojáři navíc pracují také funkci automatického vypnutí záznamu, třeba v situaci, kdy uživatel před nastoupením do auta zapomene Stopaře vypnout. Především zahraniční uživatele potěší rozšířená nabídka jazyků hlasové navigace – kromě češtiny a angličtiny je nyní dostupná také polská, německá, francouzská, španělská i ruská verze.
 
Naopak zmizela funkce Batůžek, kterou nahradila novinka s názvem Moje Mapy. Uživatelé pochopitelně nepřijdou o uložená místa a trasy, ale nově si je mohou rozřazovat do složek, například podle jednotlivých dovolených. Nové Mapy.cz 6.0 jsou dostupné pro Android, na iOS vyjdou až 6. června. Delší čekání ovšem vývojáři vynahradí podporou offline map celého světa včetně možnosti stažení pro použití offline, a to dokonce podle jednotlivých regionů. Mapy..cz pro iOS tedy konečně doženou verzi pro Android.
 
Zdroj: Tisková zpráva


reklama