www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Aplikace Mapy.cz dostala před létem nový vzhled i funkce

Aplikace Mapy.cz dostala před létem nový vzhled i funkce
, , aktualita
Seznam připravil svou oblíbenou aplikaci Mapy.cz na léto. Nová aktualizace na verzi 6.0 modernizuje design uživatelského rozhraní a jednodušší ovládání. K dispozici je rovněž několik přepracovaných funkcí.
K oblíbeným
reklama
Aplikace Mapy.cz, oblíbená nejen mezi turisty, dostala tento týden velmi významnou aktualizaci. Seznam.cz si přitom toto období nevybral náhodou, blíží se totiž období letních dovolených, kdy jsou mapy využívány nejčastěji z celého roku. Nová verze 6.0 přichází v první řadě s výrazným redesignem, který se týká aplikace pro Android a iOS. Mnohem větší důraz je kladen na samotnou mapu, která se nyní zobrazuje přes celou obrazovku. Políčko pro vyhledávání se objeví až po kliknutí na ikonku lupy v pravém spodním rohu. Došlo také k přesunutí a proměně dalších ovládacích prvků, vývojáři přitom mysleli a snadnější ovládání palcem jedné ruky nebo třeba v rukavicích.
 
 
Přibylo také několik intuitivních vychytávek, jako je možnost otáčení mapy pomocí prstů nebo rychlé měření vzdálenosti „vzdušnou čarou“,e kterému stačí přiložit dva prsty na displej. Název místa už se nezobrazuje prostřednictvím bubliny, ale objeví se ve spodní části obrazovky a navíc obsahuje také fotografii a rychlé ovládací prvky pro nalezení trasy, sdílení, uložení apod. Specialitou aplikace zůstává funkce Výlet po okolí, která umí naplánovat okružní trasu okolo aktuální polohy. Hodí se pro situace, kdy máte málo času, ale přesto chcete prozkoumat zajímavá místa.
 
Nově lze Výlet po okolí naplánovat offline a navíc kdekoliv na světě. Ikonka funkce Stopař, která slouží k zaznamenání výletu nebo sportovních aktivit, se přesunula do levého horního rohu obrazovky. To ovšem není jediná změna, Stopař se také naučil rozpoznávat aktivity a kategorizovat podle toho uložené záznamy. Vývojáři navíc pracují také funkci automatického vypnutí záznamu, třeba v situaci, kdy uživatel před nastoupením do auta zapomene Stopaře vypnout. Především zahraniční uživatele potěší rozšířená nabídka jazyků hlasové navigace – kromě češtiny a angličtiny je nyní dostupná také polská, německá, francouzská, španělská i ruská verze.
 
Naopak zmizela funkce Batůžek, kterou nahradila novinka s názvem Moje Mapy. Uživatelé pochopitelně nepřijdou o uložená místa a trasy, ale nově si je mohou rozřazovat do složek, například podle jednotlivých dovolených. Nové Mapy.cz 6.0 jsou dostupné pro Android, na iOS vyjdou až 6. června. Delší čekání ovšem vývojáři vynahradí podporou offline map celého světa včetně možnosti stažení pro použití offline, a to dokonce podle jednotlivých regionů. Mapy..cz pro iOS tedy konečně doženou verzi pro Android.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft Surface Duo jde do předprodeje za nemalých $1399 Microsoft Surface Duo jde do předprodeje za nemalých $1399
Microsoft Surface Duo bylo představeno koncem loňského roku a čekalo se na něj až do dneška. Nyní je ale konečně možné si nové zařízení objednat. Mezitím však stačilo trochu zastarat a nebude moc levné.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom
Oslavy 10letého výročí Xiaomi se nesou ve znamení nových produktů. Jedním z nich je i smartphone Mi 10 Ultra, který přináší tři "120". Má 120Hz displej, fotoaparáty se 120× zoomem a ultra rychlé 120W nabíjení.
12.8.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou
Elektromobily jsou mnohými považovány za velmi nebezpečné zejména kvůli akumulátoru, jehož případný požár je v podstatě neuhasitelný. Jeden z řidičů Tesly Model S ale naopak byl rád, že při nehodě seděl v Tesle Model S s vysokým pětihvězdičkovým hodnocením.
12.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA
Lucid Motors chce už za pár týdnů představit svůj elektromobil Air EV. Ten má být doslova rekordmanem v dojezdu, který má překonat i Teslu Model S. Hovoří se totiž o 517 mílích, tedy 832 kilometrech.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12 Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12
Na letošní podzim si Apple chystá čtyři nové telefony řady iPhone 12. Půjde o iPhone 12 a 12 Pro, přičemž ke každému z nich bude k dispozici i zvětšená varianta Max. Zatímco tyto modely mají mít podporu 5G, údajně se má chystat i 4G/LTE verze.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala